SSR Sommercup 2015

SSR sommercup 2015
Stenderup - Stouby og Rårup invitere til sommercup i hele 3 byer i samme weekend. Stævnet bliver i år afholdt i uge 33 d. 15 – 16 August
Der spilles 11, 8, 5 og 3 mands fodbold for ungdom.

Præmier:
Der er personlige præmier til alle spillere.
Max 13 spillere i 11 mands,
Max 10 spillere i 8 mands,
Max 7 spillere i 5 mands,
Max 5 spillere i 3 mands,

Regler:
Der spilles efter DBU’s Holdninger og Handlinger
 

Spilletid:
11 mands = 2 x 15 min pr kamp
8 mands = 2 x 15 min pr kamp
5 mands = 2 x 10 min pr kamp
3 mands = 8 min pr kamp
Puljerne inddeles efter niveau ( Alle hold får ens præmie, så
meld holdet til efter deres niveau !!! )
Vi stræber efter at alle hold får min. 4 kampe.
Hvis der kommer nok pige hold inddeles de i egen række,
ellers blandes holdene efter niveau
 

 Hold, spilledato og pris
Årgang: Spilledato: Pris:     Række: Antal hold:
U6- 2010 15 Aug. 300,-    3 Bold Max. 20 Hold
U7-2009 15 Aug. 300,-     3 Bold Max. 20 Hold
U8-2008 15 Aug. 300,-     3 Bold Max. 20 Hold
U8-2008 16 Aug. 400,-     5 Bold Max. 15 Hold
U9-2007 16 Aug. 400,-     5 Bold Max. 15 Hold.
U10-2006 16 Aug. 400,-   5 Bold Max. 15 Hold
U10-2006 15 Aug. 600,-   8 Bold Max. 10 Hold
U11-2005 15 Aug. 600,-   8 Bold Max. 10 Hold
U12-2004 15 Aug. 600,-   8 Bold Max. 10 Hold
U13.2003 15 Aug. 600,-   8 Bold Max. 10 Hold
U13-2003 16 Aug. 800,-  11 Bold Max. 10 Hold
U14-2002 16 Aug. 800,-   11 Bold Max. 10 Hold
 

Tilmelding:
Tilmelding foregår på  www.staevner.dk og er bindende.
Sidste tilmeldings frist er: 26/7-2015
Program udsendes senest 1 uge før stævnet.


Vi har igen i år den fornøjelse at præsentere Tigeren ACHIBAL som kommer og hilser på.
 

  Med sportslig hilsen

  Stenderup SK – Stouby GIF – Rårup GIF
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - 2010 - 3 bold Mixed 5 300 Lørdag d. 15/8 2 0
U7 - 2009 - 3 bold Mixed 5 300 Lørdag d. 15/8 8 0
U8 - 2008 - 3 bold Mixed 5 300 Lørdag d. 15/8 0 0
U8 - 2008 - 5 bold Mixed 7 400 Søndag d. 16/8 11 0
U9 - 2007 - 5 bold Mixed 7 400 Søndag d. 16/8 10 0
U10- 2006 - 5 bold Mixed 7 400 Søndag d. 16/8 5 0
U10 - 2006 - 8 bold Mixed 10 600 Lørdag d. 15/8 4 0
U11 - 2005 - 8 bold Mixed 10 600 Lørdag d. 15/8 1 0
U12 - 2004 - 8 bold Mixed 10 600 Lørdag d. 15/8 3 0
U13 - 2003 - 8 bold Mixed 10 600 Lørdag d. 15/8 1 0
U13 - 2003 - 11 bold Mixed 13 800 Søndag d. 16/8 0 0
U14 - 2002 - 11 bold Mixed 13 800 Søndag d. 16/8 1 0

Signetud teams

U6 - 2010 - 3 bold 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15/8

Teamname LVL Logo Club
HT B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U7 - 2009 - 3 bold 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15/8

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stouby GIF B Stouby GIF Logo Stouby GIF
HT B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld IF 1 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld IF 2 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Rårup 2 Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup 1 Rårup GIF Logo Rårup GIF

U8 - 2008 - 3 bold 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15/8

Teamname LVL Logo Club

U8 - 2008 - 5 bold 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16/8

Teamname LVL Logo Club
Julletøserne C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Egebjerg Drengene C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting - Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Barrit Gif B Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF

U9 - 2007 - 5 bold 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16/8

Teamname LVL Logo Club
Stenderup sk B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Juelsminde B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 3 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Egebjerg if 1 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg if 2 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

U10- 2006 - 5 bold 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16/8

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Løsning 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U10 - 2006 - 8 bold 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15/8

Teamname LVL Logo Club
U9 & U10 B Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Krisajs Knægte B Give Fremad Logo Give Fremad
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U11 - 2005 - 8 bold 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15/8

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U12 - 2004 - 8 bold 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15/8

Teamname LVL Logo Club
LUND IF B Lund IF Logo Lund IF
SSH B Stenderup SK Logo Stenderup SK

U13 - 2003 - 8 bold 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15/8

Teamname LVL Logo Club

U13 - 2003 - 11 bold 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16/8

Teamname LVL Logo Club

U14 - 2002 - 11 bold 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16/8

Teamname LVL Logo Club
SSH B Stenderup SK Logo Stenderup SK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - August 16 2015

Organisation
Stenderup SK
Place
Stenderup - Stouby - Rårup
Address
Hedenstedvej 38, Idrætsvej 12, Kirkedalsvej 53
Postalcode
8781, 7140, 7130
City
Stenderup, Stouby, Rårup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview