Hvalsø Cup 2015

HVALSØ IF. FODBOLD inviterer til 
HVALSØ-CUP 2015
 
Nytårsbreddestævne - med flotte præmier 
Hvalsø-Cup er et B/C-stævne, som afvikles i Hvalsøhallerne 2.-4. Januar 2015. B og C-hold spiller sammen. 
Alle hold er garanteret mindst 3 kampe
SCORINGSPRÆMIER for gode mål og redninger - POKALER til de tre bedste hold i U10-U17 og medaljer til alle hold i rækkerne U7-U9.
WIFI i hallen og online opdatering af kampresultater
 
RÆKKEOVERSIGT
 
Fredag den 2. januar Lørdag den 3. januar Søndag den 4.  januar
       
        U-17 Piger 98/99         U-7 Drenge 08              U-7 Piger 08/09
        U-15 Drenge 00.             U-8 Drenge 07              U-9 Piger 06/07
        U-17 Drenge 98/99         U-9 Drenge 06              U-10 Piger 05
                        U-10 Drenge 05           U-11 Piger 04
                                               U-11 Drenge 04              U-13 Piger 02/03
                                               U-12 Drenge 03              U-14 Piger 01
                                               U-13 Drenge 02             U-14 Drenge 01
 
Tilmelding kan ske på staevner.dk frem til den 19. december 2014
 
Tilmeldingsgebyret på kr. 350,00 pr. hold skal indbetales på (senest 16. december 2014):
 konto nr. 0521 - 0000114343
 
Programmet forventes lagt på vores hjemmeside (samt staevner.dk): hvalsoeif.dk
den 27. december 2014.
Evt. spørgsmål vedrørende Hvalsø Cup kan rettes til E-mail: hvalsoecup@gmail.com eller til Morten Knudsen på mobil 61624052 mellem 19-20.
 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 Mixed 7 350 5 0
U8 Mixed 7 350 19 1
U9 Mixed 7 350 17 0
U11 Mixed 6 350 16 0
U10 Mixed 6 350 12 0
U7-piger Mixed 7 350 1 0
U10-piger Mixed 6 350 6 0
U15 Mixed 6 350 13 1
U14 Mixed 6 350 22 1
U12 Mixed 6 350 17 0
U13 Mixed 6 350 12 0
U17 Mixed 6 350 19 0
U9-piger Mixed 6 350 3 0
U13-piger Mixed 6 350 17 0
U17-piger Mixed 6 350 15 1
U11-piger Mixed 6 350 16 0
U14-piger Mixed 6 350 18 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Såby Fodbold Såby Fodbold
FC Lejre FC Lejre Logo FC Lejre
jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tølløse boldklub Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

U8 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SB 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Såby Fodbold Såby Fodbold
Vikingerne fra Slagelse C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Kværkeby IF B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
U8 Hvalsø IF (1) B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
U8 Hvalsø IF (2) B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Himmelev Veddelev C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hundige B Hundige Boldklub
Havdrup GI B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Vor Frue IF C Vor Frue IF
SB 3 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenlille C Stenlille IF Logo Stenlille IF
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Såby Fodbold Såby Fodbold
KIF C kværkeby
Hvalsø 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Nif 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Kastrup BK. 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup BK 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Stenlille C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
vanløse 2 Vanløse IF Logo Vanløse IF
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U11 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
No Name
Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Karen Volf B Næstved IF Logo Næstved IF
TBK 3 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
KIF C kværkeby
TBK 2 B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Fk Sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Team Stark C
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
sorø freja B Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
sorø freja B Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
De røde djævle C Solrød FC Logo Solrød FC
Henrik´s soldater C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
John´s Drenge C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Rishøj BK B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
John´s bedste B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Greve Fodbold A C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvalsø U10 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
KIF C kværkeby
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Himmelev C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tølløse B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

U7-piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U10-piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibby C Skibby IK
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
B 73, Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U15 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 4 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Ørslev B Ørslev IF
Blue Kings Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hvalsø 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 3 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 1 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Rønnede IF Rønnede IF
Glumsø Auto C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U14 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Høng Høng GF Logo Høng GF
Stokkers Darlings B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Stokkers Guder B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
De blå B FC Lejre Logo FC Lejre
Ejby IF 1 C Ejby IF Logo Ejby IF
Hvalsø if Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
FFB1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
A/S Bent Rasmussen B Vipperød BK
FC Bendtner C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
FC Eriksen C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
Toyota Køge B
Kongerne af Vipperød C Vipperød BK
Osted Antik B FC Lejre Logo FC Lejre

U12 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK Odsherred C Fælles Klub Odsherred
FC Lejre FC Lejre Logo FC Lejre
Dianalund 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
FHF Grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Hvid C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Tømrerfirma L Østergaards drenge. -
HB03 B
Gladsaxe Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
FC Enemærke og Petersen B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Green Team B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev Veddelev Rød C Himmelev

U13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 4 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Ejby IF 1 C Ejby IF Logo Ejby IF
DPA Total entreprice B
sbi B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Dream Team B
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Hvalsø 5 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
VHG 1 C Vetterslev Høm GF
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U17 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC. Cassiopeia B
Tøjpakken.dk B
Jernløse boldklub Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
EC Maskinservice 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
HG REUNION B
EC Maskinservice 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF3 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Legestuen Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Svogerslev BK 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev BK 3 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Såby Fodbold 1 B Såby Fodbold
Såby Fodbold 2 Såby Fodbold
Svogerslev BK 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Kranboyz B -
Østmøn 1 B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Østmøn 2 Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub

U9-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 73, Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Hvalsø 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U13-piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Grønne C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
TFC Dream Team B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hvalsø Auto B Hvalsø
Hvalsø Auto 10 B Hvalsø
Hvalsø Auto Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Fk1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Trunterne B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
TFC Pigerne B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC Tøserne B Taastrup FC Logo Taastrup FC
LB Pigerne B Havdrup GI Logo Havdrup GI

U17-piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ReUnited Dreamteam B
Østmøn C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Kern Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Fischer B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Driblekongerne B -

U11-piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
LBI2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
JFC1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
JFC2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
RPF U11 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Køge Pige FC B Køge Pige FC
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Smølferne B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub

U14-piger 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø C team C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Genså B Gevninge IF
Kalundborg GB A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Svogerslev Boldklub B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Hvalsø A team B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø B team B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
HSV (Hillerød Syd-Vest) C Brødeskov IF
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Undal auto piger Undal autoværksted
Fremad Amager Blå B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager Blå B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
havdrups sejeste tøser B Havdrup GI Logo Havdrup GI
havdrups sejeste piger B Havdrup GI Logo Havdrup GI

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Hvalsø IF
Place
Hvalsø-hallerne
Address
Skolevej 5
Postalcode
4330
City
Hvalsø
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview