Giraf Cup

Giraf Cup på Savanen


I samarbejde med Knuthenborg Safaripark og Nakskov Boldklub afholdes der igen i år et stort stævne lørdag den 9. maj 2015.

Sidste år var vi 1.200 spillere, vi håber på, at vi kan blive endnu flere i år.

Kom og spil med giraffen og andre dyr....

Mødetid: Fra kl. 8.30...kom i god tid og nyd parken før og efter stævnet

Indgangspris:
Der er gratis adgang for spillere samt en voksen pr. spiller.
Øvrige tilskuere skal betale normal indgangspris i Knuthenborg.

Indgang via:
Kun indgang via Knuthenborg Allé, indgang Maglemer

Priser og holdstørrelse:
U5, U6 og U7 som spiller 3-mandshold - pris pr. hold 250 kr.
U8, U9 og U10 som spiller 5-mandshold - pris pr. hold 350 kr.

Holdgebyr indbetales på bankkonto: 0693 0000383988

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 drenge Mixed 3 250 10 0
U6 drenge Mixed 3 250 34 0
U7 drenge Mixed 3 250 80 0
U8 drenge Mixed 5 350 46 0
U9 drenge Mixed 5 350 38 0
U10 drenge Mixed 5 350 20 0
U5 piger Mixed 3 250 0 0
U6 piger Mixed 3 250 0 0
U7 piger Mixed 3 250 1 0
U8 piger Mixed 5 350 2 0
U9 piger Mixed 5 350 7 0
U10 piger Mixed 5 350 1 0
U11 drenge 5m Mixed 5 350 15 0
U11 piger 5m Mixed 5 350 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC 1 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 3 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
ØUB 1 Øster Ulslev Boldklub
ØUB 2 Øster Ulslev Boldklub
NB/Velo 2 NB/Velo
NB/Velo 1 NB/Velo
Spjellerup FK C Spjellerup FK
Nab B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
B 1990 B B1990

U6 drenge 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NAB 1 Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NFC 1 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 3 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 4 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 5 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Væggerløse 1 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Væggerløse 2 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Rørvig C Rørvig IF Logo Rørvig IF
MB-1 Maribo Boldklub
MB-2 Maribo Boldklub
MB-3 Maribo Boldklub
NFC P Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Stubbekøbing Bk B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
ØUB 3 Øster Ulslev Boldklub
ØUB 1 Øster Ulslev Boldklub
ØUB 2 Øster Ulslev Boldklub
B. FREM 2 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NB/Velo 1 NB/Velo
B. Frem A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VIF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NB/Velo 2 NB/Velo
Møns FK 2 Møns FK Logo Møns FK
Næstved 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Bomberne B Møns FK Logo Møns FK
Nyråd IF B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Nab 2 Nab
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U7 drenge 73 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Øgif 1 B Østofte Gif
Eskilstrup 1 Eskilstrup Boldklub
kb Barca Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kb Real Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kb united Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb city Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG Y Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG D Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Svogerslev 1 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
STIF 2 C Sandved Tornemark Idrætsforening
STIF C Sandved Tornemark Idrætsforening
Eskilstrup 2 Eskilstrup Boldklub
Bispebjerg 2 C Bispebjerg Boldklub
ØUB 1 Øster Ulslev Boldklub
ØUB 2 Øster Ulslev Boldklub
NFC 1 Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC 2 Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC 3 Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Stubbekøbing Bk B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Rørvig 2 C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Rørvig 1 C Rørvig IF Logo Rørvig IF
VIF08 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Spjellerup FK 1 C Spjellerup FK
Nordfalster U7 C Nordfalster FB
NFC 1P Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tingsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
wenzells zebraer C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
wenzells aber A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
wenzells ulve B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
DMI Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
DMI Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
NB/Velo 3 NB/Velo
NB/Velo 4 NB/Velo
NB/Velo 5 NB/Velo
Næstved 1 NIF Næstved
Næstved 2 NIF Næstved
Næstved 3 NIF Næstved
Sundby Boldklub 2 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
RB1906 - 3 Roskilde Boldklub af 1906
VIFboys C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NB/Velo 1 NB/Velo
Tingsted B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
NB/Velo 2 NB/Velo
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Stribet B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Næstved 4 NIF Næstved
TGB Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Sundby Boldklub 1 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Horslunde Horslunde Boldklub
RB1906 - 2 Roskilde Boldklub af 1906
RB1906 - 1 Roskilde Boldklub af 1906
Fk rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk gul FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk grøn B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG X Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG M Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
STIF 3 C Sandved Tornemark Idrætsforening
NFC 3P Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NAB 1 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB 2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Bispebjerg U7 B Bispebjerg Boldklub
Hvidovre i 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre if 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Øgif 2 B Østofte Gif
Svogerslev 3 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
NFC 2P Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
MB 3 Maribo Boldklub
MB 2 Maribo Boldklub
MB 1 Maribo Boldklub
Holeby Holeby IF
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 drenge 45 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MB1 A Maribo BK
MB2 B Maribo BK
MB3 B Maribo BK
ABT Cafax B AB Tårnby
ABT Green Strategy B AB Tårnby
Løvens drenge B2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ABT Westhouse B AB Tårnby
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NIF 4 C Næstved IF Logo Næstved IF
KB Bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ninjadrengene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Stubbekøbing 1 B Stubbekøbing Bk
Stubbekøbing 2 B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
NB/Velo 1 NB/Velo
NB/Velo NB/Velo
NB/Velo 3 NB/Velo
Eskilstrup Eskilstrup Boldklub
ØUB 1 Øster Ulslev Boldklub
ØUB 2 ØUB
Spjellerup FK C Spjellerup FK
Nordfalster U8 B Nordfalster FB
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
NFC ( 9 ) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HUI 1 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Rødby Rødby Boldklub
B. FREM C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B1938 B B1938 Logo B1938
HUI 3 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Saksensboys C Møns FK Logo Møns FK
Warmingsboys C Møns FK Logo Møns FK
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
NAB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
HUI 2 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Horbelev Horbelev
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Løvens drenge B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løvens drenge C C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NFC 5 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 4 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 3 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 1 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U9 drenge 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB UNO 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Stubbekøbing B Stubbekøbing Bk
Drengene C Karrebæk IF
MB 2 Maribo BK
Maribo 1 A Maribo BK
Nordfalster U9 C Nordfalster FB
Tingsted C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
NFC (JAGUARS) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Eskilstrup Eskilstrup Boldklub
Rødby Rødby Boldklub
FK Tigers B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Gazellerne fra nif Næstved IF Logo Næstved IF
Antiloperne fra nif Næstved IF Logo Næstved IF
Næsehornene fra nif Næstved IF Logo Næstved IF
NFC ( BEARS) A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC (TIGERS) B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Horslunde Horslunde Boldklub
Holeby 2 Holeby IF
Holeby 1 Holeby IF
B. Frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NB/Velo A NB/Velo
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U10 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
STIF C Sandved Tornemark Idrætsforening
Rødby BK C Rødby Boldklub
+++++++++ B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
MB B Maribo BK
FK Sydsjælland 05 "Iskold" FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 "Shabab" FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
ØUB Øster Ulslev Boldklub
NFC C Nfc
Tingsted U10 A Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Fli B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
NB/Velo 4 B NB/Velo
NB/Velo 3 B NB/Velo
Eskilstrup Eskilstrup Boldklub
NB/Velo 1 A NB/Velo
NB/Velo 2 A NB/Velo
Tfc 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Horbelev Horbelev
B. Frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
TFC1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U5 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fk 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Pigerne C Karrebæk IF

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 5m 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Karen Volf B Næstved IF Logo Næstved IF

U11 piger 5m 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NB/Velo Nakskov Boldklub
Væggerløse 1 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Væggerløse 2 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Eskilstrup Piger Eskilstrup Boldklub
Nordfalster piger U11 A Nordfalster FB
NFC 10 Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Løvinderne FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Nakskov Boldklub
Place
Knuthenborg Safaripark
Address
Knuthenborg Allé 1
Postalcode
4930
City
Maribo
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview