Konica Minolta Cup 2015

PINSE STÆVNE 23. - 24. maj 2015

 

ONLINE KAMPPROGRAM: http://www.cumap2.dk/cup/konica_minolta_cup_20155034.htm

 

7/1-15 : Al overnatning/bespisning BOOKET

03-05-2015: Vi mangler U15 hold !!

 

U6 til U8 (pode) fodbold

Årgang 2009 (3 mands) og 2008 (5 mands) spiller lørdag den 23/5
Årgang 2007 (5 mands) spiller søndag den 8/6
Der spilles i puljer med 5 hold, dermed 4 kampe til hvert hold. Der spilles efter gældende SBU regler, kampresultater registreres ikke. Alle kampene er "døm selv" kampe, dvs. "hjemmeholdet" stiller en kampleder.
Medaljer og de personlige præmier bliver overrakt på præmiepodiet efter sidste kamp

Priser:
Holdgebyr er pr. hold kun kr.
950,- for 11 - mands hold
600,- for   5 – mands hold
325,- for   3 – mands hold


Kontonr. for tilmelding er: 2410 6276348912

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Ved afbud senere end 4 uger før stævne start refunderes holdgebyr ikke.

Der vil være mulighed for overnatning med bespisning på skole i nærhed af stadion

Se mere på:

www.konicaminoltacup.dk

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U17 - 1998/1999 Mixed 15 950 21 0
U15 - 2000 Mixed 15 950 21 1
U14 - 2001 Mixed 15 950 22 2
U13 - 2002 Mixed 11 800 38 12
U12 - 2003 Mixed 11 800 55 1
U11 - 2004 Mixed 11 800 41 11
U10 - 2005 Mixed 11 800 42 10
U9 - 2006 Mixed 8 600 62 8
U8 - 2007 Mixed 8 600 Søndag formiddag 20 0
U7 - 2008 Mixed 8 600 Lørdag formiddag 27 1
U6 - 2009 Mixed 5 325 Lørdag eftermiddag 26 1

Signetud teams

U17 - 1998/1999 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF U16 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B93-U16-B2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Maribo Boldklub C Maribo BK Logo Maribo BK
Lyngby Boldklub 1921 B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B.93 U16 - Rød Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Oeding 1 (Tyskland) A FC Oeding 25 e.V. Logo FC Oeding 25 e.V.
Aktiv10Valby A Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U15 - 2000 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGA1 A Boldklubberne Glostrup Albertslund Logo Boldklubberne Glostrup Albertslund
BGA2 B Boldklubberne Glostrup Albertslund Logo Boldklubberne Glostrup Albertslund
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SB50 C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U14 - 2001 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub - A A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub - B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
West Falia Gemen 1 (Tyskland) B Sportverein Westfalia Gemen e.V. Logo Sportverein Westfalia Gemen e.V.
Greve rødderne C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Maribo Boldklub C Maribo BK Logo Maribo BK
Bonkes drenge B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
albertslund 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Forrest Row B Forrest Row JFC (England)
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glos fktrup B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Greve 02 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
albertslund 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Team JP C Brøndby IF Logo Brøndby IF
KIF-2002-1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U13 - 2002 24 confirmend signups, 12 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub - A A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub - B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub - C C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BK Frem 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
West Falia Gemen 1 (Tyskland) A Sportverein Westfalia Gemen e.V. Logo Sportverein Westfalia Gemen e.V.
FC Winterswijk (Holland) B FC Winterswijk
Maribo Boldklub B1 B Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo Boldklub C1 C Maribo BK Logo Maribo BK
Vallensbæk 2 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Jægersborg 1 A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg 2 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AIF3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
SG Borken 1 (Tyskland) B SG Borken e.V. Logo SG Borken e.V.
SV Burlo 1 (Tyskland) C SV Burlo 1949 eV Logo SV Burlo 1949 eV
BK Frem 02-02 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
AIF2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
BK Frem 02-03 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
RIK C Rønne IF Logo Rønne IF

U12 - 2003 36 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestia 3 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Møller og Olin's drenge C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Maribo Boldklub A1 C Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo Boldklub A2 C Maribo BK Logo Maribo BK
U12-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
U12-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSV03-2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV03-1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
SG Borken 1 (Tyskland) C SG Borken e.V. Logo SG Borken e.V.
B1903-1 A B1903 Logo B1903
B1903-2 B B1903 Logo B1903
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
FK ODSHERRED C Fælles Klub Odsherred
Vestia A2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Hold 3. C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde - 5 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Grantoften If C Grantoften IF Logo Grantoften IF
Karlslunde IF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
FV2003B C Fremad Valby Logo Fremad Valby
FV2003A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
hold kim A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
hold henrik B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
hold rasmus C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
hold dennis C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AIF 1 B Boldklubberne Glostrup Albertslund Logo Boldklubberne Glostrup Albertslund
AIF 2 C Boldklubberne Glostrup Albertslund Logo Boldklubberne Glostrup Albertslund
Gladsaxe Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
FHF 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 3 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 2 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
RIK C Rønne IF Logo Rønne IF

U11 - 2004 24 confirmend signups, 11 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
West Falia Gemen 1 (Tyskland) B Sportverein Westfalia Gemen e.V. Logo Sportverein Westfalia Gemen e.V.
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve U11-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903 U11A A B1903 Logo B1903
B 73 Slagelse (A) A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B 73 Slagelse (B) B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B 73 Slagelse (C) C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Maribo Boldklub C Maribo BK Logo Maribo BK
SV Burlo 1 (Tyskland) C SV Burlo 1949 eV Logo SV Burlo 1949 eV
West Falia Gemen 1 (Tyskland) C Sportverein Westfalia Gemen e.V. Logo Sportverein Westfalia Gemen e.V.
Barca A B1903 Logo B1903
SG Borken 1 (Tyskland) B SG Borken e.V. Logo SG Borken e.V.
FC Winterswijk (Holland) A FC Winterswijk
SV Burlo 2 (Tyskland) C SV Burlo 1949 eV Logo SV Burlo 1949 eV
Vallensbæk IF 39-2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903 U11A-2 A B1903 Logo B1903
KB 05 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF hold 6 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF u11-5 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
AIF3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF

U10 - 2005 24 confirmend signups, 10 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 2 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
KB (Hvid) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U10 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
FHF Hvid A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Grøn C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Giffnock SC 3 (Skotland) A Giffnock Soccer Centre Logo Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC 1 (Skotland) C Giffnock Soccer Centre Logo Giffnock Soccer Centre
West Falia Gemen 1 (Tyskland) B Sportverein Westfalia Gemen e.V. Logo Sportverein Westfalia Gemen e.V.
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
B1903 A B1903 Logo B1903
Værløse Boldklub B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
KB U10 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SG Borken 1 (Tyskland) B SG Borken e.V. Logo SG Borken e.V.
Karlslunde C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Baltzer El B B1903 Logo B1903
SIF MG B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Giffnock SC 2 (Skotland) C Giffnock Soccer Centre Logo Giffnock Soccer Centre
Fremad Valby - A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 - 2006 47 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 Hold 3 C B1903 Logo B1903
FIX DREAMERS C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brede if u9c C Brede IF Logo Brede IF
Holbæk 2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Østerbro IF B B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF C C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Giffnock SC 2 (Skotland) B Giffnock Soccer Centre Logo Giffnock Soccer Centre
Greve A Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A Sort A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AIF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Sgif2 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
sgif 1 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FC Nakskov A Boldklubben "Velo" Logo Boldklubben "Velo"
VSB2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Giffnock SC 4 (Skotland) B Giffnock Soccer Centre Logo Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC 5 (Skotland) B Giffnock Soccer Centre Logo Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC 1 (Skotland) B Giffnock Soccer Centre Logo Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC 3 (Skotland) B Giffnock Soccer Centre Logo Giffnock Soccer Centre
brede if u9a A Brede IF Logo Brede IF
KB A2 Løver A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigre A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Leoparder B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve A Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BIF Gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
SB50 B SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
BIF Blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
FHF hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
VSB1 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Sort C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Guld B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BIF Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Holtedrengene A FC Holte Logo FC Holte
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FIX EAGLES B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
RB1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 - 2007 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1903 Striber B B1903 Logo B1903
B1903 Hvid C B1903 Logo B1903
B1903 Sort A B1903 Logo B1903
Bsf2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B93 TT A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 Rød C B1903 Logo B1903
Måløv 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve A C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bsf3 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby B B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Bsf1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB Bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 - 2008 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HVB1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Solrød 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
AIF sort B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hekla1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vallensbæk2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB Barca B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
B93 OD Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AIF Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Hvid C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Orient B Orient GIF Logo Orient GIF
Smølferne C Gevninge IF Logo Gevninge IF

U6 - 2009 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 4 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Glostrup Rød B Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Mdrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Glostrup FK 2 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Lyngby BK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
U6 drenge AIF Albertslund IF Logo Albertslund IF
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk Hvid Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve D Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - May 24 2015

Organisation
Albertslund IF
Place
Albertslund Stadion
Address
Skallerne 14
Postalcode
2620
City
Albertslund
Sport
Soccer
Type
Unknown
Konica Minolta Cup 2015 map

Tournament overview