BlicherCup 2015

BLICHERCUP 2015

Byder igen i 2015 Velkommen til Blichercup for dregne spillere fra U-6 til U-11, med prømier for over 75000 kr.

Lørdag d.23/5

Blichercup er et meget populært stævne,med deltagelse fra det meste af Jylland og Fyn. I år spiller U-6 og U-7 3 mands på netbaner. U-8 og U-9 spiller 5 mands med A og B niveau opdeling. U-10 og U-11 Spiller 8 mands med A og B niveau opdeling.

Alle spiller får personlige præmier.

En frugt pose og flaske vand til alle hold ved ankomst

  Der medaljer til alle spiller i alle årgange, i U-8-9-10-11 spilles der om guld, sølv og Bronze,og en flot pokal,en lækker Secelt fodbold til alle spiller på de vinder hold i U-8 til U-11.

VI glæder os meget at se jer til en fantastik dage på Spentrup IF fodbold anlæg.

Læse mere på blichercup.dk

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 200 Lørdag formiddag 28 0
U-7 Mixed 5 200 Lørdag middag 14 0
U-8 Mixed 7 250 Lørdag formiddag 12 0
U-8 Mixed 7 250 Lørdag formiddag 15 0
U-9 Mixed 7 250 Lørdag middag 12 0
U-9 Mixed 7 250 Lørdag middag 15 0
U-10 Mixed 10 300 Lørdag formiddag 7 0
U-10 Mixed 10 300 Lørdag formiddag 8 0
U-11 Mixed 10 300 Lørdag middag 4 0
U-11 Mixed 10 300 Lørdag middag 7 0

Signetud teams

U-6 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
PFU hold 1 C pfu
Spentrup IF 3 Spentrup IF Logo Spentrup IF
SMIFF09 3 B SMIFF Logo SMIFF
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Mårslet Banden B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
DB U6 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Kristrup2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup3 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIF Assentoft 2 SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Rødderne Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
PFU hold 2 pfu
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Sif Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
U6 HIK Hobro IK Logo Hobro IK
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Aarhus Fremad A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
SMIFF09 2 C SMIFF Logo SMIFF
SMIFF09 1 B SMIFF Logo SMIFF
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
PFU hold 3 C pfu

U-7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
HSK(3) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Turbo1 Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
PFU 1 PFU
PFU 2 PFU
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(2) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Turbo2 Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Spentrup IF 3 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
TMG A A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Krummerne A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Overlund Overlund GF Logo Overlund GF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK

U-8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
FC Gjern If B Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
TMG B B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Krummerne 2 B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
pfu05 drenge U8 B fsi
SIF Assentoft 3 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U-9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Søndermarken IK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Freja Gutterne A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
TEAM MÅRSLET A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
ATI fodbold A
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Skive IK A Skive IK Logo Skive IK
HSF A A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
EfB 2006 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Freja fyrene B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja drengern B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja knejterne B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Sabro IF B Sabro IF Logo Sabro IF
Søndermarken IK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
HSF B B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U-10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hornbæk SF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Ry Fodbold Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
SMIFF A SMIFF Logo SMIFF
Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens

U-10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
SMIFF B SMIFF Logo SMIFF
Stilling IF U10 Drenge C Stillinge IF Logo Stillinge IF
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Team KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
FUIK 04 A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF

U-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
O.I.F B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Aalborg Freja C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
ASV/Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 23 2015

Organisation
Spentrup IF
Place
Spentrup Stadion
Address
Skaldhøjvej 3
Postalcode
8981
City
Spentrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview