Simon Kjær - Diadora Cup

Stævnet er Kun for hold på B-C niveau:

Drenge: 4-5 mands

  • Fre: U12 - 5. kl. (4-mand)
  • Lør: U9 - 2. kl. (5-mand)
  • Lør: U10 - 3. kl (4-mand)
  • Lør: U11 - 4. kl (4-mand)
  • Søn: U8 - 1. kl. (5-mand)

Drenge 3-bold:

  • Søn: U6
  • Søn: U7

Piger: 

  • Søn: U9 - 2. kl. (5-mand)

Stævnestruktur:

Holdene blandes i indledende puljespil og herefter ombrydes der til A-, B- og C-finalerunder. I U12 spilles der finalerunde for nr. 1-2 fra indledende puljespil. 3-bold spilles der kun puljespil - ingen finalerunder!

Præmier:

Der er erindringsmedaljer til alle U6-U9 spillere og præmieposer til alle hold. Medaljer og præmier til de bedst placeret hold i alle rækker.

Tid: 20-22. feb.

Sted: Lundhallen, Skolevej 5, 8700 Horsens

Pris pr. hold: kr. 375,00

Sidste frist for tilmelding: 26. jan

Tilmelding via stævner.dk, DGI Foreningsportalen eller mail til peter.kristensen@dgi.dk med tydelig angivelse af antal hold, rækker og klub. Afregning sker direkte til klubkasserer.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - 3-bold Mixed 6 375 Søndag formiddag 8 0
2. kl. - U9 Mixed 8 375 Søndag eftermiddag 8 0
5. kl. - U12 Mixed 7 375 Fredag eftermiddag/aften 14 1
4. kl. - U11 Mixed 7 375 Lørdag eftermiddag/aften 16 5
3. kl. - U10 Mixed 7 375 Lørdag eftermiddag 10 1
2. kl. - U9 Mixed 8 375 Lørdag formiddag 19 6
1. kl. - U8 Mixed 8 375 Søndag middag 8 0
0. kl. - U7 3-bold Mixed 6 375 Søndag formiddag 10 0

Signetud teams

U6 - 3-bold 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld IF Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
HIF C Hundslund IF
Uldum IF Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub

2. kl. - U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF1 B Lund IF Logo Lund IF
SS Skjold Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Alminde VIUF Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Gedved IF 1 Gedved IF Logo Gedved IF
Gedved IF 2 Gedved IF Logo Gedved IF
Egebjerg IF 1 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF 2 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

5. kl. - U12 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld IF Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld IF Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Barrit GIF Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Daugård IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Lund IF1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF2 B Lund IF Logo Lund IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
TEAM LOGSTOR B
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Horsens FS Horsens FS Logo Horsens FS
As IF As Idrætsforening
Grejs-Dalen IK Grejs-Dalen IK

4. kl. - U11 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 Lund IF Logo Lund IF
Team SlipCon B
Stouby/Stenderup 1 B Stouby GIF Logo Stouby GIF
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
Hover IF Hover if Logo Hover if
Hover IF Hover if Logo Hover if
Uldum IF Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub

3. kl. - U10 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle OI Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
As IF As Idrætsforening
SS Skjold Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Tandlægerne Rønn og Lund Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Søndermarkens entreprenør B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
UIF B Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Tørring IF Tørring IF Logo Tørring IF

2. kl. - U9 9 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løsning 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Vejle FC Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
As IF As Idrætsforening
Uldum IF Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Lund IF1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF2 B Lund IF Logo Lund IF
Bredballe IF 1 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Center for Fysioterapi og Træning Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening

1. kl. - U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Uldum IF Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Søvind C Søvind GIF Logo Søvind GIF
F Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Bufferne C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF

0. kl. - U7 3-bold 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredsten IF Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
SS Skjold Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Stouby GIF Stouby GIF Logo Stouby GIF
Søvind GIF Søvind GIF Logo Søvind GIF
Lund IF1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF2 C Lund IF Logo Lund IF
Barrit 1 C Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Barrit 2 C Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
As IF As Idrætsforening
Uldum IF Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
20. - February 22 2015

Organisation
Lund IF
Place
Lundhallen
Address
Skolevej 5
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview