Brolagt Pinsecup 2015

Brolagt Pinsecup 2015

Den 22-23-24-25 Maj 2015

på Dianalund IF fodboldbaner

Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening harhermed fornøjelsen at inviterer jer til 10. jubilæums udgave af Brolagt pinsecup

Husk at rækkerne bliver færdigspillet samme dag...altså skal i ikke bruge hele pinsen på fodboldbanerne

Der spilles i følgende rækker på følgende dage

5-Mands(max 8 spillere)

U6 Drenge/piger(årg2009) spilledag: Lørdag den 23. Maj 2015(1 plads tilbage)

U7 Drenge/piger(årg2008) spilledag: Lørdag den 23 Maj 2015(1 plads tilbage på A Niveau)

U8 Drenge(årg2007) spilledag: Søndag den 24. Maj 2015(fyldt op)

U8/U9 Piger(årg2007/06) spilledag: Mandag den 25 Maj 2015(fyldt op)

U10 Piger(årg2005) spilledag: Mandag den 25. Maj 2015(fyldt op)

Alle 5 mands rækkerne er færdigspillet på ca. 4 timer)

DET ER VIGTIGT AT I SKRIVER HVAD NIVEAU JERES 5-MANDS HOLD SPILLER PÅ (A-B ELLER C)

 

8-Mands(max 11 spillere)

U9 Drenge(årg2006) Niveau B/C spilledag: Lørdag den 23. Maj 2015(fyldt op)

U10 Drenge(årg2005)Niveau B/C spilledag: Søndag den 24. Maj 2015(fyldt op)

U11 Drenge(årg2004)Niveau B/C spilledag: Søndag den 24. Maj 2015(1 plads tilbage)

U12 Drenge(årg2003)Niveau B/C spilledag: Lørdag den 23. Maj 2015(fyldt op)

U13 Drenge(årg2002)Niveau A/B spilledag: Lørdag den 24.Maj 2015(3 pladser tilbage)

U11/U12 Piger(årg2004/03)Niveau B/C spilledag: Mandag den 25. Maj 2015(fyldt op)

U13/U14 Piger(årg2002/01)Niveau B/C spilledag: Mandag den 25. Maj 2015 (fyldt op)

Dame senior(16 år til 99 år) spilledag: Fredag den 22. Maj 2015 fra kl 17:30 (2 pladser tilbage)

Old Boys (32 år til 99 år) spilledag: Fredag den 22. Maj 2015 fra kl 17:30(2 pladser tilbage)

HVIS MAN ER ET A HOLD ER DET TILLADT AT TILMELDE SIG I B/C RÆKKEN I ÅRGANGEN OVER

11-Mands(max 14 spillere)

U14 Drenge(årg2001)Niveau A/B spilledag: Søndag den 24. Maj 2015( 2 pladser tilbage)

U15/U16 Drenge(årg2000/99)Niveau B/C spilledag: Mandag den 25. Maj 2015 (Fyldt op)

Vi garanterer minimum 4 kampe pr hold 

I KAN FÅ TILSENDT EN INVITATION PR MAIL HVIS I SKRIVER TIL tajtj@mail123.dk..ELLER SENDER EN SMS MED JERES MAIL....TIL 25268903

Holdgebyr..ungdommen:

5-Mands.... 425kr

8-Mands.....475kr

11-Mands... 525kr

Holdgebyr:  

Dame senior, Old Boys og Veteran 600 kr

Holdgebyret indsættes på Regnr: 2301 Kontonr: 0757995581(husk årgang og klubnavn).

Husk du ikke er tilmeldt før vi har registeret din betaling.

Tilmelding på staevner.dk eller på mail: tajtj@mail123.dk. hurtigst muligt

evt. spørgsmål rettes til Thomas Werk på tlf 25268903

Præmier:

U6-U7-U8 samt U8/U9 piger er der flotte statuetter til alle deltagere uanset pladsering.

I alle øvrige ungdomsrækker er der store flotte pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3

Da vi ved at i Dame senior, old boys og veteraner ikke har plads til flere pokaler i skabet får i kun en til holdet...til gengæld er der en flot hemmelig præmie til nr 1-2 og 3....

Vel mødt DFUS(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening)

Formand Thomas Werk (tlf 25268903)

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Dr./Piger 5-mands Mixed 8 425 Spilledag Lørdag 23.maj 4 0
U9 Drenge 5-mands Mixed 8 425 Spilledag Lørdag 23.maj 5 0
U7 Dr./piger 5-mands Mixed 8 425 Spilledag Lørdag 23.maj 19 0
U8/U9 Piger 5-mands Mixed 8 425 Spilledag Mandag 25.maj 7 0
U9 Drenge A 8-mands Mixed 8 425 Spilledag Søndag 24.maj 0 0
U9 Drenge BC 8-mands Mixed 11 475 Spilledag Lørdag 23.maj 10 0
U10 Drenge 8-mands Mixed 11 475 Spilledag Søndag 24.maj 16 0
U11 Drenge 8-mands Mixed 11 475 Spilledag Søndag 24.maj 5 0
U14 Drenge 11-mands Mixed 14 525 Spilledag Søndag 24.maj 4 0
U15 Drenge 11-mands Mixed 14 525 Spilledag Mandag 25.maj 5 0
U12 Drenge 8-mands Mixed 11 475 Spilledag Lørdag 23.maj 13 0
U14 Drenge 8-mands Mixed 11 475 Spilledag Lørdag 23.maj 2 0
Dame Senior 8-mands Mixed 11 600 spilledag Fredag 22. maj 3 0
U8 Drenge 5-mands Mixed 8 425 Spilledag Søndag 24.maj 31 0
Old boys 8-mands Mixed 11 600 spilledag Fredag 22. maj 6 0
Veteran Dr. 8-mands Mixed 11 600 spilledag Fredag 22. maj 0 0
U11/12 piger 8-mands Mixed 11 475 Spilledag Mandag 25.maj 5 0
U13/14 piger 8-mands Mixed 11 475 Spilledag Mandag 25.maj 7 0
U15/16 piger 8-mands Mixed 11 475 Spilledag Søndag 24.maj 2 0
U13 Drenge 8-mands Mixed 11 475 Spilledag Lørdag 23.maj 10 0
U10 piger 5-mands Mixed 8 425 Spilledag Mandag 25.maj 7 0
U17/18 drenge 8-mand Mixed 11 475 Spilledag Søndag 24.maj 0 0

Signetud teams

U6 Dr./Piger 5-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 23.maj

Teamname LVL Logo Club
Rørby/Værslev U6 C Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Svebølle BI C Svebølle
Ugerløse IF B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF

U9 Drenge 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 23.maj

Teamname LVL Logo Club

U7 Dr./piger 5-mands 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 23.maj

Teamname LVL Logo Club
Kirke Helsinge IF - A C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Kirke Helsinge IF - B C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Tuse IF C Tuse IF Logo Tuse IF
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Sorø IF Freja Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Ringsted IF (A) A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Brøndby 4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svebølle BI 2 C Svebølle
Svebølle BI 1 A Svebølle
Ringsted IF (B) B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hvidebæk if C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U8/U9 Piger 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Mandag 25.maj

Teamname LVL Logo Club
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF
De rå tøser C Dianalund IF Logo Dianalund IF
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
De seje piger C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U9 Drenge A 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 24.maj

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge BC 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 23.maj

Teamname LVL Logo Club
DIFs Vikinger C Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIFs Titaner C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Børste B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Jystrup IF C Jystrup IF
Jyderup BK C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Vemmelevdrengene B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Lynge broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 Drenge 8-mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 24.maj

Teamname LVL Logo Club
Dianalund UF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Rørby/værslev C Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
Lynge broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KFUM HVID C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Hvidebæk Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Høng GF U9 B Høng GF Logo Høng GF
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Haslev FC 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Sorø IF Freja 1 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø IF Freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Bramsnæs IF C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber

U11 Drenge 8-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 24.maj

Teamname LVL Logo Club
Fårevejle BK C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Avedøre IF C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Dalby G&IF 1 C
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Sorø IF Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U14 Drenge 11-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 24.maj

Teamname LVL Logo Club
Viby B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
O.P._GaMeRBoYs C
Stenlille IF A Stenlille IF Logo Stenlille IF
Dianalund IF B

U15 Drenge 11-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Mandag 25.maj

Teamname LVL Logo Club
Dianalund UF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
U15 Bagsværd Messi C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Jernløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Sorø IF Freja u16 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
herfølge bk B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U12 Drenge 8-mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 23.maj

Teamname LVL Logo Club
FCK B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Gislinge U112 C Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Gislinge U11 B Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Tårnborg IF C Tårnborg IF Logo Tårnborg IF
Hvidebæk U12 B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dianalund 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
KB FCK C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herfølge BK U12-2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U14 Drenge 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 23.maj

Teamname LVL Logo Club

Dame Senior 8-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: spilledag Fredag 22. maj

Teamname LVL Logo Club
årbys damer C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Ruds Vedby IF B Ruds Vedby IF Logo Ruds Vedby IF
Niløse IF B Niløse IF

U8 Drenge 5-mands 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 24.maj

Teamname LVL Logo Club
Skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Jyderup BK C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Stokes unger 2 C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
De Blå Dæmoner (HBI)
Store Merløse B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Kværkeby B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Høng GF 1 B Høng GF Logo Høng GF
Høng GF 2 B Høng GF Logo Høng GF
Slagelse B&I 3 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Karlslunde IF grøn C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Kværkeby 2 B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
stokes unger C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Niløse IF B Niløse IF
B73 Hold 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Hold 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Suså IF B Suså IF
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Kirke Helsnge IF B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF

Old boys 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: spilledag Fredag 22. maj

Teamname LVL Logo Club
årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Dianalund Oldstars C
LBI Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Niløse if B Niløse if
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Merløse C Merløse if

Veteran Dr. 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: spilledag Fredag 22. maj

Teamname LVL Logo Club

U11/12 piger 8-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Mandag 25.maj

Teamname LVL Logo Club
Snorkepigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Fk05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Blandede Bolsjer B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Kirke Helsinge IF Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
hashøj B Hashøj IF Logo Hashøj IF

U13/14 piger 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Mandag 25.maj

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Roskilde Pigefodbold B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nytårscuppen B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
B 73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U15/16 piger 8-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 24.maj

Teamname LVL Logo Club
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF

U13 Drenge 8-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 23.maj

Teamname LVL Logo Club
Sorø Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lübeck B Lübeck tyskland
Tyskmark B tyskdansk
Hvidebæk if B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Slagelse B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
AB Tårnby U12A B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Herfølge BK U12-1 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Dianalund IF B

U10 piger 5-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Mandag 25.maj

Teamname LVL Logo Club
Karlslundepigerne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tømmerup B Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening Logo Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening
Fk 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
LBI Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Guld pigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U17/18 drenge 8-mand 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 24.maj

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - May 25 2015

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen Dianalund
Address
Sømosevej 48
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview