BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
21. og 22. februar 2015.

Fyld 1 bil med 4 spillere, og deltag i Jyllands
STØRSTE og BEDSTE indendørs 3-Bold stævne,
med plads til 128 hold, eller fyld 2 biler og deltag
med 2 hold i samme række til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle  

Der spilles 3:3 på tværs af banen,

og der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

Der er POKALER til alle spillere.

Vi sørger naturligvis for baneledere.

Der er RABAT ved tilmelding af flere hold i samme række.

Der spilles i følgende rækker: 

Række: Køn: Niveau: Hold str.: Bane str.:     Max antal hold:
U6 (2009) Mixede Åben Max 4 (5) 12 x 20 m 24
U7 (2008) Mixede Åben

 

Max 4 (5)

12 x 20 m 60
U8 (2007) Mixede Åben Max 4 (5) 20 x 20 m 44

U6 og U7 spiller lørdag den 21. februar.

U8 spiller søndag den 22. februar.

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform,

eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

 

  •  alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  •  man undgår protester og udvisninger.
  •  alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  •  spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  •  spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  •  alle spillere får ens præmier i puljen.
  •  målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 300,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme række, er prisen kr. 250,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er ens præmier til alle hold i hver pulje og max. 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:
Her på siden senest den 6. februar 2015.

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på reg.nr.: 7240 kontonr.: 1394589.
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 10 dage før stævnet.

Spillested:
Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Kontaktperson:
Palle Sørensen på e-mail: bifcup@gmail.com eller tlf.: 20774400 mellem kl. 18 og 20.

Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 (2007) Mixed 4 300,- Søndag 56 3
U6 (2009) Mixed 4 300,- Lørdag morgen/formiddag 32 1
U7 (2008) Mixed 4 300,- Lørdag middag/eftermiddag 64 0

Signetud teams

U8 (2007) 44 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Østbirk 2 Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
solbjerg 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Gauer 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauer2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
T.S.I.F. 2 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
T.S.I.F. 1 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
T.S.I.F. 3 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Johnny´s drenge 1 Funder GF Logo Funder GF
VSF Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ry 2 Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Hornsyld Banden Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Farstrup comfort center Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 3 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 4 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Brædstrup IF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Låsby 2 Låsby Boldklub
Låsby 1 Låsby Boldklub
Johnny´s drenge 2 Funder GF Logo Funder GF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vri2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HA 85 2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA 85 3 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA 85 4 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
SIF 1 Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIF 2 Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
The boys Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Grejsdalen ik Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Ry 1 Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U6 (2009) 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
MIF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Bredsten 2 Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
AGF 1 Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 Århus GF Logo Århus GF
Rårup Rårup GIF Logo Rårup GIF
Gødvad Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Sejs Svejbæk IF 1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Bredsten 1 Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Stautrup 1 Stautrup IF Logo Stautrup IF
BNY Elektronik Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Buf1 Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF2 Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Sejs Svejbæk IF 2 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skanderborg 4 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 3 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 1 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
De Blå Drenge Løsning IF Logo Løsning IF

U7 (2008) 60 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
solbjerg 3 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ødis IF 1 Ødis IF
Billund IF 1 Billund IF Logo Billund IF
Billund IF 2 Billund IF Logo Billund IF
Sabro Sabro
FC Horsens 2008 5 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 4 FC Horsens Logo FC Horsens
Vejle Boldklub 1 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Den blå fare (Piger) Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Give Fremad 3 Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 1 Give Fremad Logo Give Fremad
FC SKANDERBORG PIGERNE
Jelling FS 1 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Daugård IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Rårup Rårup GIF Logo Rårup GIF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hovedgård 2 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
AIA Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hatting - Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Egebjerg IF Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Galten FS 1 Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 2 Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Ødis IF 2 Ødis IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stjær 1 Stjaer Boldklub
Stjær 2 Stjaer Boldklub
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stensballe 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vejle Boldklub 2 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Harlev 1 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 3 Harlev IK Logo Harlev IK
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
FC Horsens 2008 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Hovedgård 1 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Agf Århus GF Logo Århus GF
Hatting - Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brædstrup IF 4 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Østbirk u7 Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Låsby 1 Låsby Boldklub
De Blå Drenge Løsning IF Logo Løsning IF
TMG Lions Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG Tigers Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - February 22 2015

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview