VFF Cup 2015

Viborg F.F. har hermed fornøjelsen at invitere til

 

VFF CUP 2015 i indefodbold.

 

Stævnet gennemføres i Finderuphøjhallen, der ligger i den Sydligevestlige del af Viborg.
I år har vi valgt at sætte begrænsninger på tilmeldingerne, således at der er et max. antal hold pr. række. Når max. antal hold i en række er tilmeldt, er der lukket for tilmeldinger. Altså først til mølle princippet.

 

Forventede spilletidspunkter:
FRE 23/01: Kl. 1700-2200: U-17 Drenge
FRE 30/01: Kl. 1700-2200: U-16 Drenge
LØR 31/01: Kl. 0800-2200: Se tilmeldingsskema
SØN 01/02:Kl. 0800-2100: Se tilmeldingsskema

Stævneledelsen tager sig forbehold for at flytte en række fra LØR til SØN eller omvendt.

 

Der vil være medaljer til alle spillerne i U-6 til U-10, samt til mindst nr. 1 og 2 i de øvrige rækker.
Alle hold garanteres mindst 4 kampe, såfremt der er mere end 4 hold. Og ved mere end én pulje går alle hold videre fra indledende runde. Spilletid: Der spilles 8 min pr. kamp.
Der spilles på små baner i U-6 & U-7.

 

Jævnbyrdighed.
Det tilstræbes at gøre puljerne så jævnbyrdige som overhovedet muligt, så tilmeld venligst holdene i de rækker, I mener de virkelig hører til.

 

Spillerantal på holdene.
U-6 og U-7 max 6 spillere pr. hold.
U-8 og U-9 max 7 spillere pr. hold.
Fra U-10 og til U-17 max. 6 spillere pr. hold.

 

Ved for få tilmeldte hold i en række, kan rækker udgå eller sammenlægges.
Der spilles efter DBU´s regler for indefodbold.

 

Forventet udsendelse af kampprogram senest torsdag den 15. januar 2015.

 

Husk betaling sammen med tilmelding på konto 9255 8977560234.
Holdet er først tilmeldt når der er betalt.

 

Sidste frist for tilmelding mandag den 05. januar 2015.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-17 Drenge Mixed 6 400 Spiller d. 23/01 - 15 3 0
U-17 Drenge Mixed 6 400 Spiller d. 23/01 - 15 1 0
U-17 Drenge Mixed 6 400 Spiller d. 23/01 - 15 1 0
U-16 Drenge Mixed 6 400 Spiller d. 30/1 - 15 6 0
U-16 Drenge Mixed 6 400 Spiller d. 30/1 - 15 3 0
U-16 Drenge Mixed 6 400 Spiller d. 30/1 - 15 0 0
U-15 Drenge Mixed 6 400 Spiller d. 30/1 - 15 1 0
U-15 Drenge Mixed 6 400 Spiller d. 30/1 - 15 0 0
U-15 Drenge Mixed 6 400 Spiller d. 30/1 - 15 2 0
U-14 Drenge Mixed 6 350 Spiller d. 31/1 - 15 3 0
U-14 Drenge Mixed 6 350 Spiller d. 31/1 - 15 3 0
U-14 Drenge Mixed 6 350 Spiller d. 31/1 - 15 2 0
U-13 Drenge Mixed 6 350 Spiller d. 01/02 - 15 3 0
U-13 Drenge Mixed 6 350 Spiller d. 01/02 - 15 0 0
U-13 Drenge Mixed 6 350 Spiller d. 01/02 - 15 0 0
U-12 Drenge Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 1 0
U-12 Drenge Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 9 0
U-12 Drenge Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 4 0
U-12 Piger Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 0 0
U-12 Piger Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 1 0
U-12 Piger Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 0 0
U-11 Drenge Mixed 6 300 Spiller d. 01/02 - 15 1 0
U-11 Drenge Mixed 6 300 Spiller d. 01/02 - 15 3 0
U-11 Drenge Mixed 6 300 Spiller d. 01/02 - 15 1 0
U-11 Piger Mixed 6 300 Spiller d. 01/02 - 15 0 0
U-11 Piger Mixed 6 300 Spiller d. 01/02 - 15 0 0
U-11 Piger Mixed 6 300 Spiller d. 01/02 - 15 1 0
U-10 Drenge Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 2 0
U-10 Drenge Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 3 0
U-10 Drenge Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 1 0
U-10 Piger Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 0 0
U-10 Piger Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 0 0
U-10 Piger Mixed 6 300 Spiller d. 31/1 - 15 1 0
U-9 Drenge Mixed 7 300 Spiller d. 01/02 - 15 16 0
U-9 Piger Mixed 7 300 Spiller d. 01/02 - 15 0 0
U-8 Drenge Mixed 7 300 Spiller d. 31/1 - 15 9 0
U-8 Piger Mixed 7 300 Spiller d. 31/1 - 15 0 0
U-7 Drenge Mixed 6 275 Spiller d. 01/02 - 15 0 0
U-6 Drenge Mixed 6 275 Spiller d. 01/02 - 15 0 0
Vær OBS på ændringer Mixed 0 0

Signetud teams

U-17 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 23/01 - 15

Teamname LVL Logo Club
Tages Kvadrat Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U-17 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 23/01 - 15

Teamname LVL Logo Club
Smiff B SMIFF Logo SMIFF

U-17 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 23/01 - 15

Teamname LVL Logo Club
#Legenderne C Østerbro IF Logo Østerbro IF

U-16 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 30/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
Bugge´s Drenge A Klejtrup Boldklub
Bugge´s Drenge A klejtrup Boldklub
Bugge´s Drenge A klejtrup Boldklub
Bugge´s Drenge A Klejtrup Boldklub
Spaabæk RealEstate A
Dagli´Brugsen Vandel/Crazy Daisy A Firehøjes IF Logo Firehøjes IF

U-16 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 30/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
Kong Ks disciple B
Randers Memes A Viborg FF Logo Viborg FF

U-16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 30/1 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 30/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
Chelsea FC A Horsens FS Logo Horsens FS

U-15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 30/1 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 30/1 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF/RevisionsHuset-Viborg A Viborg FF Logo Viborg FF
vejgaard A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U-14 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
F-sport B
Min Drenge B
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U-14 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 C BT/SVIF

U-13 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF 3 C Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF

U-13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
VFF A Viborg FF Logo Viborg FF

U-12 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
HB2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Stautrup IF B Stautrup IF Logo Stautrup IF
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
HB1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF

U-12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 C BT/SVIF
BT/SVIF 2 C BT/SVIF
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF

U-12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U-12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U-11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club
BT B Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening Logo Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening
Åbyhøj-drengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U-11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club
Åby fodbold C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club
OGF C Overlund GF Logo Overlund GF

U-10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
VFF A
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF

U-10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
danmal B Skive IK Logo Skive IK
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF

U-10 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF

U-9 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club
Nørremarken B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Aabyhøjst sandsynligt A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
hei A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hurup Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
kjellerup if A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
SIK Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
SIK Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
VFF3 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF2 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF4 Viborg FF Logo Viborg FF
Top Gun B FLUIF Logo FLUIF
hei A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Aabyhøjdespringerne B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
VFF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
NUGF 3 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 4 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Åkjær B Skive IK Logo Skive IK
NUGF 2 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 31/1 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-7 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club

U-6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller d. 01/02 - 15

Teamname LVL Logo Club

Vær OBS på ændringer 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 23 - February 1 2015

Organisation
Viborg FF
Place
Finderuphøjhallen i Viborg
Address
Spættevej 4
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview