HIK CUP - Forår

HIK CUP - Forår
Lørdag d. 16. maj & søndag d. 17. maj

Hellerup Idræts Klub afholder igen stævnet HIK CUP henover weekenden omkring Kristi Himmelfart for årgangene 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 & 2010.

Hvorfor HIK CUP?
- Mange kampe - som udgangspunkt 5-6 pr. hold.
- Kort ventetid mellem kampene.
- Gode baner - alle kampe afvikles på kunstgræs (3. generation).
- Erfaring med stævneafholdelse både inde og ude.

Vejledende spilleplan & format
Lørdag 09.30-13.00: U5 (2010) 3v3 
Lørdag 09.30-13.00: U9 (2006) 5v5 B - 12 pladser
Lørdag 09.30-13.00: U9 (2006) 5v5 C - 12 pladser
Lørdag 13.00-16.30: U7 (2008) 3v3 B/C
Lørdag 13.00-16.30: U7 (2008) 5v5 A - 12 pladser
Lørdag 13.00-16.30: U9 (2006) 4v4 A - 12 pladser

Søndag 09.30-13.00: U6 (2009) 3v3 B/C
Søndag 09.30-13.00: U8 (2007) 5v5 B - 12 pladser
Søndag 09.30-13.00: U8 (2007) 5v5 C - 12 pladser
Søndag 13.00-16.30: U6 (2009) 3v3 A

Søndag 13.00-16.30: U8 (2007) 5v5 A - 12 pladser
Søndag 13.00-16.30: U10 (2005) 5v5 B - 12 pladser

Retningsliner
- Der spilles som udgangspunkt efter DBU's regler for 3- og 5-mandsfodbold.
- Alle kampe sættes igang og afsluttes over højtalere.
- HIK
 stiller kampledere til alle kampe.

Antal spillere (max.):
5-mands: 8 spillere pr. hold.
3-mands: 5 spillere pr. hold.

Tilmelding
Prisen for tilmelding er 300,- kr. per 3-mandshold og 450,- kr. per 5-mandshold. Tilmeldingen er endelig, når betalingen er gået ind på vores konto:

Reg.nr.: 5478
Konto.nr.: 0900728

Husk tydelig markeing af klub, hold samt staevner.dk ID ved indbetaling.

Kontakt
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 (2006) B Mixed 5 450 Lørdag kl. 09.30-13.00 11 0
U9 (2006) C Mixed 5 450 Lørdag kl. 09.30-13.00 0 0
U7 (2008) A Mixed 5 450 Lørdag kl. 13.00-16.30 7 0
U9 (2006) A Mixed 5 450 Lørdag kl. 13.00-16.30 0 0
U8 (2007) B Mixed 5 450 Søndag kl. 09.30-13.00 15 0
U8 (2007) C Mixed 5 450 Søndag kl. 09.30-13.00 10 0
U8 (2007) A Mixed 5 450 Søndag kl. 13.00-16.30 4 0
U10 (2005) BC Mixed 5 450 Søndag kl. 13.00-16.30 11 0
U5 (2010) Mixed 3 300 Lørdag kl. 09.30-13.00 1 0
U7 (2008) BC Mixed 3 300 Lørdag kl. 13.00-16.30 13 0
U6 (2009) BC Mixed 3 300 Søndag kl. 09.30-13.00 18 0
U6 (2009) A Mixed 3 300 Søndag kl. 13.00-16.30 0 0

Signetud teams

U9 (2006) B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 06 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Stefan - Løverne B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
VIF Vanløse IF Logo Vanløse IF
HIK 06 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
KB Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 06 B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VI39 Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 (2006) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club

U7 (2008) A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
Kloagger
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
CIK1 A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
TIF U7 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B1908 U7 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U9 (2006) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club

U8 (2007) B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
b73 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
BK Stefan - Ørnene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Nørrebro United (B) B Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Skjold (JTJ) B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8 (2007) C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
b73 (2) Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
TIF U8 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Skovshoved 2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1903 Hvid C B1903 Logo B1903
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF

U8 (2007) A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
HIK A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Totti´s drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF
B1903 Sort A B1903 Logo B1903

U10 (2005) BC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
Skovserne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Østerbro Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Stefan - Tigrene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
TEAM KULEK
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
FC Søborg

U5 (2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U7 (2008) BC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
EIF 1 Espergærde IF Logo Espergærde IF
HIK Blå 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Stefan - Bjørnene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
HIK 09 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 2 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
EIF 2 Espergærde IF Logo Espergærde IF
HIK 08 B2/B3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U6 (2009) BC 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB7 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
kanonskudene B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
B1903 hold 1 B B1903 Logo B1903
B1903 hold 2 B B1903 Logo B1903
B1903 hold 3 B B1903 Logo B1903
B1093 hold 4 B B1903 Logo B1903
Jægersborg BK B hammers
Driblekongerne B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brøndby 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U6 (2009) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - May 17 2015

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview