REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015

REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015 Lørdag den 15. august. I rækkerne deltager A-hold, hvilket er det højeste niveau på Fyn. Dog spilles der også i B-rækken i U8 og U9 Der spilles med nye årgange (parentes). U8 (2008) 5:5 U9 (2007) 5:5 U10 (2006) 5:5 U11 (2005) 8:8 U12 (2004) 8:8 U13(2003) 8:8. Marienlyst ligger baner til dette fine opstartsstævne. Vær opmærksomme på at der spilles på græs og kunstgræs Alle hold spiller minimum 4 kampe og afviklingen af den række i er tilmeldt i tager maksimum 5 timer med start ca. kl. 10:00 Der deltager kun 8 hold i hver række fra U11 til U13, så husk hurtig tilmelding og senest den 1. juli. Der er præmier til nr. 1-2 i hver række, samt slikposer til alle i U8 til U10. Evt. spørgsmål til Jens Martinus Pedersen på jmp@b-marienlyst.dk Tilmeldingsgebyret indbetales på konto nr. 3575-3575081908, husk klubnavn og række som reference.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 (2008) Mixed 5 450 lørdag formiddag 3 0
U8 (2008) Mixed 5 450 lørdag formiddag 1 0
U9 (2007) Mixed 5 450 lørdag formiddag 9 0
U9 (2007) Mixed 5 450 lørdag formiddag 3 0
U10 (2006) Mixed 5 450 Lørdag middag 1 0
U11 (2005) Mixed 8 600 lørdag formiddag 1 0
U12 (2004) Mixed 8 600 Lørdag middag/eftermiddag 5 0
U13 (2003) Mixed 8 600 Lørdag middag/eftermiddag 6 0

Signetud teams

U8 (2008) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst Blå A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst Gul Marienlyst Logo Marienlyst
Dalby 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 (2008) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst Grøn B Marienlyst Logo Marienlyst

U9 (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Verninge IF B Verninge
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Toftum FC A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U9 (2007) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U10 (2006) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U11 (2005) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub

U12 (2004) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Højby A Højby S&G Logo Højby S&G
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U13 (2003) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige 1 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Nyborg A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
KIF A Kolding IF Logo Kolding IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 15 2015

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlyst Odense
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense C
Sport
Soccer
Type
Unknown
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015 map

Tournament overview