Fynske Bank Cup

Kom til en hyggelig dag i Fynslund Boldklub, der er startskuddet til vores årlige Sportsfest, som løber over hele weekenden.

Holdleder skal melde sin ankomst ved stævneteltet senest 20 min før kampstart, samt oplyse antal spillere på holdet. Skulle I blive forhindret, så meld afbud så hurtigt som muligt, så vi kan nå at ændre programmet.

Deltagergebyr bedes betalt på forhånd.

Der spilles efter JBU Region 3´s regler, hvor ikke andet er nævnt.

Der er præmier til alle deltagere på hvert hold incl. udskiftningsspillere (dog max 3 pr hold). Efter holdets sidste kamp, samles holdet med træner/holdleder ved stævneteltet til præmieoverrækkelse.

På sportspladsen er opstillet boder, hvorfra der kan købes sunde sportsboller, pølser, is, kaffe, vand, slik m.m.

Der forefindes ikke samaritter på pladsen, hvorfor alle deltagende hold selv opfordres til at medbringe isposer og evt. støttebind.

Medbring selv bolde til opvarmning, da Fynslund Boldklub ikke stiller bolde til rådighed. Medbragte bolde bedes mærket med klubnavn.

Der kan parkeres ved Fynslund Hallen, Fynslund Skolen samt langs Fynslundvej. For at mindske trafikproblemer, henstiller vi til at der kun parkeres i den ene side af Fynslundvej.

Vi håber på at se en masse glade børn og unge samt deres forældre og søskende, til en aktiv dag med masser af boldspil og hyggeligt samvære.

Vel mødt.

Med venlig hilsen

Fynslund Boldklub

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3 250 Torsdag d. 14/5 9 0
U10 Piger Mixed 5 250 Torsdag d. 14/5 3 0
U9 Drenge Mixed 5 250 Torsdag d. 14/5 4 0
U11 Drenge Mixed 8 250 Torsdag d. 14/5 9 0
U13 Drenge Mixed 8 250 Torsdag d. 14/5 4 0
U14 Piger Mixed 8 250 Torsdag d. 14/5 1 0
U17 Piger Mixed 8 250 Torsdag d. 14/5 0 0
U15 Drenge Mixed 11 250 Torsdag d. 14/5 0 0
U7 Mix Mixed 3 250 Torsdag d. 14/5 7 0
U11 Piger Mixed 5 250 Torsdag d. 14/5 3 0

Signetud teams

U6 Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club
SHIF 1 U6 C Skanderup / Hjarup IF
u6 C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub
KB U11 C drenge C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby 1 & 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bramdrupdam 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ødis IF C Ødis IF

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club
Sprinterne B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Fynslund C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub

U9 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club
Fynslund U9 C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub
BGIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U11 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club
KIF C Kolding IF Logo Kolding IF
Bramdrupdam GIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KBs U-11 Drenge C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Skanderups Barcalona B Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
FC Horsens Q C FC Horsens Logo FC Horsens
Fynslund U-11 C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub
Lunderskov C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
ØSVN C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Skanderups Real Madrid C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF

U13 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club
Fynslund U-13 grøn Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub
Fynslund U-13 rød Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub
Skanderups håb C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
Skanderups andet håb C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF

U14 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club
Fynslund B Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub

U17 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club
u7 C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub
Seest drengene C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Harte B Harte
Lunderskov C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 14/5

Teamname LVL Logo Club
Fynslund C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 14 2015

Organisation
Fynslund Boldklub
Place
Fynslund Hallen
Address
Fynslundvej 104
Postalcode
6064
City
Jordrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview