Karlslunde Pokal Cup

Karlslunde Pokal Cup 2015 - Karlslunde Fodbold afholder kæmpe stævne for U6 til U13, i weekenden den 6-7-8 februar 2015. Der vil være POKALER til ALLE i U6 og U7 rækken - pokaler til alle spillere i øvrige rækker, som slutter nr. 1 eller 2. Samtidig vil der være scoringspræmier, figtherpokaler, superliga billetter til ALLE deltagere og meget mere. - I U6 og U7 rækken spilles der på 1/2 bane med 4 spillere på banen af gangen inkl. målmand, spilletiden er 8 min. pr. kamp, minimum 3 kampe pr. hold - I U8 og U9 rækken spilles der på stor bane, med 5 spillere på banen inkl. målmand, spilletiden er 8 min., minimum 3-4 kampe pr. hold - Fra U10 og opefter spilles der på stor bane, med 4 spillere på banen inkl. målmand, spilletiden er 8 min. , minimum 3-4 kampe pr. hold - STÆVNET VIL HAVE DET MOTTO "INGEN VENTETIDER!!!". - DBU's regler vil være gældende for stævnet! - Tilmeldingsfrist: 29. januar 2015 - Tilmelding sker på staevner.dk - Indbetaling sker på: 0525-0000285326 (HUSK AT SKRIVE RÆKKE OG HOLDNAVN) - Program udsendes ca. 1 uge før stævnet!!! - Spørgsmål til stævnet kan rettes til: kontor@karlslundefodbold.dk - Vi glæder os til at se JER! Hilsen Karlslunde Fodbold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U10 - C (2005) Mixed 6 500 0 0
U10-Piger Mixed 6 450 13 1
U6 - A/B/C (2009) Mixed 6 450 25 3
U7-A/B/C (2008) Mixed 6 450 37 6
U8 - A (2007) Mixed 7 450 14 0
U8 - B/C (2007) Mixed 7 450 21 5
U9 - A (2006) Mixed 7 450 12 0
U9 - B/C (2006) Mixed 7 450 18 0
U10 - A (2005) Mixed 6 500 15 1
U10 - B/C (2005) Mixed 6 500 20 4
U11 - A (2004) Mixed 6 500 9 0
U11 - B/C (2004) Mixed 6 500 9 0
U11 - C (2004) Mixed 6 500 0 0
U12 - A (2003) Mixed 6 500 9 0
U12 - B (2003) Mixed 6 500 11 1
U12 - C (2003) Mixed 6 500 13 1
U13 - A (2002) Mixed 6 500 8 1
U13 - B/C Mixed 6 500 9 3

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 - C (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10-Piger 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
fk 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FC Bella C FC Bella
Karlslundepigerne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Ishøj Bk C Ishøj Boldklub
Fremad Valby U10B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Karlslundetøserne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U6 - A/B/C (2009) 15 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde 4 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
CIK B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
fremad amager k fremad amager
KB blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HI C Herlev IF Logo Herlev IF
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Karlslunde 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 3 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7-A/B/C (2008) 24 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB Tårnby 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Haslevs helte HFC Haslev
B1903 tigerne C B1903 Logo B1903
B1903 løverne B B1903 Logo B1903
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
KIF2 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF3 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Haslevs smølfer HFC Haslev
Haslevs blå drenge HFC Haslev
kb barca A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB real B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KIF1 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF4 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
SB Magic Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB Power Stenløse BK Logo Stenløse BK

U8 - A (2007) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farmor & Farfar A
Citykøreskolen Næstved A
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Tottis drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Tåhylerne A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Roskilde 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 - B/C (2007) 12 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KIF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Svogerslev Rød Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Havdrup GI B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
De seje drenge B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ishøj boldklub C Ishøj Boldklub
Svogerslev Hvid Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
JB Sort C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U9 - A (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Orient A Orient
Brøndby Blå. Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 A B1903 Logo B1903
Husum Blodklub A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Brøndby Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
LSK Ballerup A LSK

U9 - B/C (2006) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub Sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KB Bayern Munchen B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Orient C Orient
Brede 2 C Brede IF
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Husum Drengene B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Køge Boldklub Hvid B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
SB U9 C Store Heddinge BK
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U10 - A (2005) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Malmø FF
Viby1 A Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FC Glad A
3 kampe og i bad A
Barca A
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Gadstrup1 A Gadstrup
TEAM KULEK A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Haslev A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U10 - B/C (2005) 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum Vest 1 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Vest 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KIF Rødt hold B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Nivaagaards Malerisamling C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Nivaagaards Malerisamling 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KIF Rødt 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Solrød C C Solrød FC Logo Solrød FC
dalby 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Agentina Vest C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Karlslundes Grønne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Farum øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U11 - A (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KIF 2 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ulveungerne A
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U11 drengene A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Malmø FF A

U11 - B/C (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
3. Hold 2004 C Karlslunde
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
BK Friheden 1 C BK Friheden
BK Friheden 2 C BK Friheden
2. Hold 2004 B Karlslunde
BS72 B Albertslund BS72
Ålholm IF Ålholm If
faxe drengene B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11 - C (2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 - A (2003) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Karlslunde IF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
Bagelsringen A -
NFC A NFC

U12 - B (2003) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kokkedal På Vej C Kokkedal BK
Store Heddinge BK B Store Heddinge BK
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
NFC C NFC
KIF 2 B B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
NFC B NFC

U12 - C (2003) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Møller og Olin's drenge C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BS72 C Albertslund BS72
Alle for en C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Hold3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Enemærke & Petersen C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U13 - A (2002) 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FC Zulu 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Milan2500 A
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U13 - B/C 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
De blå C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
RB1906-3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
hundige boldklub B
De blå 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Karlslunde IF
Place
Karlslunde Hallerne
Address
Kongens Enge 42
Postalcode
2690
City
Karlslunde
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview