Greve Goal Show

Greve Goal Show 2015 || feb. 7-8

Der inviteres til indendørs Greve Goal Show Medaljestævne i Greve hallerne. Vi kører på fuld blus i 2 dage med en masse ligeværdige kampe.

For U6 og U7 (4 mands) bredde forsøger vi at indføre et puljesystem - som sikrer størst mulig jævnbyrdighed ved at udskille top og bund i nye puljer undervejs til gavn for alle niveauer af bredde. 

For U8 og U9 (5 mands) vil der i A-rækken være finaler med pokaler.  

Ingen forsinkelser: Vi sætter stor ære i at overholde kamptider. Kamptider vil blive overholdt - og kampe startes på klokkeslet. Fairplay foregår således uden for banen.

Betaling skal ske til konto: 6818-0001114437 eller mobilepay 31540406. Husk altid at påfør 6-cifret deltagernummer.

For stævne info kontakt Michael Holm på Michael@holm.mail.dk

Med venlig hilsen

Michael Holm

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 A-niveau (pokal) Mixed 7 400 Søndag fra middag 26 1
U9 + U8 (Bredde) Mixed 7 300 0 0
U9 B-niveau Mixed 7 300 Søndag fra formiddag 19 0
U9 C-niveau Mixed 7 300 Lørdag fra eftermiddag 19 0
U8 A-niveau (pokal) Mixed 7 400 Søndag morgen 18 1
U8 B-niveau Mixed 7 300 Lørdag fra middag 20 4
U8 C-niveau Mixed 7 300 Lørdag fra formiddag 15 2
U6 Bredde Mixed 6 250 Lørdag formiddag 26 1
U7 Bredde Mixed 6 250 Lørdag middag 29 0
U7 + U6 (Bredde) Mixed 6 250 0 0

Signetud teams

U9 A-niveau (pokal) 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra middag

Teamname LVL Logo Club
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Greve A Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kb A2 Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holmegaard GB (A) A Holmegaard GB
Brøndby Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Næstved boys A Næstved IF Logo Næstved IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
skills A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
TPS B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FFB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Brøndby Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Helsingør IF 1 A Helsingør IF Logo Helsingør IF
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Aik 65 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Greve A Sort A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 + U8 (Bredde) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 B-niveau 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra formiddag

Teamname LVL Logo Club
HVB Liverpool B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve A Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B93 Tigerne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB A2 Leoparderne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
Greve Blå Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Gadstrup B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
FFB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
HVB United B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Vallensbæk Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Helsingør IF 2 B Helsingør IF Logo Helsingør IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC

U9 C-niveau 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903 H3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FFB 3 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
HVB City C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
sgif 2 C
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Greve sort Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FIX DREAMERS C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vindinge C Vindinge IF Logo Vindinge IF
U9-4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dragør U9 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
SB50 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
KB UNO C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 A-niveau (pokal) 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Citykøreskolen Næstved A
Herfølge 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
IF Hjorten 1 B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AB Tårnby D.T. Entreprise A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
De Blå Dæmoner (HBI) A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Farmor & Farfar A
De Gule Djævle A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Greve E A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB´s "Vildeste Drenge" B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 B-niveau 15 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra middag

Teamname LVL Logo Club
Østerbros Ørne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
IF Hjorten 2 B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Køge 4 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Greve B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
KB's hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
FB07rød B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
AB Tårnby Green Strategy B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hold F B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 C-niveau 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra formiddag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Hold F U8 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Greve Bd Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Greve A C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Farum 4 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Greve E C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U6 Bredde 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rishøj C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Greve E Superstars Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lyngby BK 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Fodbold A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hg1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vallensbæk Hvid Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dragør Boldklub Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve C B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FBI B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Boldklubben Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Greve pigerne - Anders Larsen ApS. Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve D Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U7 Bredde 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
HG M Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve 2008-B hold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Vindinge C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 3 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Greve D B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Benløse B Benløse IF Logo Benløse IF
HIF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Greve 2008-B hold 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve - Girafferne B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve - Aberne B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AIF Rød Albertslund IF Logo Albertslund IF
HG Y Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF

U7 + U6 (Bredde) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - February 8 2015

Organisation
Greve Fodbold
Place
Grevehal 1+2
Address
Lillevangsvej 88
Postalcode
2670
City
Greve
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview