Sydbank Store Bededags Cup 2015

Versionsopdatering

Version 2

U10 B/C:
Rækken er lavet om til 2 puljer a 5 hold.
Nyt program for alle hold i rækken – tjek nye spilletider

U11 B:
Herfølge er indtrådt i Pulje 6 i stedet for Greve
Program uændret men med nyt hold

U12:
Rækken er lave om til at bestå af 5 hold i stedet for 6 hold.
Nyt program for alle hold i rækken – tjek nye spilletider
 

-------------------------------------------

Sydbank Store Bededags Cup 2015

Fredag d. 1. maj  •  Lørdag d. 2. maj  •  Søndag d. 3. maj


Næstved IF Fodbold afholder igen i år 2015 den traditionsrige Sydbank Store Bededags Cup, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien. Der spilles lige fra 3-mands til 11-mands fodbold og 8- og 11-mands rækkerne er inddelt i forskellige niveauer.

Der er i år Pigerække i U11 ligesom pigerne selvfølgelig er meget velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold.


Se invitationen her:
Invitation til Sydbank Store Bededags Cup 2015


Fra U7 til U13 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.

Rækker
U6 - 3-mands
U7 - 5-mands
U8 - 5-mands
U9 - 5-mands
U10 - 5-mands & 8-mands
U11 - 8-mands
U12 - 8-mands
U13 - 11-mands
U11 Piger - 8-mands

Præmier

I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

Pris for deltagelse
Kr. 350,- for 3-mands rækker
Kr. 450,- for 5-mands rækker
Kr. 550,- for 8-mands rækker
Kr. 700,- for 11-mands rækker


Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget
Bank: Sydbank
Reg.nr.: 6060
Kontornr.: 5556772
Husk at anføre holdnavn, klub og række, når du betaler, så vi kan identificere betalingen.




Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (09) 3-mands Mixed 5 350 Lørdag 12 1
U7 (08) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag 14 0
U8 (07) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag 9 0
U9 (06) 5-mands Mixed 8 450 Fredag 16 0
UDGÅR U13 (02) A Mixed 14 700 Rækken udgår 1 0
U13 (02) B 11-mands Mixed 14 700 Søndag 7 0
U10 (05) A 8-mands Mixed 11 550 Lørdag 9 0
U10 (05) B/C 5-mands Mixed 8 450 Lørdag 9 0
U11 (04) A 8-mands Mixed 11 550 Fredag 6 0
U11 (04) B 8-mands Mixed 11 550 Fredag 13 0
UDGÅR U11P (04) Mixed 11 550 Rækken udgår 1 0
UDGÅR U12 (03) A Mixed 11 550 Rækken udgår 0 0
U12 (03) 8-mands Mixed 11 550 Søndag 7 0

Signetud teams

U6 (09) 3-mands 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hg 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 5 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Suså IF B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 1 C Næstved IF Logo Næstved IF

U7 (08) 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
HG D Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Y Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF (Y) Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF (X) Ringsted IF Logo Ringsted IF

U8 (07) 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Præstø 1 Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø 2 Præstø IF Logo Præstø IF
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U9 (06) 5-mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Nif drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC (Tigers) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC (Bears) B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Nif boys Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved boys Næstved IF Logo Næstved IF
TFF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
De små fra NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
suså B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Brøndby GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FK Bøllerne B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

UDGÅR U13 (02) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Rækken udgår

Teamname LVL Logo Club

U13 (02) B 11-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93-Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Maribo Boldklub Maribo BK Logo Maribo BK
Holbæk B&I Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Næstved IF Bredde Næstved IF Logo Næstved IF
Team Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U10 (05) A 8-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
HFC1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge U10-1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HG3 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved IF. A Næstved IF Logo Næstved IF
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NB/VELO Nakskov Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub

U10 (05) B/C 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
HFC2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fli B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
NB/VELO Nakskov Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub

U11 (04) A 8-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Himmelev Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U11 (04) B 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF 3 Næstved IF Logo Næstved IF
U11 B NFC syd
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
EUROPHONER B
Herfølge 04 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HIK U11 B B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Faxe Ladeplads IF B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF

UDGÅR U11P (04) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Rækken udgår

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

UDGÅR U12 (03) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Rækken udgår

Teamname LVL Logo Club

U12 (03) 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sorø2003 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
B.Frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næstved.3 C Næstved IF Logo Næstved IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - May 3 2015

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sydbank Store Bededags Cup 2015 map

Tournament overview