Vestergaard Biler Cup

10 års jubilæumsstævnet Vestergaard Biler Cup 2015. I år med præmier for over 25.000 kr. ialt.

Fredag d 13 februar, Lørdag d 14 februar og Søndag d 15 februar 2015

Stævneafvikling:

Vi vil rigtig gerne have et stævne med plads til alle.
Vi forventer derfor i år at afvikle stævnet med 9 hold i hver række fra U8 til U13

Stævnet afvikles i en Champions League række (A niveau og bedste halv-del af B) og en Europa League række (Nederste halvdel af B og C holds niveau).

Dette gælder fra U8 til U13 Der spilles igen A-B-C Slutspil ved mere end 8 tilmeldte hold i hver række. Indledende runde og herefter A-B-C slutspil.

I tilfælde af for få tilmeldte hold i en række forbeholder vi os ret til at slå Champions League rækken sammen med Europa League rækken.

I 3-mands turneringen spilles der uden registrering af resultater og uden slutspil. Der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold.

I U14 drenge, U15 drenge og U15 piger spilles der ikke A-B-C Slutspil

U8 drenge afvikles som 5 mands stævne med fast målmand

Præmier:

Præmier til alle fra U5 til U11
Fra U12 er der personlig præmie til Nr 1 og Nr 2 i hver slutspilsrække.
Fra U14 er der pengepræmier til nummer 1 og nummer 2. Der spilles ikke A-B-C Slutspil i disse rækker

Pris for deltagelse:

U5-U7 225,-
U8-U13 350,-
U14-U15 450,-

Tilmelding til stævnet:

Tilmelding til stævnet sker via www.staevner.dk

Der bliver i år rift om pladserne så skynd jer at tilmelde jer så Jeres hold kan være med til 10 års jubilæumsstævnet

Frist for tilmelding til stævnet er 25. Januar 2015

Vi ses i Mariager

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - 3 mands Mixed 5 225 Lørdag morgen/formiddag 15 2
U8-Champions League Mixed 7 350 Søndag formiddag 10 0
U10-Champions League Mixed 6 350 Søndag formiddag/middag 5 0
U10-Europa League Mixed 6 350 Søndag formiddag/middag 11 0
U14-Rækken Mixed 6 450 Lørdag Eftermiddag/aften 6 0
U15 Piger Mixed 6 450 Fredag aften 4 0
U8-Europa League Mixed 7 350 Søndag formiddag 6 0
U9-Super League Mixed 6 350 Lørdag formiddag/middag 5 0
U9-Europa League Mixed 6 350 Lørdag formiddag/middag 10 0
U11-Champions League Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 6 0
U6 - 3 mands Mixed 5 225 Lørdag morgen/formiddag 12 0
U11-Europa League Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 8 0
U13-Champions League Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 0 0
U13-Europa League Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 10 0
U15 Rækken Mixed 6 450 Fredag aften 4 0
U12 Piger Mixed 6 350 Lørdag formiddag 11 0
U12-Champions League Mixed 6 350 Søndag middag/eftermiddag 5 0
U12-Europa League Mixed 6 350 Søndag middag/eftermiddag 10 0
U13 Piger Mixed 6 350 Lørdag formiddag 1 0
U10-Super Liga Mixed 6 350 Søndag formiddag/middag 8 0
U11-Super Liga Mixed 6 350 Lørdag middag 8 0

Signetud teams

U7 - 3 mands 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skørping 1 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg Futsalklub C Aalborg Futsalklub
Aalborg Futsalklub C Aalborg Futsalklub
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Smiff1 C SMIFF Logo SMIFF
Rif2 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Purhus If C Purhus IF

U8-Champions League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gug Boldklub Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
ASV ASV Logo ASV
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
IK Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team Cornelius A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Løgstrup IF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U10-Champions League 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF A Spentrup IF Logo Spentrup IF
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Mariager IK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
sif 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Nibe B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Den grønne hær B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Spentrup IF 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Skørping IF Frem IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
sif 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U14-Rækken 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
LKB 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
bomberne fra Fyn A
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Assens IF B Assens IF Logo Assens IF

U15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Team Kirkepladsens Blomster B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U8-Europa League 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Team Rema 1000 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
NVF-alliancen B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U9-Super League 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Team Østjydsk Bank C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
PFU05 C PFU05 Logo PFU05
Smiff 2 C SMIFF Logo SMIFF
VFF3 C Viborg FF Logo Viborg FF
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U9-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
Øster Hornum B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
VFF1 B Viborg FF Logo Viborg FF
B B SMIFF Logo SMIFF
VFF2 Viborg FF Logo Viborg FF
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Støvring IF Fodbold SIF 1

U11-Champions League 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hornset IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hornbæk SF 1 A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U6 - 3 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden Jarl Arden
MIK 3 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal IK B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team Vestergaard Biler B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Spentrup 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
SMIFF09 B SMIFF Logo SMIFF
Spentrup 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Mariager IK 2 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U11-Europa League 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gug B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Team Vestergaard Biler B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hornbæk SF 2 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U13-Champions League 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De grønne B TST fodbold
ASV C ASV Logo ASV
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Team Rema 1000 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Onsild IF C Onsild IF Logo Onsild IF
Hobro IK 3 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
TST/Brabrand A tst/Sabro Logo tst/Sabro

U15 Rækken 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØVI/TTB B Østervrå Idrætsforening Logo Østervrå Idrætsforening
Klejtrup Pigerne B Klejtrup Boldklub
ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
RIF Pigerne B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
BT/SVIF, Viborg Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U12-Champions League 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK90 1 A BMK 90 Logo BMK 90
Aalborg drenge A
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Mariager IK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U12-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Klejtrup Boldklub B Klektrup Boldklub
ASV C ASV Logo ASV
BMK 90 2 C BMK 90 Logo BMK 90
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Gudumholm IF B Gudumholm IF Logo Gudumholm IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10-Super Liga 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Øster Hornum Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HB 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Team Kirkepladsens Blomster C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Spentrup IF 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Skørping IF Frem 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
sif 3 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U11-Super Liga 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
AaB C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Team Vestergaard Biler 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Klejtrups drenge C Klejtrup Boldklub
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hornbæk SF 3 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
O.I.F C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - February 15 2015

Organisation
Mariager Idræts Klub
Place
Mariager Efterskoles Haller
Address
Gl. Hobrovej 10B
Postalcode
9550
City
Mariager
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Vestergaard Biler Cup map

Tournament overview