Vestjysk Bank Cup 2015

Vestjysk Bank Cup 2015


BRH Fodbold afholder indendørs fodboldstævne i Bremdals aktivitetscenter og Toftumhallen i weekenden den 2 og 3 januar
Der spilles i følgende rækker
Drenge: U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15
U14 og U15 spiller fredag den 2 januar
U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13 spiller lørdag den 3 januar.
Rækkerne bliver opdelt i B og C, men vil blive lagt sammen eller aflyst ved mindre end 6 tilmeldte hold pr. rækker.
Kamptiden er 8/9 minutter
Max. 7 spiller pr. hold i U8 til U13
Max. 6 spiller i U14 til U15

I U6- U 13 er der gaver og mange spurtpræmier samt medaljer til nr. 1, 2 og 3
I U14 og U15 er der følgende pengepræmier
U14 drenge B:      900 kr. til nr. 1 - 500 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr.3
U14 drenge C:      700 kr. til nr. 1 - 400 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3
U15 drenge B:      900 kr. til nr. 1 - 500 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3
U15 drenge C:      700 kr. til nr. 1 - 400 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3

Startgebyr udgør:
U6 - U8 drenge:             200 kr. pr. hold (kort bane)
U9 – U13 drenge:          300 kr. pr. hold
U14 – U15 drenge:        400 kr. pr. hold


Tilmelding senest den 19. december 2014
Programmet kan ses på BRH Fodbolds hjemmeside www.brhfodbold.dk
fra søndag den 30 december eller rekvireres på tlf. 20142820
Ønskes yderligere oplysninger kontakt venligst Villy Nielsen tlf. 20142820
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 Drenge Mixed 4 400 Fredag 5 0
U9 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 7 0
U10 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 10 0
U10 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 3 0
U11 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 0 0
U11 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 0 0
U6 Drenge Mixed 3 200 Lørdag 9 0
U7 Drenge Mixed 3 200 Lørdag 8 0
U8 Drenge Mixed 3 200 Lørdag 11 0
U12 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 8 0
U13 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 3 0
U13 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 0 0
U14 Drenge Mixed 4 400 Fredag 11 0
U12 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 12 0
U9 Drenge Mixed 4 300 Lørdag 5 0
U15 Drenge Mixed 4 400 Fredag 3 0
U14 Drenge Mixed 4 400 Fredag 7 0

Signetud teams

U15 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Østbyens Disciple C
Fars glade grise C
SB 1 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB 3 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U9 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Borbjerg 1 C Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Borbjerg2 C Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Struer Boldklub C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
RHIF C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
Struer Boldklub 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Ramme-Lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF

U10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
klinkby 1 B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
RHIF 1 B Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
TFC2 Thisted FC Logo Thisted FC
TFC1 Thisted FC Logo Thisted FC
Holstebro 1 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Bremdal 2 C Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Bremdal 1 B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
danmal B Skive IK Logo Skive IK

U10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
RHIF 2 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
GNIF C Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening
Ramme-Lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bremdal 1 C Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Struer 3 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 2 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
RHIF 1 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
RHIF 2 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
Team Ellebæk A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Struer 1 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Bremdal 2 C Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub

U7 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup 2 Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 1 Mejrup GU Logo Mejrup GU
Thisted C Thisted FC Logo Thisted FC
Resen-Humlum 2 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
Mejrup 3 Mejrup
RHIF C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
SB's frenge Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Bremdal C Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub

U8 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Struer 2 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
RHIF 3 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
RHIF 2 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
GNIF C Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening
RHIF 1 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
Lemvig GF 4 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 3 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 2 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 1 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Team ellebæk B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U12 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Linde B C Linde Boldklub
RHIF 3 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
RHIF 2 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
BIK 2 C Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
BT/SVIF C BT/SVIF
Struer Boldklub 3 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer Boldklub 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
BORBJERG´S DRENGE B Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Roslev IK B Roslev IK Logo Roslev IK
Freeskillerz B
Danmarksmestrene B
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
SB/LGF DREAM TEAM B
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC

U12 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BIK 1 B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Team NV B
Struers seje drenge C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Frøstrup Hannæs B Frøstrup/Hannæs IF Logo Frøstrup/Hannæs IF
BIK 1 C Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Lemvig GF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 1 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Struer Boldklub B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
VIK 2 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
VIK 1 B Vinderup IK Logo Vinderup IK

U9 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Maabjerg IF B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
struer B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Bagges boys B

U15 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Klinkby Drenge. B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
FC Katastrofe B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
M.I.A´S drenge B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC

U14 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Struer C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig GF C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
BIK 1 C Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
BIK 1 C Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
SB/LGF DREAM TEAM 1 C
Struer Drengene C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
BT/SVIF C BT/SVIF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - January 4 2015

Organisation
BRH Fodbold
Place
Bremdal Aktivitetscenter
Address
Drosselvej 1
Postalcode
7600
City
Struer
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Vestjysk Bank Cup 2015 map

Tournament overview