Sparekassen Vendsyssel Cup

Brovst Idrætsforening og Sparekassen Vendsyssel  inviterer for 7. gang til Sparekassen Vendsyssel Cup i indendørsfodbold.

20-22. februar 2015 Brovst og ØAH hallen
 

I år udvider vi rækkerne med U 16 drenge samt dame- og herresenior.

Tilmelding i følgende rækker
 

U 5 Piger/drenge (2010)  
U 6 Piger/drenge (2009)  
U 7 Piger/drenge (2008)  
U 8 Piger (2007) U 8 Drenge (2007)
U 9 Piger (2006) U 9 Drenge (2006)
U 10 Piger (2005) U 10 Drenge (2005)
U 11 Piger (2004) U 11 Drenge (2004)
U 12 Piger - A eller B (2003) U 12 Drenge – A eller B (2003)
U 13 Piger - A eller B (2002) U 13 Drenge – A eller B (2002)
U 14 Piger - A eller B (2001)  U 14 Drenge – A eller B (2001)
U 15 Piger - A eller B (2000) U 15 Drenge – A eller B (2000)
 U 17 Piger - A eller B (98-99) U 16 Drenge – A eller B (1999)
U 19 Piger - A eller B (1996-97)  U 17 Drenge - A eller B (1998)
  U 19 Drenge – A eller B (1996-97)
Dame senior Herresenior A ( Serie 2 og op efter)
  Herresenior B (serie 3 og med efter)
   
  Oldboys (Fyldt 32 år)
  Veteraner (Fyldt 40 år)
  Superveteraner (Fyldt 45 år)

Stævnets afvikling
• For at opnå jævnbyrdige kampe er en del rækker opdelt i A- og B.
• Vær opmærksom på, at A-rækken er tiltænkt hold fra JBU´s A-rækker og de bedste hold fra B-rækkerne.
• Vi opfordrer klubberne til at være ærlige ved tilmelding.
• Ved for få tilmeldte hold vil A- og B-rækker blive slået sammen.
• Alle hold er garanteret 3 kampe.
• Et hold består af indtil 7 spillere – dog kun 5 spillere for U 5, U 6 og U 7 der spilles på tværs af banen.
• Max. 2 rækker som overlapper hinanden ved afviklingen.
• Der spilles med løbende tid.

Spilletid
7 minutter for U 5, U 6 og U 7.
10 minutter for øvrige rækker.

Spilleregler m.m.
• Der spilles efter JBU´s regler, herunder reglerne for aldersdispensation og deltagelse på flere hold.
• I U7, U8 og U9 desuden den regel, at piger må være et år ældre end drenge.
• Bemærk i U 5, U 6 og U 7 spilles der 3:3 (Jyske 3-bold) på minimål.
• U 8 spiller med 5 mand af gangen som i udendørs.
• Max. 7 spillere pr. hold i alle rækker dog kun 5 spillere i U 5, U 6 og U 7.
• Ved pointlighed afgøres 1. pladsen efter følgende:
o Indbyrdes opgør.
o Flest scorede mål.
o Færrest mål gået ind.
o Differencen mellem scorede mål og mål gået ind.
o Bedst af 3 straffespark.

Tilmelding
Senest tilmelding er søndag, den 8. februar 2015 på www.staevner.dk.

Link er her: http://staevner.dk/staevne/9168/sparekassen-vendsyssel-cup.aspx

Præmier
U 5 – U 11
• Der er en medalje til hver spiller.

U 12 – U 15
• 1. plads - Bowlingtur (7 personer) til det vindende hold samt en pokal (Kan ikke ombyttes til kontanter).
• Pokal til 2. pladsen i de rækker, hvor der spilles finaler.

U 16 - Superveteraner
• 1. plads – kr. 500,- samt en pokal (Kan ikke ombyttes til kontanter).
• 2. plads – kr. 300,- samt en pokal (Kan ikke ombyttes til kontanter).

Pris
Tilmeldingsgebyret udgør kr. 375,00 pr. hold dog U 5, U 6 og U 7 kr. 325,00.

Mad
Dame- og herresenior, Oldboys, Veteraner og Superveteraner spilles fredag aften med efterfølgende spisning.

Menu:
Pølsebord med sild og 1 snaps samt ostebord til dessert.
Pris kr. 75,- pr. person.

Spisning planlagt til ca. kl. 20:00 afhængig af puljerne kan tidspunktet svinge lidt.

Bestilling af fredagsspisning skal ske til jesperchr2003@yahoo.dk med angivelse af antal, klub, kontaktperson og mobilnr.

Betaling
• Betaling for deltagelse skal ske ved tilmelding samt angivelse af klub, antal hold, række, årgang og pige/dreng.
• Betaling af pølsebord (fredag) skal ske ved tilmelding af hold med angivelse af antal, klub og kontaktperson.
• Gebyret SKAL indbetales på reg.nr. 9070 – konto: 1622005693 ved tilmelding.

Stævneprogram
Stævneprogrammet forventes offentliggjort på www.brovstif.dk senest mandag, den 16. februar 2015.

Spørgsmål
Kan stilles til Jesper Christiansen, jesperchr2003@yahoo.dk, 2226 6231 eller læs mere på

http://www.brovstif.dk/user/index.php?klub_id=2567&sport=0&hold=0&page=5270
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 14 - 2001 - Dreng Mixed 7 375 7 0
U 6 - 2009 - Dr/Pi Mixed 5 325 6 0
U 7 - 2008 - Dr/Pi Mixed 5 325 10 0
U 8 - 2007 - Pige Mixed 7 375 1 0
U 8 - 2007 - Dreng Mixed 7 375 16 0
U 9 - 2006 - Pige Mixed 7 375 4 0
U 9 - 2006 - Dreng Mixed 7 375 14 0
U 10 - 2005 - Pige Mixed 7 375 5 0
U 10 - 2005 - Dreng Mixed 7 375 17 0
U 11 - 2004 - Pige Mixed 7 375 1 0
U 11 - 2004 - Dreng Mixed 7 375 6 0
U 12 - 2003 - Pige Mixed 7 375 3 0
U 12 - 2003 - Dreng Mixed 7 375 12 0
U 13 - 2002 - Pige Mixed 7 375 3 0
U 13 - 2002 - Dreng Mixed 7 375 5 0
U 15 - 2000 - Pige Mixed 7 375 4 0
U 15 - 2000 - Dreng Mixed 7 375 10 0
U 17 - 1998 - Dreng Mixed 7 375 8 0
U 17 - 98-99 - Pige Mixed 7 375 4 0
U 19 - 96-97- Dreng Mixed 7 375 7 0
Old Boys - + 32 år Mixed 7 375 1 0
Veteraner - + 40 år Mixed 7 375 0 0
Superveter - + 45 år Mixed 7 375 0 0
U 5 - 2010 - Dr/Pi Mixed 5 325 0 0
Damesenior Mixed 7 375 2 0
Herresenior Mixed 7 375 1 0
Herresenior Mixed 7 375 0 0
U 14 - 2001 - Pige Mixed 7 375 2 0
U 16 - 1999 - Dreng Mixed 7 375 1 0
U 19 - 96-97 - Pige Mixed 7 375 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 14 - 2001 - Dreng 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team jj A Brovst/ØHIK
Skovsgård A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Ulsted B Ulsted
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Åbybro 1 B Åbybro
Åbybro 2 B Åbybro

U 6 - 2009 - Dr/Pi 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark U6 1 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark U6 2 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Ørebro C Ørebro
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
BIF B Brovst IF
Biersted Biersted IF

U 7 - 2008 - Dr/Pi 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De 3 måske 4 B Ulsted Boldklub
Jetsmark IF 2 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark IF 1 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
BTI 2 Bindslev/TVersted IF
Jetsmark U7 Piger A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
BTI Bindslev/Tversted IF
Vadum IF B Vadum IF
Vadum IF 2 B Vadum IF
Biersted Biersted IF

U 8 - 2007 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 8 - 2007 - Dreng 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Morten og Michaels drenge&piger B Ulsted Boldklub
Ik Vest B I.K.Vest
FC United Thisted FC Logo Thisted FC
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aabybro 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
FC SKILLS A Brovst/ØHIK
jetsmark if Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
NB 1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NB 2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Brønderslev U8 drenge B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98

U 9 - 2006 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brovst Pigerne C B.I.F. ØHIK
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
IF Fremad Nørhalne C IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne

U 9 - 2006 - Dreng 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Drengene fra Ulleren Ulsted Boldklub
Hjallerup IF 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Ørebro C Ørebro
Nubi B Nubi
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
BIF/ØHIK Brovst IF
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IF Fremad Nørhalne B IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98
LKB LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Thisted FC Thisted FC Logo Thisted FC

U 10 - 2005 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brovst Pigerne B.I.F. ØHIK
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 10 - 2005 - Dreng 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
skalborg C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
U10 (2) C Brovst IF
Ørebro B Ørebro
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Grindsted-drengene C Grindsted gsk
AaiF A Aabybro IF Logo Aabybro IF
AaiF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Jetsmark IF 1 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Vodskov IF B Vodskov IF
NUBI B NUBI
Hals Hals Forenede Sportsklubber
Jetsmark IF 2 C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98
Fjerritslev IF C Fjerritslev IF
U10 (1) C Brovst if

U 11 - 2004 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U 11 - 2004 - Dreng 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF/øhik/sb 3 B Brovst if
BIF/øhik/sb 2 B Brovst if
BIF/øhik/sb 1 B Brovst if
Saltum IF C Saltum IF
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98

U 12 - 2003 - Pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovsgård B Skovsgård
SIV B Saltum IF

U 12 - 2003 - Dreng 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Cold Hawaii A
ørebro C Ørebro
Frøstrup-Hannæs B Frøstrup-Hannæs if
Biersted IF Biersted IF
Saltum IF B Saltum IF
Team Fantasy Football B Brovst IF
Team Dream Football B Brovst IF
Thorup-Klim Boldklub B Thorup-Klim Boldklub
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98

U 13 - 2002 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Aabybro IF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Biersted/Nørhalne IF B IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne

U 13 - 2002 - Dreng 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark IF B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
BIF/ØHIK A Brovst/ØHIK
BIF/ØHIK B Brovst/ØHIK
BIF/ØHIK 1 B Brovst/ØHIK
IF Fremad Nørhalne B IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne

U 15 - 2000 - Pige 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF/ØHIK B Brovst IF
Fortuna Hjørring A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Biersted/Nørhalne IF B IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
Humlebierne B Skovsgård Boldklub

U 15 - 2000 - Dreng 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Auto Nik B Auto Nik
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
TKB B Thorup-Klim Boldklub
Trekroner IF A Trekroner Idrætsforening 98
Trekroner IF B Trekroner Idrætsforening 98
Dream Team A -

U 17 - 1998 - Dreng 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Smiff B Smiff
Ik vest B I.K.Vest
SIV C Saltum IF
Ørebro A Ørebro
Blå hold B Rebild Syd
Gul Hold A Rebild Syd
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 17 - 98-99 - Pige 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF/ØHIK B Brovst IF
Fortuna Hjørring A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Illuminati B
Biersted/Nørhalne IF A IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne

U 19 - 96-97- Dreng 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ik vest B I.K.Vest
Ørebro A Ørebro
Smiff B Smiff
små sure B -
de små sure rivaler B
Brovst IF A Brovst IF

Old Boys - + 32 år 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brovst IF A Brovst IF

Veteraner - + 40 år 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Superveter - + 45 år 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 5 - 2010 - Dr/Pi 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Damesenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Herresenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Herresenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 - 2001 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U 16 - 1999 - Dreng 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 19 - 96-97 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Brovst IF
Place
Sport og Kulturcenter Brovst (Brovst hallen)
Address
Damengvej 2
Postalcode
9460
City
Brovst
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Sparekassen Vendsyssel Cup map

Tournament overview