Karlslunde Pokal Cup

Karlslunde Pokal Cup 2015 - Karlslunde Fodbold afholder kæmpe stævne for U6 til U13, i weekenden den 6-7-8 februar 2015. Der vil være POKALER til ALLE i U6 og U7 rækken - pokaler til alle spillere i øvrige rækker, som slutter nr. 1 eller 2. Samtidig vil der være scoringspræmier, figtherpokaler, superliga billetter til ALLE deltagere og meget mere. - I U6 og U7 rækken spilles der på 1/2 bane med 4 spillere på banen af gangen inkl. målmand, spilletiden er 8 min. pr. kamp, minimum 3 kampe pr. hold - I U8 og U9 rækken spilles der på stor bane, med 5 spillere på banen inkl. målmand, spilletiden er 8 min., minimum 3-4 kampe pr. hold - Fra U10 og opefter spilles der på stor bane, med 4 spillere på banen inkl. målmand, spilletiden er 8 min. , minimum 3-4 kampe pr. hold - STÆVNET VIL HAVE DET MOTTO "INGEN VENTETIDER!!!". - DBU's regler vil være gældende for stævnet! - Tilmeldingsfrist: 29. januar 2015 - Tilmelding sker på staevner.dk - Indbetaling sker på: 0525-0000285326 (HUSK AT SKRIVE RÆKKE OG HOLDNAVN) - Program udsendes ca. 1 uge før stævnet!!! - Spørgsmål til stævnet kan rettes til: kontor@karlslundefodbold.dk - Vi glæder os til at se JER! Hilsen Karlslunde Fodbold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - C (2005) Mixed 6 500 Søndag 0 0
U10-Piger Mixed 6 450 Fredag 13 1
U6 - A/B/C (2009) Mixed 6 450 Lørdag 25 3
U7-A/B/C (2008) Mixed 6 450 Lørdag 37 6
U8 - A (2007) Mixed 7 450 Lørdag 14 0
U8 - B/C (2007) Mixed 7 450 Lørdag 21 5
U9 - A (2006) Mixed 7 450 Lørdag 12 0
U9 - B/C (2006) Mixed 7 450 Lørdag 18 0
U10 - A (2005) Mixed 6 500 Søndag 15 1
U10 - B/C (2005) Mixed 6 500 Søndag 20 4
U11 - A (2004) Mixed 6 500 Søndag 9 0
U11 - B/C (2004) Mixed 6 500 Søndag 9 0
U11 - C (2004) Mixed 6 500 Søndag 0 0
U12 - A (2003) Mixed 6 500 Søndag 9 0
U12 - B (2003) Mixed 6 500 Søndag 11 1
U12 - C (2003) Mixed 6 500 Søndag 13 1
U13 - A (2002) Mixed 6 500 Lørdag 8 1
U13 - B/C Mixed 6 500 Lørdag 9 3

Signetud teams

U10 - C (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10-Piger 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
fk 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FC Bella C FC Bella Logo FC Bella
Karlslundepigerne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Ishøj Bk C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Fremad Valby U10B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Karlslundetøserne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U6 - A/B/C (2009) 15 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde 4 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
CIK B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
fremad amager k Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HI C Herlev IF Logo Herlev IF
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Karlslunde 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 3 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7-A/B/C (2008) 24 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB Tårnby 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Haslevs helte HFC Haslev
B1903 tigerne C B1903 Logo B1903
B1903 løverne B B1903 Logo B1903
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
KIF2 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF3 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Haslevs smølfer HFC Haslev
Haslevs blå drenge HFC Haslev
kb barca A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB real B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KIF1 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF4 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
SB Magic Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB Power Stenløse BK Logo Stenløse BK

U8 - A (2007) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farmor & Farfar A
Citykøreskolen Næstved A
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Tottis drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Tåhylerne A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Roskilde 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 - B/C (2007) 12 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KIF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Svogerslev Rød Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Havdrup GI B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
De seje drenge B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ishøj boldklub C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Svogerslev Hvid Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
JB Sort C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U9 - A (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Orient A Orient GIF Logo Orient GIF
Brøndby Blå. Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 A B1903 Logo B1903
Husum Blodklub A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Brøndby Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
LSK Ballerup A LSK

U9 - B/C (2006) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub Sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KB Bayern Munchen B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Orient C Orient GIF Logo Orient GIF
Brede 2 C Brede IF Logo Brede IF
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Husum Drengene B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Køge Boldklub Hvid B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
SB U9 C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U10 - A (2005) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Malmø FF
Viby1 A Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FC Glad A
3 kampe og i bad A
Barca A
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Gadstrup1 A Gadstrup
TEAM KULEK A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Haslev A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U10 - B/C (2005) 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Farum Vest 1 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Vest 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KIF Rødt hold B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Nivaagaards Malerisamling C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Nivaagaards Malerisamling 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KIF Rødt 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Solrød C C Solrød FC Logo Solrød FC
dalby 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Agentina Vest C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Karlslundes Grønne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Farum øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U11 - A (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KIF 2 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ulveungerne A
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U11 drengene A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Malmø FF A

U11 - B/C (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
3. Hold 2004 C Karlslunde
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
BK Friheden 1 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
2. Hold 2004 B Karlslunde
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Ålholm IF Ålholm If Logo Ålholm If
faxe drengene B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11 - C (2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 - A (2003) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Karlslunde IF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
Bagelsringen A
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U12 - B (2003) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kokkedal På Vej C Kokkedal BK
Store Heddinge BK B Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KIF 2 B B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U12 - C (2003) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Møller og Olin's drenge C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Alle for en C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Hold3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Enemærke & Petersen C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U13 - A (2002) 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FC Zulu 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Milan2500 A
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U13 - B/C 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
De blå C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
RB1906-3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
hundige boldklub B
De blå 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - February 8 2015

Organisation
Karlslunde IF
Place
Karlslunde Hallerne
Address
Kongens Enge 42
Postalcode
2690
City
Karlslunde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview