Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub

Sæsonoptakt 2015 skydes i gang med forårsopstartsstævne i påsken i

Jernløse Boldklub.

 

Det foregår søndag d. 5. og mandag d. 6. april 2015. (Påskedag og 2. påskedag)

 

 Der spilles i rækkerne U-6 til U-16 Drenge samt U10/U11 til U14/U15 Piger på både A-, B- og C-niveau undtaget U6 og U7 (3-mands) hvor det er blandet niveau. Det er vigtigt at niveauangivelserne respekteres således at der sikres mest jævnbyrdige kampe.

I U7 udbydes der både 3- og 5-mands kampe. I U9 udbydes der både 5- og 8-mands kampe.

Der spilles efter DBU/SBU regler. Der spilles i puljer med 4 hold, men afhængig af antal tilmeldte hold forbeholder arrangøren sig ret til at tilpasse stævneform, niveau eller spilletid.

De spillere som deltager ved 3-, 5- og 8-mands kampe er der STORE medaljer  + overraskelser til alle. I 11-mands er der pokaler til hold som bliver nr. 1 og 2 + overraskelser til alle spillere.


        Række                                          Niveau                                Hold str.                         Spilletid

U6 – Drenge (Årgang 2009)                  Blandet                       3:3  (Maks. 6 spillere)               2x7 min

U7 – Drenge (Årgang 2008)                  Blandet                       3:3 (Maks. 6 spillere)                2x7 min

U7 – Drenge (Årgang 2008)                 A, B og C                     5:5 (Maks. 8 spillere)                2x9 min

U8 – Drenge (Årgang 2007)                 A, B og C                      5:5 (Maks. 8 spillere)              2x9 min

U9 – Drenge (Årgang 2006)                 A, B og C                      5:5 (Maks. 8 spillere)              2x9 min

U9 – Drenge (Årgang 2006)                 A, B og C                      8:8 (Maks. 11 spillere)            2x12 min

U10 – Drenge (Årgang 2005)                A, B og C                     8:8 (Maks. 11 spillere)             2x12 min

U11 – Drenge (Årgang 2004)                A, B og C                     8:8 (Maks. 11 spillere)             2x15 min

U12 – Drenge (Årgang 2003)                A, B og C                     8:8 (Maks. 11 spillere)             2x15 min

U13 – Drenge (Årgang 2002)                A, B og C                     8:8 (Maks. 11 spillere)             2x18 min

U14 – Drenge (Årgang 2001)                A, B og C                  11:11 (Maks. 14 spillere)            2x18 min

U15 – Drenge (Årgang 2000)                A, B og C                  11:11 (Maks. 14 spillere)            2x18 min

U16 – Drenge (Årgang 1999)                A, B og C                  11:11 (Maks. 14 spillere)            2x20 min

 

 U10/U11 – Piger (Årgang 05/04)             A, B og C                     5:5 (Maks. 8 spillere)                2x9 min       

U12/U13 – Piger (Årgang 03/02)            A, B og C                      8:8 (Maks. 10 spillere)             2x12 min   

U14/U15 – Piger (Årgang 01/00)             A, B og C                      8:8 (Maks. 10 spillere)             2x15 min   

 

I U6-U8-rækkerne stilles der ikke kampleder til rådighed. Det førstenævnte hold i kampprogram står for at dømme kampene. Resterende rækker har kampleder.

 

Programmet offentliggøres senest 10 dage før stævnet. Det kan ses på hjemmesiden

www.jernloeseboldklub.dk

 

Holdgebyr skal være indbetalt hurtigst muligt efter tilmelding. Beløbet bedes indsat på Nordea Bank reg. nr. 2281 konto nr. 3495 206 199 (husk at skrive årgang, ID og klub).

Tilmeldingsfrist er 22. marts 2015.

 

Er der yderligere spørgsmål kan de stilles pr. E-mail:

kasserer@jernloeseboldklub.dk eller på mobil nr. 28 71 06 07
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-13 (årgang 2002) Mixed 8 500 Mandag eftermiddag 19 1
U-6 (årgang 2009) Mixed 3 250 Søndag eftermiddag 9 0
U-7 (årgang 2008) Mixed 5 300 Søndag eftermiddag 12 0
U-8 (årgang 2007) Mixed 5 300 Mandag formiddag 22 0
U-9 (årgang 2006) Mixed 8 400 Søndag eftermiddag 19 0
U-10 (årgang 2005) Mixed 8 400 Mandag formiddag 11 0
U-11 (årgang 2004) Mixed 8 450 Søndag formiddag 17 0
U-12 (årgang 2003) Mixed 8 450 Mandag eftermiddag 10 0
U-10 / U-11 Mixed 5 350 Mandag eftermiddag 3 0
U-12 / U-13 Mixed 8 400 Søndag formiddag 0 0
U-14 / U-15 Mixed 8 450 Søndag formiddag 2 0
U-15 (årgang 2000) Mixed 11 750 Mandag eftermiddag 6 0
U-14 (årgang 2001) Mixed 11 750 Mandag formiddag 1 0
U-16 (årgang 1999) Mixed 11 800 Søndag eftermiddag 1 0
U-7 (årgang 2008) Mixed 3 250 Søndag formiddag 19 0
U-9 (årgang 2006) Mixed 5 350 Søndag formiddag 6 0

Signetud teams

U-13 (årgang 2002) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse United B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse Superstar C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Svinninge C Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
VIP drengene C Vipperød BK Logo Vipperød BK
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
KFUM03 Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Raklev 1 B Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 2 C Raklev GI Logo Raklev GI
B.93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
gislinge B Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub

U-6 (årgang 2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Jernløse 1 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Hg3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Havdrup 1 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Jernløse 2 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Ugerløse C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF

U-7 (årgang 2008) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De Grønne Raklev GI Logo Raklev GI
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
KGB 2 C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Team AS C Team AS
De BLÅ B Raklev GI Logo Raklev GI
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KBB 1 C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Kaeser drengene Ringsted IF Logo Ringsted IF

U-8 (årgang 2007) 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Roskilde 1906 Bavianerne B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Roskilde 1906 Aberne A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Haslev 10 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 11 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 12 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Team Netto C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tuse Hvid C Tuse IF Logo Tuse IF
Greve E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hold F B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Holbæk B&I B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse Rød B Tuse IF Logo Tuse IF
KB bJørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-9 (årgang 2006) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Raklev 1 Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 2 B Raklev GI Logo Raklev GI
KGB B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
Skensved IF C Skensved IF Logo Skensved IF
FC Lejre B FC Lejre Logo FC Lejre
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
B 73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
brede 8-mands B Brede IF Logo Brede IF

U-10 (årgang 2005) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Raklev2 B Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev3 C Raklev GI Logo Raklev GI
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
TFC 1 A Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF

U-11 (årgang 2004) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mørkøv B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Tuse C Tuse IF Logo Tuse IF
SB&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
SB&I 2 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Gislinge BK C Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Gislinge boldklub A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Keb B Eskilstrup Boldklub
JBK C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
Boldklubben Rødovre C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Himmelev Veddelev 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev Veddelev C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U-12 (årgang 2003) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Svinninge C Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
RB 1906 hvid B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vipperød C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Gladsaxe Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
RB 1906 blå C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB FCK C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-10 / U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
RGI 1 C Raklev GI Logo Raklev GI
RGI 1 C Raklev GI Logo Raklev GI
Jernløses piger B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U-12 / U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-14 / U-15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse Tøserne C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF

U-15 (årgang 2000) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
række B B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Jernløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
FC KMP B FC KMP

U-14 (årgang 2001) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U-16 (årgang 1999) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U-7 (årgang 2008) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HVB Krokodillerne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HG M Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HVB Løverne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HG X Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RB1906 - 3 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
U-7 drenge 5-mands B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tølløse Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Team AS C Team AS
HG X Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Havdrup 1 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
jernløse 3 B
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Jernløse 1 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse 2 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 (årgang 2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KGB C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
HIK 06 Blue Team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vipperød B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Team Netto C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Bagsværd 2 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd 1 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - April 6 2015

Organisation
Jernløse Boldklub
Place
Jernløse Boldklubs baner
Address
Gl. Skovvej 150 B
Postalcode
4420
City
Regstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub map

Tournament overview