BSF opstartsstævne april 2015

Ballerup-Skovlunde Fodbold Opstartsstævne 2015

BSF inviterer til opstartsstævne

Lørdag den 11. april og søndag den 12. april 2015 i Ballerup Idrætspark

 

8-mands hold (max. 11 spillere):        

U13 Drenge Årgang 2002, Søndag, Række 1,2,3/4

U12 Drenge Årgang 2003, Lørdag, Række 1,2,3/4

U11 Drenge Årgang 2004, Søndag, Række 1,2,3/4

13 Piger Årgang 2002, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4         

U11/12 Piger Årgang 2003/2004, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4    

 

5-mands hold (max. 8 spillere):             

U10 Drenge Årgang 2005, Søndag, Række 1,2,3 eller 4 

U9 Drenge Årgang 2006, Søndag, Række 1,2,3 eller 4

U8 Drenge Årgang 2007, Lørdag, Række 1,2,3 eller 4

U10 Piger Årgang 2005, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4

U9/U8 Piger Årgang 2006/2007, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4
 

3-mands hold (max. 6 spillere):     

U7 Piger Årgang 2008/2009, Søndag, Fællesrække               

U7 Drenge Årgang 2008, Søndag, Række 1/2 eller 3/4                                

U6/U5 Drenge/Piger Årgang 2009,  Søndag, Fællesrække

 

Pris:                                                                                                                                                                             Holdgebyr for 8 mandshold er kr. 450,-       

Holdgebyr for 5 mandshold er kr. 350,-

Holdgebyr for 3 mandshold er kr. 250,-

 

Da formålet med stævnet er at have det sjovt på det ”rigtige” græs igen, vil der ikke være resultatformidling.

Vi regner med at alle spiller 4 kampe.

3 mands kampe er på 2 x 7 minutter og ”hjemmehold” dømmer.

5 mands kampe er på 2 x 8 minutter. Her dømmer hvert hold 2 kampe i en modsat pulje.

8 mands kampe er på 2 x 12 minutter. BSF stiller med dommer.

Der vil være medaljer til alle.

Tilmelding skal ske senest d. 29. marts 2015. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 2279 konto nr. 3498779416. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

Såfremt banerne ikke er klar grundet vejrmæssige forhold, vil stævnet blive aflyst og gebyrerne vil blive refunderet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge rk.1 Mixed 11 450 Søndag d. 12. april 2015 10 0
U13 drenge rk.2 Mixed 11 450 Søndag d. 12. april 2015 10 0
U13 drenge rk.3/4 Mixed 11 450 Søndag d. 12. april 2015 10 0
U12 drenge rk.1 Mixed 11 450 Lørdag d. 11. april 2015 13 0
U12 drenge rk.2 Mixed 11 450 Lørdag d. 11. april 2015 11 0
U12 drenge rk.3/4 Mixed 11 450 Lørdag d. 11. april 2015 10 0
U11 drenge rk.1 Mixed 11 450 Søndag d. 12. april 2015 6 0
U11 drenge rk.2 Mixed 11 450 Søndag d. 12. april 2015 5 0
U11 drenge rk.3/4 Mixed 11 450 Søndag d. 12. april 2015 18 0
U13 piger rk.1/2 Mixed 11 450 Lørdag d. 11. april 2015 2 0
U13 piger rk.3/4 Mixed 11 450 Lørdag d. 11. april 2015 0 0
U11/12 piger rk.1/2 Mixed 11 450 Lørdag d. 11. april 2015 6 0
U11/12 piger rk.3/4 Mixed 11 450 Lørdag d. 11. april 2015 3 0
U10 drenge rk.1 Mixed 8 350 Søndag d. 12. april 2015 6 0
U10 drenge rk.2 Mixed 8 350 Søndag d. 12. april 2015 15 1
U10 drenge rk.3 Mixed 8 350 Søndag d. 12. april 2015 13 0
U10 drenge rk.4 Mixed 8 350 Søndag d. 12. april 2015 7 0
U9 drenge rk.1 Mixed 8 350 Søndag d. 12. april 2015 12 0
U9 drenge rk.2 Mixed 8 350 Søndag d. 12. april 2015 19 0
U9 drenge rk.3 Mixed 8 350 Søndag d. 12. april 2015 15 0
U9 drenge rk.4 Mixed 8 350 Søndag d. 12. april 2015 0 0
U8 drenge rk.1 Mixed 8 350 Lørdag d. 11. april 2015 17 0
U8 drenge rk.2 Mixed 8 350 Lørdag d. 11. april 2015 14 0
U8 drenge rk.3 Mixed 8 350 Lørdag d. 11. april 2015 16 0
U8 drenge rk.4 Mixed 8 350 Lørdag d. 11. april 2015 3 0
U10 piger rk.1/2 Mixed 8 350 Lørdag d. 11. april 2015 5 0
U10 piger rk.3/4 Mixed 8 350 Lørdag d. 11. april 2015 1 0
U9/8 piger rk.1/2 Mixed 8 350 Lørdag d. 11. april 2015 4 0
U9/8 piger rk.3/4 Mixed 8 350 Lørdag d. 11. april 2015 2 0
U7 piger Mixed 6 250 Søndag d. 12. april 2015 7 0
U7 drenge rk. 1/2 Mixed 6 250 Søndag d. 12. april 2015 13 0
U7 drenge rk 3/4 Mixed 6 250 Søndag d. 12. april 2015 27 0
U6/5 drenge+piger Mixed 6 250 Søndag d. 12. april 2015 33 0

Signetud teams

U13 drenge rk.1 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
FFB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Lundtofte Boldklub A Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lyngby Boldklub - A A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vallensbæk IF A A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FA2000 A2 A FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 A1 A FA 2000 Logo FA 2000

U13 drenge rk.2 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
FFB2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Vallensbæk IF 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby Boldklub - B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA2000B B FA 2000 Logo FA 2000

U13 drenge rk.3/4 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
FFB3 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Lundtofte Boldklub 2 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
BSF3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Jægersborg 2 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HIK BLÅ C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Farum boldklub C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Lyngby Boldklub - C C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Allerød C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FA2000 C C FA 2000 Logo FA 2000

U12 drenge rk.1 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hvidove IF A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U12 drenge rk.2 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
FCK 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AB 3 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK03 A2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvidovre IF B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U12 drenge rk.3/4 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Lundtofte Boldklub C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
bk Avarta 03c C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U11 drenge rk.1 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Svogerslev BK A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U11 drenge rk.2 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hørsholm 04 B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000

U11 drenge rk.3/4 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ålholm IF Ålholm If Logo Ålholm If
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve U11-4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B 73 Slagelse (C) C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Jægersborg Blå C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BK Union 1 Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Kvif Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Lyngby Boldklub Hvid C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub Blå C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Svogerslev 2 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Køge, Hold 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U13 piger rk.1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club

U13 piger rk.3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club

U11/12 piger rk.1/2 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
Fredensborg A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
BSF rød Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FC Damsø 1 FC Damsø Logo FC Damsø
Vanløse IF A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Køge Pige FC Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
Team Øst A Havdrup GI Logo Havdrup GI

U11/12 piger rk.3/4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF hvid Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF C Herlev IF Logo Herlev IF
Bella1973 B FC Bella Logo FC Bella

U10 drenge rk.1 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FB A A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Kastrup Boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U10 drenge rk.2 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FB B B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KFUM BLÅ KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Kastrup Boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ølstykke FC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Vanløse 1 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10 drenge rk.3 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum Vest C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hvidovre IF - 2 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KFUM HVID KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HVB 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Jægersborg U10 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Ølstykke FC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
FB C C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Fli B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Hvidovre IF - 3 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
TPS C Torveparkens SK

U10 drenge rk.4 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
Kastrup Boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BSF4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Albertslund IF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vanløse 2 C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Ølstykke FC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U9 drenge rk.1 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold Hvid A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Jægersborg Blå A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
KB A2 Tigrene A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 drenge rk.2 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK Favoritten 1 B BK Favoritten
LSF / Ledøje Smørum Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF / Ledøje Smørum Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HG Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve AB1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve AB2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bk. Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BK Skjold Sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Friheden B B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Jægersborg Hvid B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB A2 Leoparder B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk. Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
TPS 1 B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub

U9 drenge rk.3 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LSF / Ledøje Smørum Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF / Ledøje Smørum Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Østerbro IF Østerbri IF
Østerbro IF B Østerbri IF
BK Friheden C C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Skjold Guld C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Jægersborg Grøn C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903 H3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BSF3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB UNO C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TPS 2 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub

U9 drenge rk.4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge rk.1 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Cafax A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B93 TT A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 Sort A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Bsf1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB´s "Vildeste Drenge" B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1908 Amager A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Husum A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FB Barcelona Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U8 drenge rk.2 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
AB 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
BIFU82-BLÅ B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
BIFU82-GUL B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Bsf2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lundegården1 B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Lundegården2 B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
KB's sejeste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB's hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Udviklingshold 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U8 drenge rk.3 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
AB 2 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SB 1 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB 2 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
B1903 Striber B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Farum 4 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Tigerne Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bsf3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SGIF 2 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
AB Tårnby Westhouse C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB 3 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Brøndby U8-3 blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U8-3 gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
SGIF 1 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U8 drenge rk.4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
SUUN 1 SUUN
KB Bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bsf4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 piger rk.1/2 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF Hvid A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF RØD A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK piger 2005 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 piger rk.3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club

U9/8 piger rk.1/2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club
Dragør BK B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
MB Allstars B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9/8 piger rk.3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. april 2015

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF-3 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF-1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FB B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF-2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U7 drenge rk. 1/2 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB REAL B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barca B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby if hold 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby if hold 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby if hold 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bsf 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
GVI2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
e-takeaway.dk
Lundegården2 B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
GVI1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U7 drenge rk 3/4 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB1906 - 3 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Bsf 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum 3 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AIF Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
B 93 OD 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
De hvide smølfer C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Vallensbæk2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Gladsaxe-Hero 1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe-Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Herlev IF A Herlev IF Logo Herlev IF
KVIF NORD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Greve D B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B 93 OD B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U6/5 drenge+piger 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. april 2015

Teamname LVL Logo Club
Glostrup B Glostrup FK Logo Glostrup FK
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LSF 4 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Vejen til Ronaldo Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør BK 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
roskilde 1 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Brøndby IF 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sengeløse drenge 1 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse drenge 2 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Kastrup Boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB - Ronaldo Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Roskilde 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Løverne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Minierne fra Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Gladsaxe-Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
BSF, Vejen til Zlatan Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF, Vejen til Messi Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - April 12 2015

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Ballerup Idrætspark
Address
Marbækvej 12
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview