FA Københavns PigeCup 2015

 Vi er glade for vi igen kan byde på et stort pige-stævne i midten af København. Vi vægter masser af fodbold, og rammerne i Nørrebrohallen er ideelle til et godt indestævne. Vi glæder os til at se jer til Københavns største indestævne KUN for piger.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 Mixed 450 Søndag eftermiddag 3 0
U15 Mixed 450 Søndag eftermidag 1 0
U14 Mixed 450 Lørdag eftermiddag 0 0
U14 Mixed 450 Lørdag eftermiddag 1 0
U13 Mixed 450 Lørdag eftermiddag 2 0
U13 Mixed 450 Lørdag eftermiddag 4 0
U12 Mixed 450 Lørdag formiddag 6 0
U12 Mixed 450 Lørdag formiddag 3 0
U11 Mixed 450 Lørdag formiddag 3 0
U11 Mixed 450 Lørdag formiddag 9 0
U10 Mixed 450 Søndag formiddag 17 0
U9 Mixed 450 Søndag formiddag 5 0
U8 Mixed 450 Søndag formiddag 9 0

Signetud teams

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De stribede bolsjer A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermidag

Teamname LVL Logo Club
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FA København Sort A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Damsø 1 B FC Damsø Logo FC Damsø
FC Dmnsø 3 B FC Damsø Logo FC Damsø
FA København Blå B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FA København Blå A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Amar Oreos A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Svogerslev 2 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
FC Damsø 2 A FC Damsø Logo FC Damsø
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
De Fem B
U12 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Fix A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FC Damsø A run@microknights.dk

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
U11 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA 2000 II B FA 2000 Logo FA 2000
FC Damsø 2 B run@microknights.dk
Englene B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Ab Tårnby pigerne B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000

U10 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ishøj Bk C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
BK Fix A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Tordentøserne B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
b1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vestia A B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia B C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Fremad Valby U10B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Husum Boldklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FC Bella C FC Bella Logo FC Bella
Fremad Valby U10A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Dragør BK B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Lynpigerne Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HG 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Øbro pigerne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FB 2007 Sort Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 2007 Orange Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 2007 Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Pigerne B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Pigerne B Fremad Valby Logo Fremad Valby

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - January 25 2015

Organisation
No Club
Place
Nørrebrohallen
Address
Bragesgade 5
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview