ID Hair Sommer Cup VRI 2015

ID HAIR Sommer Cup VRI

U5-U13 drenge og piger

13. juni 2015

Stævnet med gode præmier og gaver til alle

Vejlby- Risskov Idrætsforening (VRI) har sammen med hovedsponsor Id Hair fornøjelsen at indbyde jer til fodboldstævne for årgangene U5-U13 drenge og piger. Alle kampe spilles på baneanlægget ved Bellevuehallerne, Nordre Strandvej i Risskov.

Tidspunkt :

Stævnet afvikles lørdag den 13 juni, og puljerne spilles færdig inden for kortest mulig tidsramme samme dag.

Kampe:

Alle 5-og 8 mands hold er garanteret 4 kampe, U5-U7 holdene 3 kampe. U5-7 samt U8 - U10 for piger er ikke niveauopdelt. U8 - U10 drenge samt U11-13 er niveauopdelt (A og B).

Program:

Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet.

Præmier :

Stævnet hvor alle deltagerne får en ID-Hair gave. Der er holdpokal til nr. 1 og 2 i u11-13 og en statuette til alle i u5-u10.

Dommere:

Der anvendes lokale dommere.

Aktiviteter og forplejningsmuligheder:

Der er gode muligheder for at købe forfriskninger og mad på stævnepladsen. Kom og få testet din skudhastighed på speed-track’en, prøv tricks på panna-banerne eller få sat kulør på frisuren med ID produkter. Fodboldbanerne ligger direkte op til én af Østjyllands bedste badestrande, så husk evt. håndklæde og badetøj til en dukkert efter kampene.

Tilmelding :

Sker via www.staevner.dk. Sidste frist 1.juni 2015. Tilmelding er først gældende, når deltagergebyr er indbetalt på nedenstående kontonummer.

Betaling:

På konto: 1535 4508313128 Husk at påføre staevner.dk-id-nr., klub og række(r) på indbetaling.

Antal spillere på hold:

3 mandshold, max 5 spillere

5 mandshold, max 8 spillere

8-mandshold, max 11 spillere

Tivoli Friheden:

Alle deltagere, søskende og forældre kan købe billetter billigt til Tivoli Friheden, for 130.-kr pr stk (barn eller voksen) gælder for entre og turbånd, (besparelse ca 100.-kr pr billet.)
Bestilles senest 6. juni hos Bo Nielsen på: allingevej@gmail.com

Spørgsmål:

Vedr.tilmelding & betaling: kontakt Lone Utzon (VRI), lone.utzon@gmail.com

Vedr. stævnet & program: kontakt stævneleder Mikkel Dippel Højmark (VRI), mikkeldippel@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 250 9 0
U6 Mixed 3 250 27 0
U7 Mixed 3 250 16 0
U8K Mixed 5 500 2 0
U13M-B Mixed 8 700 6 0
U8M-B Mixed 5 500 19 0
U9K Mixed 5 500 1 0
U9M-B Mixed 5 500 16 0
U10K Mixed 5 500 4 0
U10M-A Mixed 5 500 7 0
U11K-A Mixed 8 700 1 0
U11K-B Mixed 8 700 0 0
U11M-A Mixed 8 700 2 0
U11M-B Mixed 8 700 6 0
U12K-A Mixed 8 700 0 0
U12K-B Mixed 8 700 0 0
U12M-A Mixed 8 700 1 0
U12M-B Mixed 8 700 1 0
U13K-A Mixed 8 700 0 0
U13K-B Mixed 8 700 1 0
U13M-A Mixed 8 700 1 0
U10M-B Mixed 5 500 10 0
U8M-A Mixed 5 500 2 0
U9M-A Mixed 5 500 1 0

Signetud teams

U5 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand 1(U5) Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
VRI mini 1 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI mini 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI mini 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI mini 4 (u4) Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup drenge Lystrup IF Logo Lystrup IF
AGF Århus GF Logo Århus GF

U6 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand 2 (U6) Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 3 (U6) Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Vri1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup IF 1 B
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS (2) Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Søften GF A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Galten FS (3) A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Lystrup IF 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Blæksprutterne ST70 Logo ST70
HLIF1 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF2 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Søften GF (2) A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Vri5 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vorup FB 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Grenaa IF C Grenaa IF Logo Grenaa IF
Ebeltoft IF Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vri 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Ebeltoft IF Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Galten FS 1 A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 2 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U8K 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U13M-B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vri B B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Egen Rødderne B Notmark SU Logo Notmark SU
ASA U13 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Fuglebakken B Fuglebakken Kfum århus
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U8M-B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vri1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri3 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
ebeltoft if B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
VIK1 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
ASA 1 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 3 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Skovbakken B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Skovbakken 2 C IK Skovbakken Logo IK Skovbakken

U9K 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
solens piger ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus

U9M-B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI3 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Fuglebakken 1 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken 2 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
studstrup B studstrup
VRI4 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF
Virup IF 2 C Virup IF Logo Virup IF
AGF 2 B Århus GF Logo Århus GF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Søften GF 1 A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 2 A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 3 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U10K 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ebeltoft IF A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U10M-A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vik a B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vik B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Henrittes livretter A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
LB Consult B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U11K-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U11K-B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11M-A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U11M-B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Stautrup if B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup if B Stautrup IF Logo Stautrup IF

U12K-A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12K-B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12M-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI1 A Vejlby-Risskov

U12M-B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI2 B Vejlby-Risskov

U13K-A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13K-B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U13M-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vri A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10M-B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
khif1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
khif2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U8M-A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9M-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 13 2015

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevuehallerne, VRIs baneanlæg
Address
Vestre Strandalle 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview