TEAM 10 / DJS CUP 2015

Årets oplevelse for dygtige pigespillere og deres engagerede trænere .

(Enkelte drengehold kan deltage, i årgangen over deres normale, hvis stævneledelsen vurderer at holdet har et passende niveau, der vil kunne højne kvaliteten i stævnet)

"Der gøres opmærksom på at dette stævnetilbud, er rettet primært mod landets dygtigste hold, ledet af sympatiske og kompetente trænere" 

Stævneledelsen forbeholder sig ret til at afvise tilmeldinger, der efter vores vurdering, ikke kan henføres til ovenstående!

Der vil være mulighed for overnatning i forbindelse med stævnet, hvis dette ønskes, på en skole booket til formålet, hele weekenden, fredag til søndag. For nærmere information kontakt nedenstående!

Er der spørgsmål eller tvivl, efter at I har læst nedenstående, kan I kontakte Brian Kristensen via mail Team10dk@gmail.com eller på telefon 28 59 09 19.

Stævneplan

Kl. 9.00 starter den almindelige turnering.

Der spilles indledende pulje, hvorefter der splittes op i A - B & C slutspil. (Præmierne til vinderene af de 3 rækker vil have nogenlunde samme værdi)

kl. ca. 13.00 starter de 3 konkurrencer (Den gamle kending - "Hurtigste scoring fra hjørnebanden" - Og årets 2 nye tiltag - "2:1 på tid" & "Freestyle duellen")

Beskrivelse af konkurrencerne, udsendes til trænerne i god tid, så spillerne har tid til at øve sig!

Den første halve time gælder kvalifikation til finalerne. Den sidte halve time bruges til afvikling af finaler i Hal A, hvor alle samles, enten for at overvære eller deltage i finalerne. (Den enkelte spiller kan kun deltage i èn af konkurrencerne)

Der er præmier til alle spillerne på den/de vindende spilleres hold!

Dette plejer at give en "super" stemning i hallen

 

Kl. ca. 14.00 starter TEAM 10 CUP turneringen, hvor der trækkes lod på dagen. Vinderen af kampen er videre , mens taberen er fædig

 

I Brande Hallerne vil der være Tombola, hvor der er mulighed for at vinde "Super Seje" præmier, hvis I ikke mener at I har vundet nok via fodbolden 

 

Stævnegebyr indbetales på konto 0871 6581027964

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Piger Mixed 7 600 Lørdag 9 - 17 2 0
U14/U15 Piger Mixed 7 600 Søndag 9 - 16 26 0
U12 Piger Mixed 7 600 Lørdag 9 - 17 1 0
U13 Piger Mixed 7 600 SØNDAG 9 - 16 4 0

Signetud teams

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 17

Teamname LVL Logo Club

U14/U15 Piger 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9 - 16

Teamname LVL Logo Club
Team Sønderager A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Botjek Center Trekanten A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lemvig 2 A LGF
EFB BLÅ B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB Sort A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ringsted A Ringsted damefodbold
MARIENLYST 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HØJER A Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Lemvig 3 B LGF
Lemvig 1 A LGF
TEAM 10 B TEAM 10
TEAM 10 HVID A TEAM 10
TEAM 10 SORT A TEAM 10
MARIENLYST 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
MARIENLYST 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TEAM 10 2 B TEAM 10
Greve 3 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tåsinge 2 B Tåsinge FB
Tåsinge 1 A Tåsinge FB
Tåsinge 3 A Tåsinge FB
Moses Piger Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 17

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG 9 - 16

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 U13 A Team 10
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sportliga.dk 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - February 15 2015

Organisation
No Club
Place
Brande Hallerne
Address
Ole Bendix Vej 1
Postalcode
7330
City
Brande
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview