Estate Cup Lystrup 2015

Lystrup IF og Estate Mæglerne Jakob Brandstrup har fornøjelsen af at invitere til hyggeligt stævne på Lystrups nye fodboldanlæg i weekenden den 15. - 16. august fra kl. 9-18.
  
Ligesom sidste år lægger vi vægt på jævnbyrdige kampe, kort ventetid mellem kampene og naturligvis flotte medaljer til alle spillere.
 

Selvom vi i nogle rækker spiller finaler, så er der stadig samme præmie til alle.



Vi tilbyder følgende rækker:

3-mands med spilletid 10 minutter:
U6 mix, U7 mix

5-mands med spilletid 2x10 minutter:
U8 piger, U9 piger, U10 piger
U8 drenge, U9 drenge, U10 drenge

8-mands med spilletid 2x12 minutter:
U11 piger, U12 piger, U13 piger
U11 drenge, u12 drenge,U13 drenge


UDSOLGT I: U9B, U9C, U10A, U10B, U10C,U11C,U9 piger, U10 piger, U12piger, U12B og U13A

Prisen pr. hold er:

3-mands - 300,-
5-mands - 450,-
8-mands - 550,-


Alle hold er garanteret minimum 4 kampe !
 

VIGTIGT: Det er meget vigtigt for os, at niveauet i de enkelte rækker bliver overholdt. Vi spiller ikke om store pokaler og masser af præmier, og der er medaljer til alle spillere, så meld jeres hold til i den række, de hører til. Det giver størst fodboldglæde for alle !

Vi ved fra vores tidligere stævner, at pladserne ryger hurtigt, så meld jeres hold til så snart I ved, at det er noget I kunne tænke jer at deltage i. Der er tilmeldingfrist den 4. august 2014, men vi lukker så mange rækker som muligt inden sommerferien. Betalingen skal foretages hurtigst muligt efter tilmelding. Betaling sendes til  7265-1000928 med tydelig angivelse af holdid, klub og årgang.
 
På rigtig godt gensyn i Lystrup !
 

Ved spørgsmål kontakt stævnearrangør Mette Juhl på tlf. 25 15 53 50 eller  mette@lystrupfodbold.dk
 

 

 

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix (2010) Mixed 3 300 Lørdag 4 0
U7 mix (2009) Mixed 3 300 Søndag 8 0
U8 piger (2008) Mixed 5 450 Lørdag 0 0
U8 drenge A (2008) Mixed 5 450 Lørdag 3 0
U8 drenge B (2008) Mixed 5 450 Lørdag 5 0
U8 drenge C (2008) Mixed 5 450 Lørdag 6 0
U9 drenge A (2007) Mixed 5 450 Lørdag 11 0
U9 drenge B (2007) Mixed 5 450 Lørdag 12 2
U9 drenge C (2007) Mixed 5 450 Lørdag 7 0
U9 piger (2007) Mixed 5 450 Søndag 6 0
U10 piger (2006) Mixed 5 450 Søndag 7 0
U10 drenge A (2006) Mixed 5 450 Søndag 6 0
U10 drenge B (2006) Mixed 5 450 Søndag 14 0
U10 drenge C (2006) Mixed 5 450 Søndag 12 0
U11 drenge AB (2005) Mixed 8 550 Søndag 10 1
U12 drenge A (2004) Mixed 8 550 Lørdag 8 0
U13 piger (2003) Mixed 8 550 Lørdag 5 0
U11 drenge A (2005) Mixed 8 550 Søndag 2 1
U11 drenge C (2005) Mixed 8 550 Søndag 12 0
U11 piger (2005) Mixed 8 550 Søndag 8 0
U12 drenge B (2004) Mixed 8 550 Lørdag 12 1
U12 drenge C (2004) Mixed 8 550 Lørdag 4 0
U12 piger (2004) Mixed 8 550 Søndag 7 0
U13 drenge A (2003) Mixed 8 550 Lørdag 6 0
U13 drenge B (2003) Mixed 8 550 Lørdag 8 0
U13 drenge C (2003) Mixed 8 550 Lørdag 3 0
U14 drenge A (2002) Mixed 11 700 Afhænger af DBU spilledag 0 0
U14 drenge B (2002) Mixed 11 700 Afhænger af DBU spilledag 1 0
U14 drenge C (2002) Mixed 11 700 Afhænger af DBU spilledag 0 0

Signetud teams

U6 mix (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 mix (2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Grundfør Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
AIA Tranbjerg 3 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U8 piger (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge A (2008) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Aarhus Fremad 1 A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

U8 drenge B (2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 4 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
aarhus fremad 2 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

U8 drenge C (2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gutterne C Todbjerg
Lystrup 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Bjerregrav BB C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub

U9 drenge A (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASA A A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hobro IK 2 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
HEI 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ry 1 A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U9 drenge B (2007) 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup U9 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Khif 1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
ASA-B B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Ry 2 B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U9 drenge C (2007) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Khif 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ry 3 C Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Stilling IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF

U9 piger (2007) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyseng1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hyggeprinsesserne A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hedensted Pigerne A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skildpadderne B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Lyseng2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
SUB 88 B Borup Idrætsforening

U10 piger (2006) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Snakkehovederne B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HOG Hinnerup 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Åbyhøj B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hedensted Pigerne 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U10 drenge A (2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HEI A A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup if 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Kolt Lightning A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ebeltoft A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Egebjerg if Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

U10 drenge B (2006) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aarhus Fremad 2 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
AarhusFremad 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
HIF B2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
HIF B1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Spentrup 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Kolt Thunderstorm B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEIB B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U10 drenge C (2006) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIF C C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Fuglebakken 1 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken 2 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Lystrup 4 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Korsholm 2 C Korsholm IF
Korsholm 1 C Korsholm IF
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Spentrup 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Kolt Superstars C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Ebeltoft C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEIC C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U11 drenge AB (2005) 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Aarhus Fremad 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
HIKB B Harlev IK Logo Harlev IK
Brabrand B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
TRIF B TRIF

U12 drenge A (2004) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Ry Fodbold A Ry fodbold Logo Ry fodbold
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U13 piger (2003) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TMIF B Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
FCS 1 + FCS 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
De røde lyn A Lystrup IF Logo Lystrup IF

U11 drenge A (2005) 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge C (2005) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fuglebakken KFUM C Fuglebakken KFUM
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Aarhus Fremad 2 C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Candyfloss C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
TRIF C TRIF
HIKC C Harlev IK Logo Harlev IK
HOG C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 piger (2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stautrup Stautrup IF Logo Stautrup IF
Hedensted raske piger B Hedensted IF Logo Hedensted IF
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Lystrup if A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U12 drenge B (2004) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Viby drengene B Viby IF Logo Viby IF
Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ry Fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold

U12 drenge C (2004) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup IF 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12 piger (2004) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ry B Ry fodbold Logo Ry fodbold
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sejs Tøser B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U13 drenge A (2003) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
Lystrup A A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Galten FS A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U13 drenge B (2003) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Viby 1 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Eastside 2 B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Ørsted 1 B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Ørsted A B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Lystrup B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Eastside 1 B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg

U13 drenge C (2003) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Viby 2 C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Horsens FS C Horsens FS Logo Horsens FS

U14 drenge A (2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Afhænger af DBU spilledag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge B (2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Afhænger af DBU spilledag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge C (2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Afhænger af DBU spilledag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - August 16 2015

Organisation
Lystrup IF
Place
Lystrups fodboldanlæg (NYT)
Address
Indelukket 20
Postalcode
8520
City
Lystrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Estate Cup Lystrup 2015 map

Tournament overview