Herfølge Sommer Cup 2015

8/8-15 - Programmet til stævnet er klart - det er desværre bare for stort til at uploade på denne side.

 

De enkelte rækker kan ses på www.cup123.dk/hb - hvor I også under stævnet vil kunne finde løbende opdateringer af resultater.

 

HERFØLGE BOLDKLUB indbyder til Sommer Cup den 15.-16. august 2015.
 

Det afvikles som udendørsstævne for drenge U7 til U12 og for piger U7, U9, U10 og U12.
Der er som sædvanlig flotte pokaler til ALLE spillere.
Hvert hold garanteres minimum 3 kampe.
 

 

 


----------------       STATUS PÅ TILMELDINGER       ---------------------
 

27/7: Der er pt. fyldt op i følgende rækker - U9B, U9C og Piger U12
------------------------------------------------------------------------------------------

 

Såfremt der er for få tilmeldinger i enkelte rækker forbeholder vi os retten til at slå rækkerne (niveau) sammen.
HUSK, at det er rækkerne EFTER sommerferien der er gældende.

Drenge:
U7 (2009) spiller 3 mands, med max 6 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U8 (2008) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U9 (2007) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U10 (2006) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U11 (2005) spiller 8 mands, med max 11 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U12 (2004) spiller 8 mands, med max 11 spillere. Ingen A-række, B-rækken spiller søndag og C-rækken spiller lørdag,

Piger:
U7 (2009) piger spiller 3 mands, med max 6 spillere. Spiller lørdag ingen niveaudeling
U9 (2007) piger spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A og B rækker
U10 (2006) piger spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag A og B rækker
U12 (2004) piger spiller 8 mands, med max 11 spillere. Spiller lørdag A og B rækker

Det er tilladt at bruge op til 2 spillere pr. hold der er fra 2. halvår på årgangen over. Sygesikringsbevis skal medbringes og forevises på forlangende.

Deltagergebyr:

3-mands: 400 kr, 5-mands: 450 kr, 8-mands: 550 kr.

Antal hold pr. årgang:
Da vi ikke har ubegrænset bane kapacitet, kan der være følgende hold i hver række:
U7 drenge og piger - ubegrænset
8 hold i drenge U8C, U9C, U10C, U12B og U12C
16 hold i drenge U8A, U8B, U9A, U9B, U10A og U10B
Pigerækkerne i U9, U10 og U12 kan samlet have 8 hold i hver årgang fordelt på A og B rækkerne.
Hvis der bliver venteliste, vil alle holdene blive bedt om at betale indenfor 14 dage, ellers overgår pladsen til holdet på venteliste.

Turneringsform:
Der spilles efter SBU's regler.
U7 drenge spiller uden slutspil.
U8-U12 drenge spiller i puljer og derefter slutspil for nr. 1 og 2 i hver pulje.
U7 piger spiller uden slutspil.
U9, U10 og U12 piger spiller i puljer og derefter slutspil for nr. 1 og 2 i hver pulje.

Tilmeldings- og betalingsfrist:
Sidste tilmelding er fredag 31/07-2015: Ved afbud efter denne dato refunderes stævnegebyret ikke. Hvis en række ikke bliver oprettet eller slås sammen kan stævnegebyret tilbagebetales.
Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 31/7-2015  (se dog regel ved ventelister).
Reg. 4424 kt. 4869531464
Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt.
Betaling skal være modtaget senest 31/7-2015 for at holdet kan deltage i stævnet.
 

Program:

Programmet udsendes senest en uge før afvikling.

Yderlige spørgsmål / oplysninger:

eller send en mail til staevner@hb1921.dk

Vel mødt til Herfølge Sommer Cup :-)

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 A (2009) Mixed 6 400 3 0
U7 B (2009) Mixed 6 400 13 0
U7 C (2009) Mixed 6 400 0 0
U8 A (2008) Mixed 7 450 7 0
U8 B (2008) Mixed 7 450 15 0
U8 C (2008) Mixed 7 450 18 0
U9 A (2007) Mixed 7 450 19 0
U9 B (2007) Mixed 7 450 16 0
U9 C (2007) Mixed 7 450 13 0
U10 A (2006) Mixed 7 450 10 0
U10 B (2006) Mixed 7 450 23 0
U10 C (2006) Mixed 7 450 10 0
U11 A (2005) Mixed 11 550 15 2
U11 B (2005) Mixed 11 550 18 0
U11 C (2005) Mixed 11 550 12 0
U12 B (2004) Mixed 11 550 4 0
U12 C (2004) Mixed 11 550 6 0
U7 (Piger 2009) Mixed 6 400 5 0
U9 A (Piger 2007) Mixed 7 450 0 0
U9 B (Piger 2007) Mixed 7 450 8 0
U10 A (Piger 2006) Mixed 7 450 0 0
U10 B (Piger 2006) Mixed 7 450 5 0
U12 A (Piger 2004) Mixed 11 550 0 0
U12 B (Piger 2004) Mixed 11 550 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 A (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 B (2009) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve D A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BSF tommy B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Rishøj Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Hg1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U7 C (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 A (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM HVID KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
VI 39 08 A A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
NIF Rød A Næstved IF Logo Næstved IF
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF

U8 B (2008) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM BLÅ KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
FK Sydsjælland 05 blå B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 sort B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
VI39 08 B B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bjæverskov IF B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Køge 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
NIF Gul B Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Ringsted B B Ringsted IF Logo Ringsted IF
RB 1906 - 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
De grønne helte B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U8 C (2008) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG C C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Rishøj 2008 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holmegaard GB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Rødvig C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
VI 39 08 C C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Dalby G&IF C Dalby G&IF
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
NIF Grøn C Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Store Heddinge C Store Heddinge BK
Haslev 1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
RB 1906 - 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HG A C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG B C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 A (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Rishøj 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
KBU9A2 - Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Haslev A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fremad Valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
KBU9A2 - Rød A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Rosenhøj 1 A Rosenhøj Boldklub
KBU9A2 - Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
NFC-1 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC-2 B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen

U9 B (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Taastrup FC1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
De Blå Dæmoner (HBI) B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Albertslund if B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Haslev B1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
VI39 Tigerne 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tigerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Roskilde KFUM Fun4Kids I B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC

U9 C (2007) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Ringsted IF 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Taastrup FC2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Rosenhøj 2 C Rosenhøj Boldklub
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Hundige C Hundige boldklub
Køge 4 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Holmegaard GB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
NFC-3 Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen

U10 A (2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov Orange A IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
River Plate A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Haslev 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
AIk 65 Gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U10 B (2006) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov Hvid B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HIK 06B blue team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Jyllinge FC 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Palermo B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså IF B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Sgif B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U10 C (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov Blå C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Svogerslev 3 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AIK 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Suså Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev 4 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U11 A (2005) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
VIF værebro A V-i-f
FA 2000 (1) A FA 2000 Logo FA 2000
Nyråd A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
HFC1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
b 1903 A1 A B1903 Logo B1903
Hellerup Idræts Klub A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U11 B (2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM BLÅ KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JA Auto B B1903 Logo B1903
FA 2000 (2) B FA 2000 Logo FA 2000
AFK B1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U11 C (2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Snakes C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
FA 2000 (3) C FA 2000 Logo FA 2000
Rosenhøj BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AFK C1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U12 B (2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 C (2004) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Køge C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Dalby G&IF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Ballerup FC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U7 (Piger 2009) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Vindinge IF Vindinge IF Logo Vindinge IF

U9 A (Piger 2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 B (Piger 2007) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Vindinge IF Vindinge IF Logo Vindinge IF
brøndby 08 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 A (Piger 2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 B (Piger 2006) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U12 A (Piger 2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 B (Piger 2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge Pige FC A Køge Pige FC
FK 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fredensborg BI B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
FA 2000 II B FA 2000 Logo FA 2000
FK 05 blå B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Herfølge Boldklub
Place
Herfølge Boldklubs baner
Address
Vordingborgvej 124
Postalcode
4681
City
Herfølge
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview