Løve Cup 2015

B1903 inviterer til den traditionsrige Løve Cup i st. bededagsferien den 1. - 3. maj 2015 på banerne ved Lyngbyvej 270 i Hellerup. Kom og vær med i et af de mest traditionsrige og veltilrettelagte stævner i København. Udover en masse glad og god fodbold håber vi igen i år at kunne tilbyde en billet til en FCK kamp i Parken, samt besøg af FCK spillere der skriver autografer. Tilmelding via staevner.dk senest 6. april 2015. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget Giro, korttype +73 kontonr. 81670137 (angiv hold ID i overførelsen), og bekræftelse er modtaget fra B 1903. Præmier: Medaljer til alle spillere i 3-mandsrækkerne. I 5- og 8-mands rækkerne er der præmier til nr. 1-4. For yderligere informationer vedrørende Løve Cup henvises til www.b1903.dk eller loevecup@b1903.dk.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8A (2007) - 5 mands Mixed 8 450 20 0
U8B (2007) - 5 mands Mixed 8 450 59 5
U5 (2010) - 3 mands Mixed 5 350 16 0
U9B (2006) - 8 mands Mixed 11 550 15 0
U9A (2006) - 8 mands Mixed 11 550 11 0
U6 (2009) - 3 mands Mixed 5 350 43 0
U7A (2008) - 5 mands Mixed 8 450 9 0
U7B (2008) - 5 mands Mixed 8 450 17 0
U10A (2005) - 8mands Mixed 11 550 18 0
U10B (2005) - 8mands Mixed 11 550 35 2
U7 (2008) - 3 mands Mixed 5 350 25 0
U9A (2006) - 5 mands Mixed 8 450 21 0
U9B (2006) - 5 mands Mixed 8 450 35 3
U11A (2004) - 8mands Mixed 11 550 19 0
U11B (2004) - 8mands Mixed 11 550 22 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8A (2007) - 5 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team TT A
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vi39 Sort A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB "Green Dogs" Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 SORT A A B1903 Logo B1903
B1903 SORT B A B1903 Logo B1903
B93 hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Haslev A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Greve E A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Vi39 gul A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Roskilde 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
Fremad Valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U8B (2007) - 5 mands 24 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Skovshoved 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
BK Stefan - Ørnene B Boldklubben Stefan
B1903 HVID A B B1903 Logo B1903
B1903 HVID B B B1903 Logo B1903
B1903 HVID C C B1903 Logo B1903
B93 blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
KB´s Vildeste Drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla Tigrene C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB's hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hundige BK B Hundige Boldklub
Haslev B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hekla Løverne B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
b1973 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Husum A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Roskilde 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
De Blå Dæmoner (HBI) B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ugleungerne B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
KB Bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad 1 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U5 (2010) - 3 mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pantere C B1903 Logo B1903
KBU5A (1) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
U5A (2) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB D1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF 2 B Brøndby
Brøndby IF A Brøndby
Brøndby IF 3 C Brøndby
KB D2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Geparder B1903 Logo B1903
Gladsaxe-Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Løver B1903 Logo B1903
Leoparder B1903 Logo B1903
Tigre B1903 Logo B1903

U9B (2006) - 8 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Bayern Munchen C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Husum Boldkub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1903 PSG B1903 Logo B1903
Barca B B1903 Logo B1903
Real B B1903 Logo B1903
VI39 Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Farum øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Boldklub B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
TPS 1 TPS

U9A (2006) - 8 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Svogerslev BK A Svogerslev BK
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Løverne A B1903 Logo B1903
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BSV-1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FIX A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U6 (2009) - 3 mands 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Girafferne B1903 Logo B1903
Løverne B1903 Logo B1903
Krokodillerne B1903 Logo B1903
RBK Skorpionerne 1 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Geparderne B1903 Logo B1903
Zebraerne B1903 Logo B1903
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903 Næsehornene B1903 Logo B1903
B1903 Flodhestene B1903 Logo B1903
Vallensbæk Hvid Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B 93 Galakticos B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 93 Galakticos B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Juventus A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
J&L BYG -
Brøndby 4 Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Slangerne B1903 Logo B1903
RBK Skorpionerne 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Gladsaxe-Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
09'erne Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U7A (2008) - 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tottenham B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B1903 Liverpool B1903 Logo B1903
B1903 Real Madrid B1903 Logo B1903
Vallensbæk1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSV 2008 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
KIF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U7B (2008) - 5 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 - Messi B FA 2000 Logo FA 2000
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
B1903 Arsenal B1903 Logo B1903
B1903 Everton B1903 Logo B1903
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
heklaA B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
VIF B vanløse
B93 Talenterne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FA 2000 - Ronaldo B FA 2000 Logo FA 2000
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Vallensbæk2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSV 2008 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U10A (2005) - 8mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum vest A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
SBI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Milan A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
B1903 Hästens A B1903 Logo B1903
Blå A FA 2000 Logo FA 2000
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Husum 1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hellerup Idræts Klub A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Solrød A A Solrød FC Logo Solrød FC
Djævlene A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vb1968 A VB 1968
Snekkersten IF A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

U10B (2005) - 8mands 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Farum vest B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM HVID KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bk. Union 1 B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Løverne C B1903 Logo B1903
Rehfeld C B1903 Logo B1903
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Grøn B FA 2000 Logo FA 2000
Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
B1903 Mix B B1903 Logo B1903
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Gadstrup B Gadstrup IF
JB U10 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U7 (2008) - 3 mands 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB1906 - 2 Roskilde Boldklub af 1906
HVB Løverne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Bayern München Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 PSG B1903 Logo B1903
B1903 Tottenham B1903 Logo B1903
B1903 Manchester C. B1903 Logo B1903
HUI 2008 Hvidt hold HUI
hekla 2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
hekla1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HVB Gorillaerne HVB
B 93 OD Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TIF U7 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
RB1906 - 3 Roskilde Boldklub af 1906
B 93 OD 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla 3 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
HUI - Rødt Hold Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
RB1906 - 1 Roskilde Boldklub af 1906

U9A (2006) - 5 mands 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Jægersborg Blå A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Spurs A B1903 Logo B1903
Holtedrengene A FC Holte Logo FC Holte
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum Boldklub Vest A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B93 Tigerne A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB A2 Løver A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigre A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Leoparder B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ganløse / Slagslunde Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
B93 A1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 PSG A B1903 Logo B1903
TFF 3 A Tårnby FF Logo Tårnby FF
B 73 Slagelse A B 73
Vb1968 A VB 1968
Svogerslev Rød A Svogerslev BK

U9B (2006) - 5 mands 24 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 3 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Jægersborg Hvid B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Holterødderne B FC Holte Logo FC Holte
RB1906 B RB1906
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Man U B B1903 Logo B1903
Chelsea C B1903 Logo B1903
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Farum Boldklub Vest B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK 06 Blue Team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GF Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
GF Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Østerbro B B Østerbro IF Logo Østerbro IF
B1903 Bordeaux B B1903 Logo B1903
B1903 Lyon C B1903 Logo B1903
TFF 1 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Østerbro C C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Svogerslev Hvid B Svogerslev BK
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TFF 2 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GF Sort B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FIX B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U11A (2004) - 8mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSV A-2 BSV
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Holte FC Holte Logo FC Holte
B1903 U11A-1 A B1903 Logo B1903
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
TIF U11 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
BIF 2004-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hørsholm A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Espergærde IF A
Himmelev Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
De Røde Djævle A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U11B (2004) - 8mands 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rønne ik 2 B Rønne ik
Rønne ik 1 B Rønne ik 1
Sundby Boldklub 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Greve U11-4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U11 Barca B B1903 Logo B1903
Lyngbyvejens Drenge C B1903 Logo B1903
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Lyngbyvejens Stribede C B1903 Logo B1903
Ålholm IF Ålholm If
Himmelev Veddelev C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
De Røde Banditter B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
B1903
Place
B1903
Address
Lyngbyvej 270
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview