ØSVN IF /Sportigan Egtved Indestævne 2015

ØSVN IF og Sportigan Egtved inviterer for 5. år i træk til indestævne. Efter indledende puljer opdeles i A/B/C slutspil, så der så vidt muligt bliver lige mange og jævnbyrdige kampe til alle hold. Præmier til alle spillere i U6-U11 samt til finalehold i U14. Max. 5 spillere per hold i 3-mands og 7 spillere i 4-mands rækker.

Der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold - dog kun 7 min i alle rækker fra U9 og op. Sort dommer i U-14 rækken

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 3 250 Søndag formiddag 15 0
U8 Mixed 3 250 Søndag middag 11 0
U9 Mixed 4 350 Lørdag middag 14 1
U10 Mixed 4 350 Søndag eftermiddag 10 0
U11 Mixed 4 350 Lørdag formiddag 15 1
U14 Mixed 4 350 Lørdag eftermiddag 13 1
U6 Mixed 3 250 Søndag formiddag 5 0

Signetud teams

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF I Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF II Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Strib if 1 A Strib IF Logo Strib IF
Strib if 2 B Strib IF Logo Strib IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
bjert if B Bjert IF Logo Bjert IF
KB Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
NBSIF 3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AVGIF Hvid B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
ØSVN 3 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF - 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
ØSVN 1 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Alminde Viuf Blå B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Harte 2 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U9 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hornsyld IF 1 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld IF 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
ØSVN 1 B
øsvn2 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
øsvn 3 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Compass Conference Center piger B Løjt IF Logo Løjt IF
Husums husmus B Brande IF Logo Brande IF
NBSIF 1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
sportigan B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Bredsten B Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Sportigan Hedensted A
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Søndermarkens entreprenør B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
UIF B Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
EGIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
DGF Dansk Gymnastikforening Flensborg

U11 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredsten C Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Lokalsyn Kolding Skibet IF Logo Skibet IF
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Lunderskov 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
christiansfeld if B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
christiansfeld if C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Strib 1 Strib IF Logo Strib IF
Lunderskov 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Vamdrup if 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup if 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Grejs B Grejs IF Logo Grejs IF
ØSVN IF 1 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U14 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Give El A Give Fremad Logo Give Fremad
FC Iskold B Engum UI Logo Engum UI
Skibet IF / SB A Skibet IF Logo Skibet IF
Vamdrup 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup 3 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ØSVN RØD B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN BLÅ B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Thyregod A FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Skibet IF / BR A Skibet IF Logo Skibet IF
CIF 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
CIF 2 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF Rød B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF Gul B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - February 22 2015

Organisation
Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Place
Øster Starup Vester Nebel Hallen
Address
Starupvej 45
Postalcode
6040
City
Egtved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview