KB Cup 2015

 KB Cup:
Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen, at byde velkommen til niveau opdelt indendørsstævne for klubhold. KB Cup afvikles under mottoet ” Fodbold er en leg”.
Præmier:
Der er fine præmier til nr. 1 & 2 i puljen.
Til og med U-10 er der medaljer til alle spillere.
Forventede spilledage

Lørdag:

Drenge: U7,U8,U9,U11,U14
Piger: U10, U11

Søndag:

Drenge: U10,U12,U13
Piger: U12, U14

Spilleregler:
Der spilles efter FBUs indendørsregler, dog max 6 spillere pr. hold i alle rækker. U8 og U9 og 7 spillere, da der spilles med 5 på banen.
Pris:
Pr. hold kr. 300,- som overføres til konto: 6864 0001070385 - venligst her oplys tilmeldings ID nr. fra stævner.dk

Ved mailtilmelding: husk at oplyse klub, hold, kontaktperson og tlf. nr.
Tilmelding senest d. 3. januar 2015, vi sender en mail på din tilmelding, og endelig bekræftelse når stævnegebyret er betalt.
Man er først tilmeldt når stævnegebyret er betalt, husk det er først til mølle ……
Tilmelding er bindende og stævnegebyret refunderes ikke i tilfælde af afbud.
Program:
Udsendes pr. mail ca. 8 dage før stævnet, hvor i kan få oversigt over kampe, tidspunkter og puljeinddelinger.
 


 

 


 


 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 8 Drenge A Mixed 7 300 0 0
U 9 Drenge A Mixed 7 300 0 0
U10 Drenge B Mixed 6 300 3 0
U10 Drenge C Mixed 6 300 4 0
U10 Drenge A Mixed 6 300 3 0
U12 Drenge A Mixed 6 300 2 0
U 8 Drenge BC Mixed 7 300 6 0
U 9 Drenge BC Mixed 7 300 8 0
U11 Drenge B Mixed 6 300 12 0
U11 Drenge C Mixed 6 300 11 0
U11 Drenge A Mixed 6 300 2 0
U10 Pige A Mixed 7 300 0 0
U10 Pige BC Mixed 6 300 5 0
U11 Pige A Mixed 6 300 0 0
U9 Drenge Mixed 7 300 0 0
U8 Drenge Mixed 7 300 0 0
U12 Drenge B Mixed 6 300 9 0
U12 Drenge C Mixed 6 300 3 0
U13 Drenge A Mixed 6 300 0 0
U13 Drenge B Mixed 6 300 12 0
U13 Drenge C Mixed 6 300 3 0
U11 Pige BC Mixed 6 300 11 0
U12 Pige A Mixed 6 300 0 0
U12 Pige BC Mixed 6 300 13 0
U13 Pige A Mixed 6 300 0 0
U13 Pige BC Mixed 6 300 5 0
U 14 Drenge A Mixed 6 300 6 0
U 7 drenge Mixed 7 300 6 0
U 14 Piger A Mixed 6 300 5 0

Signetud teams

U 8 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Tårup IF B

U10 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Strib IF C Strib IF Logo Strib IF
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U12 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 8 Drenge BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
FIF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U 9 Drenge BC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Holmens sønner B Dalby IF Logo Dalby IF
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
KB2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Rolfsted Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U11 Drenge B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Søhus Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Stige Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
KB1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
OB U11 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KB2
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U11 Drenge C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 4 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalby IF 1 C Dalby IF Logo Dalby IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Tarup/Paarup C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KB3
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Pige BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB Ullerslev C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo u9 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U11 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TPI B1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS B B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U12 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS C C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OKS C2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sport & Profil A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tåsinge B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Kroggård A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U13 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U11 Pige BC 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Tøserne B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
#de-lilla-piger A Dalum IF Logo Dalum IF
#dalum-tøserne C Dalum IF Logo Dalum IF
#cool-girls B Dalum IF Logo Dalum IF
skeby C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U12 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Pige BC 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Stars B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB Stjernerne B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
# de lilla piger B Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Skårup B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Krogsbølle2 C KRFK Logo KRFK

U13 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Pige BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skårup 2 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup 1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Krogsbølle1 KRFK Logo KRFK

U 14 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bubbibjørnene Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KB1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
KB4 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 7 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 14 Piger A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby United A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum-dullerne A Dalum IF Logo Dalum IF
De lilla piger B Dalum IF Logo Dalum IF
# monokel A Dalum IF Logo Dalum IF
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - January 11 2015

Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde hallerne
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
KB Cup 2015 map

Tournament overview