VIF CUP BAGSVÆRD

 VIF afholder forårsstævne d.25-26 april på banerne ved skovbrynet skole eller kunsten ved Gladsaxe stadion. 

U6 og U7 spiller 3-mands uden niveau opdeling og min 3 kampe på 10 min pr. kamp. Gaveposer til alle U6 og U7 3-mands hold.

Alle følgende årgange spilles i  A og BCD niveau. U7/U8/U9 5-mands spiller slutspil med gode præmier til 1. 2. og 3 pladsen. Der spilles 15 min pr kamp og min 3 kampe pr. hold.

U10 BC 5-mands min 3 kampe pr hold, 15 min pr kamp.

VIF stiller dommer til rådighed både lørdag og søndag.

Programmet sendes ud senest 5 dage før.

Tilmelding og betaling senest d.17-04-2015

Tilmeldingsgebyr indsættes på "5361-0000542280"

Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen.

 

Eventuelle spørgsmål besvares af:

Tilmelding: Amar Fazal, email: amf.vif@gmail.com

Turnering: Nazam Fazal, email: nazam-fazal@hotmail.com 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6-(2009) 3-mands Mixed 5 350 14 0
U7-(2008) 3-mands Mixed 5 350 4 0
U7BC-(2008) 5-mands Mixed 7 450 3 0
U7A-(2008) 5-mands Mixed 7 450 4 0
U8BC-(2007) 5-mands Mixed 7 450 7 0
U8A-(2007) 5-mands Mixed 7 450 4 0
U9A-(2006) 5-mands Mixed 7 450 5 0
U9BC-(2006) 5-mands Mixed 7 450 4 0
U10BC-(2005) 5-mands Mixed 7 550 11 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6-(2009) 3-mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LB 2 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
LB 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
FarumTiger Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Minierne fra Kastrup Boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
De Unge Ronaldoer Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
De Unge Messier C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Brøndby IF 1 A Brøndby
Farum Gepard Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HAkoah C JIF HAKOAH

U7-(2008) 3-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hakoah C JIF HAKOAH

U7BC-(2008) 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe-Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe-Hero 1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
AFK B B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U7A-(2008) 5-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kloagger
EIF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF 2 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B93 - Talenterne A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8BC-(2007) 5-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold Birkerød B2 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
KB´s "Vildeste Drenge" B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SIF rødderne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
EIF 3 B Espergærde IF Logo Espergærde IF

U8A-(2007) 5-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI Champions A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Totti´s Drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF

U9A-(2006) 5-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF værebro A V-i-f
AIK65 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U9BC-(2006) 5-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK 06 Blue Team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VIF værebro B V-i-f
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF

U10BC-(2005) 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HGI Heroes B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
FFB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Østerbro B Østerbro IF Logo Østerbro IF
VIF værebro C V-i-f
BB05 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Værløse Boldklub B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Vest C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
HUI BC B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fli B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Fix1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Skovbrynet skole/Kunsten ved Gladsaxe stadion
Address
Værebrovej 156/Gladsaxevej 200
Postalcode
2880
City
bagsværd
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview