Jutlander Bank Cup

 Jutlander cup

Dato        20/6 21/6 Juni

Spille sted:                    Vebbestrup stadion

Årgange

u-6 drenge 3 mands.                                           Lørdag

u-7 drenge 3 mand.                        Lørdag

u-7 piger 3 mands.                                               Søndag

u-8 drenge 5mand.                         Lørdag

u-8 piger 5 mands.                                               Søndag

u-9 drenge 5 mands.                                            Lørdag

u-10 piger 5 mands.                                             Søndag

u-10 drenge 8 mands.         A og B række.       Lørdag

u-11 drenge 8 mand.           A og B række.       Lørdag             

U-11 piger 8 mands.                                            Søndag

u-12 drenge 8 mands.         A og B række       Søndag  

u-13 drenge 8 mands          A og B række       Søndag

 

Der spilles efter JBU regler og aldersinddeling.
Max 10 spillere pr. hold
Alle hold er sikker på 3 kampe

Hvis der forekommer puljer, hvor der ikke er nok A hold, vil de blive slået sammen med B hold i en pulje. 

            Der er medaljer til alle op til u-9 derefter er der medaljer til 123 pladsen + gave til vinderen.

            Stævner er udbudt som et gratis stævne

 

Program i løbet af dagen

Kl 10.00 gratis rundstykker for træner og forældre

Kl 10.00 hoppeboge

 

Tilmelding

Sidste tilmelding er torsdag den 11/6

Danni Jul:

Mail:                                                 juldanni@yahoo.dk

Web:                                                staevner.dk

Tlf. eller sms:                                  29 45 77 73

 

PS. Det koster 250 kr per hold at blive væk uden afbud


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 6 0 Lørdag 17 0
U-7 Mixed 6 0 Lørdag 9 0
U-7 Piger Mixed 6 0 Søndag 0 0
U-8 Mixed 8 0 Lørdag 14 0
U-8 Piger Mixed 8 0 Søndag 4 0
U-9 Mixed 8 0 Lørdag 14 0
U-10 Piger Mixed 8 0 Søndag 4 0
U-10 Mixed 10 0 Lørdag 3 0
U-10 Mixed 10 0 Lørdag 16 0
U-11 Mixed 10 0 Lørdag 0 0
U-11 Mixed 10 0 Lørdag 5 0
U-11 Piger Mixed 10 0 Søndag 5 0
U-12 Mixed 10 0 Søndag 0 0
U-12 Mixed 10 0 Søndag 4 0
U-13 Mixed 10 0 Søndag 2 0
U-13 Mixed 10 0 Søndag 3 0

Signetud teams

U-6 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV 1 ASV Logo ASV
ASV 2 ASV Logo ASV
puf 2 puf
puf 2 puf
puf 1 puf
Rødderne B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalestrup IF 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Haubro IF Haubro Idrætsforening Logo Haubro Idrætsforening
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
AAlestrup IF 2 Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
TRIF B TRIF
banditterne B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U-7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hobro 1 samt 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro 3 C Hobro IK Logo Hobro IK
aalestrup 1 Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
aalestrup 2 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Seje Kids B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Haubro IF Haubro Idrætsforening Logo Haubro Idrætsforening

U-7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vester Hassing Piraterne A Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF
Super Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Overlund 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
ASV 2 B ASV Logo ASV
ASV B ASV Logo ASV
RIF/NIF II C Rørbæk/Nørager
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
RIF/NIF Rørbæk/Nørager
Svenstrup / godthåb if 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Svenstrup / godthåb if 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U-8 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
vh08 u8 piger Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Fortuna u8 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Arden tøzerne 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Arden tøzerne 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U-9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
RKG U-09 Drenge Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Haubro IF Haubro Idrætsforening Logo Haubro Idrætsforening
Hadsund Boldklub 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SGIF3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
vegger vegger
Hadsund Boldklub 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Frem Skørping drenge 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Frem Skørping Drenge 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U-10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Gug pigerne B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U-10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
GUG 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U-10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
TRIF C TRIF
BK 02 Mariagerfjord B
onsild if B Onsild IF Logo Onsild IF
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
skalborg C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Hjørring if B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FUIK 04 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
O.I.F B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U-11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Db B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FUIK 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 1 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Løgstrup IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ik Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
BK02 doense/vebbestrup

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - June 21 2015

Organisation
Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Place
Multiforum
Address
Ndr Truevej 14 D Vebbestrup
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview