Intersport/SEGMENT CUP 2015

 

KØGE BOLDKLUB indbyder i samarbejde med INTERSPORT, SEGMENT og CASTUS til Danmarks største endagsstævne INTERSPORT/SEGMENT CUP 2015 den 30-31 Maj.


Det afvikles som udendørsstævne i Køge Boldklub for drenge U6 til U10 og for piger U7, og U10.
Der er flotte pokaler til ALLE deltagende spillere.

 

Hvert hold garanteres minimum 5 kampe, enten som pulje eller placeringskampe.
Tuneringsform:
3 points ved sejr og uafgjort giver 1 point.
Puljekamp og puljevinderkampe spilles efter alm. pointtildeling
Ved pointlighed gælder:
1. Målforskellen
2. Flest scorede mål
3. Indbyrdes kamp
4. Straffespark
5. lodtrækning

 

Finaler:
Hvis kampen er uafgjort, fortsætter kampen til først scorede mål, dog max. 3 min.
Er der endnu ikke fundet en vinder, bliver der sparket straffespark i bedst af 3, og derefter til der findes en vinder.
Såfremt der findes for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækkerne (niveau) sammen.
 

Piger:
U7 piger spiller 3 mands på halv bane, med max 5 spillere. Spiller lørdag, ingen niveaudeling
U10 piger spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller lørdag, B Niveau
 

Drenge:
U5 spiller 3 mands (mix) på mini bane, med max 5 spillere. Spiller lørdag, ingen niveaudeling
U6 spiller 3 mands (mix) på mini bane, med max 5 spillere. Spiller lørdag, ingen niveaudeling
U7 spiller 3 mands på halv bane, med max 5 spillere. Spiller lørdag, ingen niveaudeling
U8 spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller søndag, AB og BC Niveau
U9 spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A og BC Niveau
U10 spiller 8 mands på hel bane, med max 13 spillere. Spiller lørdag, B Niveau

Der spilles efter DBUSjælland´s regler.
Det er udelukkende tilladt at bruge spillere som er født i årgang eller senere.
Sygesikringsbevis skal medbringes og forevises på forlangende.

Sidste tilmelding pr 10/05-2015: Programmet udsendes senest en uge før afvikling.
Ved afbud efter 01/05-2015 refunderes stævnegebyret ikke.

Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 15/4-2015.
Reg. kt. 9077 kt. 4570278652
Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registere indbetalingen korrekt.
Betaling skal være modtaget senest 15/4-2015 for at holdet kan deltage i stævnet.

Stævnet åbnes med indmarch og åbningstale ved repræsentant fra Køge Kommune.

vi glæder os til at se alle fodboldglade børn til en fantastisk dag i Køge Boldklub!


Oplysning om stævnet kan indhentes hos:
Jannik Seehusen på JS@koge-boldklub.dk

Vel mødt til INTERSPORT/SEGMENT CUP 2015 på Køge Stadion :-)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 - 3 mands Mixed 5 300 Lørdag 21 0
U6 - 3 mands Mixed 5 400 Lørdag 21 0
U7 - 3 mands Mixed 5 400 Lørdag 40 0
U7 - 3 mands/Piger Mixed 5 400 Lørdag 5 0
U8 - 5 mands A Mixed 7 400 Lørdag 22 0
U8 - 5 mands C Mixed 7 400 Lørdag 24 0
U9 - 5 mands A Mixed 7 400 Lørdag 15 0
U9 - 5 mands B-C Mixed 7 400 Lørdag 30 0
U10 - 8 mands Mixed 13 600 Søndag 24 0
U11 - 8 mands Mixed 14 600 Søndag 9 0
U10 - 5 mands Mixed 7 400 Lørdag 16 0
U10 - 5 mands Mixed 7 400 Lørdag 14 0
U12 - 11 mands Mixed 16 600 Søndag 1 0
U13 - 11 mands Mixed 16 600 Søndag 1 0
U14 - 11 mands Mixed 16 600 Søndag 2 0
U8 - 5 mands B Mixed 7 400 Lørdag 26 0
U9 - 5 mands/Piger Mixed 7 400 Lørdag 2 0

Signetud teams

U5 - 3 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hold C B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fk05 a C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Team KIF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U6 - 3 mands 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev 1 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 3 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Greve D B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
FBI Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hellas Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 Havdrup GI Logo Havdrup GI

U7 - 3 mands 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næstved 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
De stribet vildkatte C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
RIF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIF D Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIF E Ringsted IF Logo Ringsted IF
Herfølge bk U7(08) B Herføkge bk
Herfølge 2 B Herføkge bk
Aik 2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Aik 1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Rishøj B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Fk rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk gul B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Roskilde KFUM Hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM Blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Havdrup 1 Havdrup GI Logo Havdrup GI

U7 - 3 mands/Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 - 5 mands A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Herfølge 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
B93 hold 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1908 Hvid A
B1908 Orange A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
vi 39 sort A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vi 39 gul A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
solrød fc a A Solrød FC Logo Solrød FC
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Greve A Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 - 5 mands C 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hold F C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde KFUM - Boresko C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brøndby U8-3 gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U8-3 blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Roskilde 1906 BC C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Niløsebanden C Niløse if
Haslev C1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev c C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Store Heddinge C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Endeslev-Vråby IF C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF

U9 - 5 mands A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aik sort Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vif værebro A V-i-f
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Svogerslev Rød A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB A2 Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Haslev A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HG Hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 - 5 mands B-C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
RB1906 B RB1906
Vikingerne 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Aik gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
VI39 sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI39 Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Nykøbing FC ( ICE ) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC ( Bears ) B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Svogerslev Hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HIK 06 Blue Team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FK05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
JFC2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
JFC1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Madrid Drengene B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vemmelevdrengene B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Haslev C C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
H Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 - 5 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Birkerød Skjold B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
HVB 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIK B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BB05 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Skovserne B B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U10 - 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Køge BK (sort) B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Skjole Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Karlslundepigerne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U12 - 11 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U13 - 11 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U14 - 11 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U8 - 5 mands B 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hold F B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
solrød fc b1 B Solrød FC Logo Solrød FC
solrød fc b2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Roskilde KFUM - Boresko B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hasev B2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev B1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Roskilde 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Greve E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BIFU8-GUL B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIFU8-BLÅ B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U9 - 5 mands/Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
30. - May 31 2015

Organisation
Køge Boldklub
Place
Køge Stadion
Address
Ved Stadion 6
Postalcode
4600
City
Køge
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview