Vestergaard Biler Cup

10 års jubilæumsstævnet Vestergaard Biler Cup 2015. I år med præmier for over 25.000 kr. ialt.

Fredag d 13 februar, Lørdag d 14 februar og Søndag d 15 februar 2015

Stævneafvikling:

Vi vil rigtig gerne have et stævne med plads til alle.
Vi forventer derfor i år at afvikle stævnet med 9 hold i hver række fra U8 til U13

Stævnet afvikles i en Champions League række (A niveau og bedste halv-del af B) og en Europa League række (Nederste halvdel af B og C holds niveau).

Dette gælder fra U8 til U13 Der spilles igen A-B-C Slutspil ved mere end 8 tilmeldte hold i hver række. Indledende runde og herefter A-B-C slutspil.

I tilfælde af for få tilmeldte hold i en række forbeholder vi os ret til at slå Champions League rækken sammen med Europa League rækken.

I 3-mands turneringen spilles der uden registrering af resultater og uden slutspil. Der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold.

I U14 drenge, U15 drenge og U15 piger spilles der ikke A-B-C Slutspil

U8 drenge afvikles som 5 mands stævne med fast målmand

Præmier:

Præmier til alle fra U5 til U11
Fra U12 er der personlig præmie til Nr 1 og Nr 2 i hver slutspilsrække.
Fra U14 er der pengepræmier til nummer 1 og nummer 2. Der spilles ikke A-B-C Slutspil i disse rækker

Pris for deltagelse:

U5-U7 225,-
U8-U13 350,-
U14-U15 450,-

Tilmelding til stævnet:

Tilmelding til stævnet sker via www.staevner.dk

Der bliver i år rift om pladserne så skynd jer at tilmelde jer så Jeres hold kan være med til 10 års jubilæumsstævnet

Frist for tilmelding til stævnet er 25. Januar 2015

Vi ses i Mariager

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 - 3 mands Mixed 5 225 15 2
U8-Champions League Mixed 7 350 10 0
U10-Champions League Mixed 6 350 5 0
U10-Europa League Mixed 6 350 11 0
U14-Rækken Mixed 6 450 6 0
U15 Piger Mixed 6 450 4 0
U8-Europa League Mixed 7 350 6 0
U9-Super League Mixed 6 350 5 0
U9-Europa League Mixed 6 350 10 0
U11-Champions League Mixed 6 350 6 0
U6 - 3 mands Mixed 5 225 12 0
U11-Europa League Mixed 6 350 8 0
U13-Champions League Mixed 6 350 0 0
U13-Europa League Mixed 6 350 10 0
U15 Rækken Mixed 6 450 4 0
U12 Piger Mixed 6 350 11 0
U12-Champions League Mixed 6 350 5 0
U12-Europa League Mixed 6 350 10 0
U13 Piger Mixed 6 350 1 0
U10-Super Liga Mixed 6 350 8 0
U11-Super Liga Mixed 6 350 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 - 3 mands 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skørping 1 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg Futsalklub C Aalborg Futsalklub
Aalborg Futsalklub C Aalborg Futsalklub
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Smiff1 C Smiff
Rif2 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Purhus If C Purhus IF

U8-Champions League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gug Boldklub Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
ASV ASV Logo ASV
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
IK Rosendal 1 A
Team Cornelius A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Løgstrup IF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U10-Champions League 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF A Spentrup IF
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Mariager IK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
sif 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nibe B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Den grønne hær B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Spentrup IF 1 C Spentrup IF
Skørping IF Frem IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
sif 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U14-Rækken 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
bomberne fra Fyn A
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Assens IF B Assens IF

U15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Kirkepladsens Blomster B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U8-Europa League 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Team Rema 1000 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
IK Rosendal 2 B
NVF-alliancen B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U9-Super League 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Østjydsk Bank C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
PFU05 C Fårup Sønderbæk IF
Smiff 2 C SMIFF
VFF3 C Viborg FF Logo Viborg FF
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U9-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
Øster Hornum B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
VFF1 B Viborg FF Logo Viborg FF
B B SMIFF
VFF2 Viborg FF Logo Viborg FF
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Støvring IF Fodbold SIF 1

U11-Champions League 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hornset IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hornbæk SF 1 A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U6 - 3 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden Jarl Arden
MIK 3 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal IK B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team Vestergaard Biler B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Spentrup 2 Spentrup if
SMIFF09 B SMIFF
Spentrup 1 Spentrup if
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Mariager IK 2 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U11-Europa League 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gug B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Team Vestergaard Biler B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hornbæk SF 2 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U13-Champions League 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De grønne B TST fodbold
ASV C ASV Logo ASV
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Team Rema 1000 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Onsild IF C Onsild IF
Hobro IK 3 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
TST/Brabrand A tst/Sabro Logo tst/Sabro

U15 Rækken 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØVI/TTB B Østervrå Idrætsforening
Klejtrup Pigerne B Klejtrup Boldklub
ommersyssel if B ommersyssel if
RIF Pigerne B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
BT/SVIF, Viborg Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U12-Champions League 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMK90 1 A BMK 90
Aalborg drenge A
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Mariager IK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U12-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Klejtrup Boldklub B Klektrup Boldklub
ASV C ASV Logo ASV
BMK 90 2 C bmk 90
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Gudumholm IF B Gudumholm IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10-Super Liga 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Øster Hornum Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HB 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Team Kirkepladsens Blomster C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Spentrup IF 2 C Spentrup IF
Skørping IF Frem 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
sif 3 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
VFB/NFK C Vaarst/Fjellerad Boldklub

U11-Super Liga 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Team Vestergaard Biler 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Klejtrups drenge C Klejtrup Boldklub
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hornbæk SF 3 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
O.I.F C Ommersyssel IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Mariager Idræts Klub
Place
Mariager Efterskoles Haller
Address
Gl. Hobrovej 10B
Postalcode
9550
City
Mariager
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Vestergaard Biler Cup map

Tournament overview