FÆNGSLET STREET

Spil med om æren og pokalerne bag de store pigtrådsbelagte mure, når der inviteres til FÆNGSLET STREET. Dit hold får ved ankomst tildelt en celle til omklædning, hvorefter der bliver taget mugshot bag tremmerne. U5-U8 spiller på græsnetbaner foran FÆNGSLET. U9-U13 spiller på to street-baner i den store fængselsgård. I dagens anledning er alle dommere i forklædning som betjente. Dagen slutter efter at der er uddelt præmier til alle. Da årgangene spiller forskudt, er der mulighed for tilmelding i flere rækker, med overnatning i SleepIn FÆNGSLET mod betaling, se mere på http://faengslet.dk/?p=21 U5, U6, U7 OG U8: A, B OG C række (Niveau skal oplyses ved tilmelding) Minimum 3 kampe - max. 24 hold Holdgebyr kr. 400,- (præmier til max 5 spillere pr. hold) U9 - U13: A og B Række på hver årgang(niveau skal oplyses ved tilmelding) Minimum 4 kampe - max. 16 hold Holdgebyr kr. 500,- (præmier til max 6 spillere pr. hold) Årgangene bliver lukket når der fyldt- først til mølle princippet er gældende. Tilmelding er først gældende, når betaling er registeret på konto nr. 5343 - 0367102 Husk at oplyse niveau, årgang og holdnavn ved tilmelding. Program udsendes ca. 1 uge inden stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveau inddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger. Like os på vores Facebook-side: www.facebook.dk/faengsletstreet
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Drenge Mixed 3 400 11 0
U6 Piger Mixed 3 400 0 0
U7 Drenge Mixed 3 400 23 0
U7 Piger Mixed 3 400 0 0
U8 Drenge Mixed 3 400 11 0
U5 Drenge Mixed 3 400 7 0
U5 Piger Mixed 3 400 0 0
U9 Drenge Mixed 4 500 26 1
U9/U10 Piger Mixed 4 500 10 0
U10 Drenge Mixed 4 500 18 0
U11 Drenge Mixed 4 500 24 0
U11/U12 Piger Mixed 4 500 21 0
U12 Drenge Mixed 4 500 19 0
U13 Drenge Mixed 4 500 17 0
U8 Piger Mixed 3 400 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF 2 B Århus GF Logo Århus GF
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF
østbirk u6 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lund IF 1 C Lund IF
Egif 1 B Egif
Lund IF 2 C Lund IF
Lund IF 3 C Lund IF

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Rårup øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hatting - Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stensballe 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Give Fremad A Give fremad
phønix A varde if
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 3 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hvidovre If 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre If Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Rårup Vest C Rårup GIF Logo Rårup GIF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Egif 1 B Egif
Østbirk u7 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hatting - Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skibet1 Skibet IF Logo Skibet IF
Billund IF - 2 Billund IF
Billund IF - 1 Billund IF
Skibet 2 Skibet IF Logo Skibet IF
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Gjern If B Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
HFS B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS Bandits A Horsens FS Logo Horsens FS
Stensballe IK 4 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Grejsdalen ik B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Lund IF 1 B Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK

U5 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Horsens FS 17 B Horsens FS Logo Horsens FS
vejle fc C vejle fc
Sole IF 1 Sole IF
Sole IF 2 Sole IF
Dalton Brødrene 1 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
HEI B B HEI
Vamdrup IF A A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF B B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Dalton Brødrene 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Østbirk IF 1 A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk IF 2 A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
GULE HFS C Horsens FS Logo Horsens FS

U9/U10 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Bramdrupdam C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HIF's grønne piger 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
HIF's grønne piger 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U10 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFS 1 A Horsens FS Logo Horsens FS
HFS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
MEETING Horsens B Horsens FS Logo Horsens FS
Bjørnebanden B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Skibet IF A Skibet IF Logo Skibet IF
Udbryderne B Stenderup SK
FC-Gutterne A Løsning IF
Blåbjerg drengene B Outrup Boldklub
AGF A Århus GF Logo Århus GF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gedved Streetboys C Gedved IF
Bjørne-banden B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U11 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
AC U11 AC Horsens Logo AC Horsens
De gule banditter A Horsens FS Logo Horsens FS
FC Horsens B2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
BUF Gadedrengene B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Fredericia fF B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
AGF A Århus GF Logo Århus GF
AGF2 A Århus GF Logo Århus GF
Lyseng Sort A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lysagervænget A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lyseng Orange A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Gedved IF B Gedved IF

U11/U12 Piger 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bryrup IF A Bryrup IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Århus Allstars 1 A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Århus Allstars 2 A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
FC Horsnes pigerne A FC Horsens Logo FC Horsens
Vamdrup IF U11 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2004 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsnes U11 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 A FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens

U12 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Banditterne B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Fc Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
varde bad boys A varde if
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dynamit drengene C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Skanderborg I A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg II B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Bjørnebanden B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
BOYZ A Horsens FS Logo Horsens FS
AGF A Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 A Århus GF Logo Århus GF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
The Yellow bandits B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Resenbronx B Resenbro UIF
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Amcor drengene B Horsens Freja Logo Horsens Freja

U13 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De fantastiske 5 B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Entreprenør Thorkild Jensen B Hedensted IF Logo Hedensted IF
PP Consult A
På flugt B Hover IF
Gade Drengene B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Prison breakers A
MEETING Horsens A
Skødstrup street fanatics B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
TST/Brabrand A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U8 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Koding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
FÆNGSLET, Horsens
Address
Fussingsvej 8
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview