Bella Italia Cup

Også i 2015 afvikleer B52/AFC Bella Italia Cup første søndag i skolernes sommerferie.

Stævnet er et ungdomsstævne for drenge og piger i følgende rækker: U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U15 (8-mands) samt U15 Piger (11-mands) og U16 Drenge (11-mands)

I hver række spilles på ét niveau med minimum 4 hold og maksimum 8 hold, mens der dog højest vil være 2 puljer i hver række. For 11-mandsrækkerne oprettes kun én pulje med max. 4 hold. Såfremt der ikke er tilmeldt min. 4 hold i en række vil de tilmeldte hold blive flyttet til næste
række. Hvis der fx kun er tilmeldt 3 hold i rækken U8-piger vil disse blive flyttet til U9-piger.

I forbindelse med rækkeinddeling skal spillerne spille som de har spillet i forårssæsonen. Det er tilladt at deltage på flere hold—dog ikke inden for samme række. Det er naturligvis også tilladt at deltage med flere hold i samme række.

Se proportioner for cuppen her på staevner.dk. I alle øvrige forhold følges DBU Jyllands regler—evt. dispensationer skal således medbringes og på forlangende forevises turneringsledelsen. Evt. protester skal indgives til turneringsledelsen umiddelbart efter hver kamp.

Under stævnet vil der være mulighed for at købe sund mad og drikke i B52’s cafeteria og salgsboder – alt sammen på B52’s anlæg.

Tilmelding senest 1. juni via knappen i menuen til venstre.

Mere information:
Via vores hjemmeside www.b52.dk
Pr. e-mail til cup@b52.dk
Til stævneansvarlig Helle Eskildsen på telefon 20 95 35 32

Turneringsplan
Senest 22. juni vil turneringsplanen være tilgængelig på B52’s hjemmeside på adressen www.b52.dk

Betaling
Til vores konto, reg.nr. 9342, kto. nr. 4575657996 med angivelse af ”BIC”, klubnavn og række eller kontant ved ankomst og registrering. Ved udeblivelse vil turneringsgebyret blive opkrævet efterfølgende.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 D Mixed 3 300 19 0
U-8 D Mixed 5 350 8 0
U-10 D Mixed 8 400 11 0
U-11 D Mixed 8 400 2 0
U-12 D Mixed 8 400 4 0
U-13 D Mixed 8 400 1 0
U-7 P Mixed 3 300 7 0
U-8 P Mixed 5 350 2 0
U-9 P Mixed 5 350 0 0
U-10 P Mixed 8 400 2 0
U-11 P Mixed 8 400 0 0
U-12 P Mixed 8 400 0 0
U-13 P Mixed 8 400 0 0
U-6 D Mixed 3 300 15 0
U-6 P Mixed 3 300 1 0
U-15 P Mixed 11 475 2 0
U-15 D8 Mixed 8 400 2 0
U9-D Mixed 5 350 17 0
U-16 D Mixed 11 475 0 0
U-15 P8 Mixed 8 400 1 0

Signetud teams

U-7 D 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Hjallerup 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
St. Restrup 2 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
St. Restrup 1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SHI1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
LKB4 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB3 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

U-8 D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjallerup (U7) Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Gandrup A Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
AaB 2 Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB 1 Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Vejgaard 1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U-10 D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Skørping IF Frem B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping IF Frem 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Støvring IF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
GUG BLÅ B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG RØD B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U-11 D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-12 D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem Skørping IF C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Gug Bk A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Løgstør Løgstør IF Logo Løgstør IF
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

U-13 D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aab U13 4 B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U-7 P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Klarup 1 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
LKB U7 Piger 3 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB U7 piger 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB U7 piger B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U-8 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
SVIF Sulsted/Vestbjerg

U-9 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring piger A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-11 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 D 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SSB1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
VB´s Stjernefrø 2 Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
VB´s stjernefrø Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
GUG BK 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG BK 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SSB2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
B52/AFC 2 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

U-6 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB U6 piger B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U-15 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB52 A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

U-15 D8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Svenstrup Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U9-D 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjallerup 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 3 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
RIF2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Kongerne af Klarup B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RIF3 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Aalborg Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Frem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
SGIF3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
RIF1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-16 D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 P8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB52 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 28 2015

Organisation
B52 Aalborg FC
Place
B52
Address
Scoresbysundvej 5
Postalcode
9210
City
Aalborg SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown
Bella Italia Cup map

Tournament overview