Ulfborg Cup 2014

 

For 41. gang indbyder vi til ULFBORG CUP.
Dagene bliver krydret med forskellige aktiviteter for børnene så KOM OG VÆR MED til festlige fodbolddage
Rækker:
 U6/U7 Mix

Der spilles A- og B-slutspil ved minimum 8 hold
Præmier:
Guld + Ulfborg Cup trøje, sølv og bronze til max 6. spillere pr. hold.
Medaljer til alle spillere i U6/U7. Gavepræmier i U6/U7 - U9. Pengepræmier i U10 - U18.
Ulfborg Cup Spiller kåres i alle rækker, samt masser af spurtpræmier og frugt til alle spillere.
Afvikling:

Det vi mangler

1 u 13 drenge hold

1 u 8 drenge hold
1 u 18 piger hold

2 u 14 drenge hold
2 u 15 drenge hold


Lørdag den 27. december 2014 

u 9 drenge - u 12 drenge - u 13 piger - u 14 piger

Søndag den 28. december 2014

u 11 drenge - u 13 drenge - u 10 piger - u 11 piger

Mandag den 29. december 2014

u 17 drenge - u 18 piger - u -15 piger - u 14 drenge

Tirsdag den 30. december 2014

u 6/7 mix - u 8 drenge - u 10 drenge - u 15 drenge

Ulfborg Cup 2014

 

 

Vi følger DBU Jyllands spilleregler, dog spiller U6/U7 på tværs af banen
I U6/U7 er det førstnævnte holds opgave at stille dommer til rådighed

U-8 hold spiller på hele banen, dog kun 7 minutter pr. kamp

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 13 Mixed 4 375 Lørdag d. 27/12 3 0
U6/7 Mixed 3 275 Tirsdag d. 30/12 11 0
U 8 Mixed 5 375 Tirsdag d. 30/12 11 0
U 9 Mixed 4 375 Lørdag d. 27/12 22 2
U 10 Mixed 4 375 Tirsdag d. 30/12 17 1
U 10 Mixed 4 375 Søndag d. 28/12 1 0
U 11 Mixed 4 375 Søndag d. 28/12 12 0
U 11 Mixed 4 375 Søndag d. 28/12 5 0
U 12 Mixed 4 375 Lørdag d. 27/12 16 0
U-13 Mixed 4 375 Søndag d. 28/12 9 0
U 14 Mixed 4 375 Mandag d. 29/12 20 0
U 14 Mixed 4 375 Lørdag d. 27/12 6 0
U 15 Mixed 4 375 Tirsdag d. 30/12 27 0
U 15 Mixed 4 375 Mandag d. 29/12 2 0
U 17 Mixed 4 375 Mandag d. 29/12 20 1
U 18 Mixed 4 375 Mandag d. 29/12 11 0

Signetud teams

U 13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Tim B TIM GIF Logo TIM GIF
Spjaldpigerne A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
SHN Ulfborg C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U6/7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Team S,V,E...
Tim 2 C TIM GIF Logo TIM GIF
Tim C TIM GIF Logo TIM GIF
Bonderøve C
Mejrup Mejrup

U 8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Struer 2 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Videbæk IF 1 B Videbæk Idrætsforening Logo Videbæk Idrætsforening
Team Ellebæk A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
UBG/SHN
Mejdal-Halgaard 1 B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Mejdal-Halgaard 2 B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Lemvig GF A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Ringkøbing IF B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Spjald IF A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening

U 9 17 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Ramme-Lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Skive IK Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen 1 Skive IK Logo Skive IK
Ringkøbing IF 1 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ringkøbing IF 2 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ulfborg BG C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Måbjerg IF 2 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Måbjerg IF 1 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Tim GIF 2 TIM GIF Logo TIM GIF
Mejdal GIK B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Mejdal GIK A Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Tim GF 1 TIM GIF Logo TIM GIF
Lemvig 1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Struer Boldklub 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Grønbjerg/Spjald B Grønbjerg/Spjald
Struer Boldklub 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U 10 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Klinkby B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
De små blå A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF B B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Aulum if B Aulum IF Logo Aulum IF
Ulfborg BG C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Klinkby 2 B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Manchester United A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Hee SF Hee SF
Buur`s Drenge B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Måbjerg IF B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Holstebro 1 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Holstebro 2 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Mejdal-Halgård 2 B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Bremdal 2 B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Bremdal 1 B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Mejdal-Halgård GIK B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

U 10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Ulfborg BG SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U 11 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
RIF Drengene A2 A Ringkøbing I F
Ringkøbing I.F. 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Team Invita-Sportsmaster A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
olehansen.dk A TIM GIF Logo TIM GIF
Rifs unge drenge B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ramme-lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
De Grønne B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Måbjerg IF A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Måbjerg IF 2 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
MGU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Team Lauridsen B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U 11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Ulfborg BG SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Vildbjerg SF B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU

U 12 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Mejrup 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 1 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Shn-Ulfborg 2 C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Shn-Ulfborg 1 B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Tim Hallen C TIM GIF Logo TIM GIF
Struer Boldklub 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig GF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 1 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Ramme-lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
SHN/Ulfborg 3 C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Struer Boldklub 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
RIF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Team Plus El A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
heldumvejs kiosk A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
BIK B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Ringkøbing IF2 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U-13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12

Teamname LVL Logo Club
Thyborøn-Harboøre Drenge B
ulfborg BG 2 C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Skive IK A Skive IK Logo Skive IK
Lem Boldklub B Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Ulfborg BG 1 B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Æ knægte C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Ølgod 2 C Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Ølgod 1 C Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening

U 14 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
Struer 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Mean Machine A
Skjern Bank A
HB 10 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Rindum SU 2 A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Vandsport & Benjamin C
FREESKILLERZ B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Høgh & Færk A
U14 drenge C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Aulum A Aulum IF Logo Aulum IF
Tim GIF B TIM GIF Logo TIM GIF
Team Faxe Kondi A Aulum IF Logo Aulum IF
Rindum SU 1 A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Team Johnny A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
ulvene A

U 14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12

Teamname LVL Logo Club
Tim C TIM GIF Logo TIM GIF
SHN Ulfborg B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Struer 2 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Ramme/Lomborg Super Girls B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Struer A
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU

U 15 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12

Teamname LVL Logo Club
Klinkby Drenge. A Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
FC Barcelona A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
4 Jyder og 1 Sjællænder A
RIF 1 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 2 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ole Kjeldsen VVS
SHN Ulfborg 2 C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
SHN Ulfborg 1 B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
HHsddrenge
Æ bolsjedrenge C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
FC Katastrofe A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
De fede Nisser A Filskov IF Logo Filskov IF
Fars glade grise C
Østbyens Disciple C Østbyen
Mejrup U15 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
MAGIC MEJDAL A Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
SB 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Junge byg A Filskov
Tim GIF 2 B TIM GIF Logo TIM GIF
Tim GIF 1 B TIM GIF Logo TIM GIF
FC Frikadelle A Nykøbing Mors IF Logo Nykøbing Mors IF

U 15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club

U 17 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
Spaabæk RealEstate A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Iversens Drenge B
Jan O´s disciple B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Ninerbanden B
StaBil Service Ulfborg
SHN Ulfborg C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
2. holdet A
Basserne B
Fortitudo B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
De der gode nogle B Staby Efterskole
De Glade Burgere C Vedersø Idrætsefterskole
Indendørs fodsnoop A
#Holdet B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Vinbønderne A
Skoledrengene B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
de Undervurdere Reserver A

U 18 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12

Teamname LVL Logo Club
Tim B TIM GIF Logo TIM GIF
Ukendt B Lyngs Idrætsefterskole Logo Lyngs Idrætsefterskole
RIF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Sportigan Holstebro Mejrup GU Logo Mejrup GU
Måbjerg IF C Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Staby pigerne C
Lemvig B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig Gymnasium A
Lyngs idrætsefterskole A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2014

Organisation
SHN Ulfborg
Place
Vestjydsk Fritidscenter
Address
Sportsvej 1
Postalcode
6990
City
Ulborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview