VB Cup 2015

VIF (Værebro Idrætsforening) afholder bredde stævne VB Cup 2015 den 28 marts 2015 på Gladsaxe Stadions kunststofbaner i rækkerne U6 til U10 (KUN FOR BREDDE HOLD B, C, D HOLD).

U6-U7 spiller 3 mand´s, spilletiden er 10 min pr kamp. min 3 kampe pr. hold, og der vil være personlige præmier til alle hold i U6-U7 efter kamp afvilking uden slutspil. Maks. 20 hold pr årg i U6-U7

U8-U9-U10 er bredde rækker B-C-D hold, 16 hold pr årg og spilletiden er 15 min pr. kamp. 1 og 2 går videre til slutspil fra hver pulje. Maks 16 hold pr årg i U8-U9-U10.

VIF stiller dommer til tilrådighed ved hele stævnet.

Pokaler til 1, 2 og 3, i rækkerne U8-U9-U10.

Kamp programmet udsendes 5 dage før stævne start.

Tilmelding og betaling: Senest den 14. marts 2015.

Tilmeldingsgebyr (se tabellen nedenfor) indsættes på konto: 5361-0000542280.

3 PLADSER I U10 TILBAGE.


Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Amar Fazal, email: amf.vif@gmail.com
Turnering: Nazam Fazal, email: nazam-fazal@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-06 BCD (2009) Mixed 5 300 Lørdag 35 2
U-07 BCD (2008) Mixed 5 300 Lørdag 25 2
U-08 A (2007) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 1 0
U-8 BCD (2007) Mixed 7 400 Lørdag 23 0
U-09 A Mixed 7 400 Lørdag middag 1 0
U- 09 BCD (2006) Mixed 7 400 Lørdag 20 0
U-10 BCD (2005) Mixed 7 400 Lørdag 18 0

Signetud teams

U-06 BCD (2009) 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
fremad amager blå&hvid Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
fremad amager hvid Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Østerbro IF Rød Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF Hvid Østerbro IF Logo Østerbro IF
Glostrup 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
AB 1 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
ab 2 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
KB U6A B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Kb Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
fremad amager blå Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
minierne fra kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1903 5 B B1903 Logo B1903
B1903 1 B B1903 Logo B1903
B1903 2 B B1903 Logo B1903
B1903 3 B B1903 Logo B1903
B1903 4 B B1903 Logo B1903
Lunderne B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U-07 BCD (2008) 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fløng-Hedehusene 2 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng-Hedehusene 1 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF 1 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK3 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hareskov IF 1 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 3 Hareskov IF Logo Hareskov IF
RB1906 - 3 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FB RØD B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U-08 A (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-8 BCD (2007) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1903 Hvid B B1903 Logo B1903
B1903 Rød C B1903 Logo B1903
Holbæk B&I B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Vanløse hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Skjold rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSf 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
tif u8 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
BK Skjold Guld C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hekla Løverne Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Tigrene Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB´s Vildeste Drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB07rød C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KB Bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-09 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club

U- 09 BCD (2006) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sundby 1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
TFF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
TFC1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903 C B1903 Logo B1903
Østerbro B B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro C C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Sundby 2 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KB Liverpool C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Jægersborg Hvid B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Grøn C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
FFB 3 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 4 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U-10 BCD (2005) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB (Hvid) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB (Blå) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TPS C Torveparkens SK
Gladsaxe-Hero 1 Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe-Hero 2 Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Vanløse C Vanløse IF Logo Vanløse IF
V-i-f værebro C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
LYNGBY B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1973 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HØSTERKØB C Høsterkøb Fodboldklub Logo Høsterkøb Fodboldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vanløse E&N B Vanløse IF Logo Vanløse IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 28 2015

Organisation
No Club
Place
Gladsaxe stadion´s kunststof baner
Address
Gladsaxevej 200
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview