BGIF Jubilæums-Cup 2015

 Bramdrupdam fodbold, byder velkommen til stævne i forbindelse med vores 60 års jubilæum.

Fra U5 til U12. (Husk!! Nye U betegnelser efter sommerferien!!!)

A - B - C rækker er oprettet.

Ved for få tilmeldinger, vil rækker blive slået sammen.

Vi har besluttet, at det skal blive godt vejr, så kom og vær med, til en weekend i fodboldens tegn og (især for pårørende), nogle dage med hygge på plænerne.

Med venlig hilsen

BGIF fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mix Mixed 5 300 Lørdag formiddag 4 0
U6 Mix Mixed 5 300 Lørdag eftermiddag 4 0
U7 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 15 0
U8 Drenge Mixed 8 400 Lørdag formiddag 1 0
U8 Drenge Mixed 8 400 Lørdag formiddag 6 0
U8 Drenge Mixed 8 400 Lørdag formiddag 1 0
U9 Drenge Mixed 8 400 Lørdag eftermiddag 6 0
U9 Drenge Mixed 8 400 Lørdag eftermiddag 10 0
U9 Drenge Mixed 8 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U10 Piger Mixed 8 400 Søndag formiddag 2 0
U10 Piger Mixed 8 400 Søndag formiddag 2 0
U10 Piger Mixed 8 400 Søndag formiddag 1 0
U10 Drenge Mixed 8 400 Søndag eftermiddag 5 0
U10 Drenge Mixed 8 400 Søndag eftermiddag 8 0
U10 Drenge Mixed 8 400 Søndag eftermiddag 7 0
U11 Piger Mixed 11 550 Søndag formiddag 3 0
U11 Piger Mixed 11 550 Søndag formiddag 2 0
U11 Piger Mixed 11 550 Søndag formiddag 0 0
U11 Drenge Mixed 11 550 Søndag eftermiddag 3 0
U11 Drenge Mixed 11 550 Søndag eftermiddag 11 0
U11 Drenge Mixed 11 550 Søndag eftermiddag 3 0
U12 Piger Mixed 11 550 Lørdag eftermiddag 6 0
U12 Piger Mixed 11 550 Lørdag eftermiddag 5 0
U12 Piger Mixed 11 550 Lørdag eftermiddag 0 0
U12 Drenge Mixed 11 550 Lørdag formiddag 2 0
U12 Drenge Mixed 11 550 Lørdag formiddag 6 0
U12 Drenge Mixed 11 550 Lørdag formiddag 9 0

Signetud teams

U5 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
hfk 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U6 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BGIF U6 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF U6 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vojens BI 2 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U7 Mix 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Lunderskov 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
AMUI A Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Bramdrupdam 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Banditterne 1 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Banditterne 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
EGIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U8 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Billund IF A Billund IF Logo Billund IF

U8 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam
Vojens BI B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte C Harte G&IF Logo Harte G&IF

U9 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftum FC A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Egen B Egen
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Harte U9 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BGIF B BGIF

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BGIF1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BGIF2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Hjerting IF 1 A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Seest 1 A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
ØSVN IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hjerting IF 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Seest 2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U10 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
NBSIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 3 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding IF C Kolding IF Logo Kolding IF
HFK 3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF

U11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bramdrupdam pigerne B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens

U11 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BGIF drengene B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ravn Arkitektur (Bredballe U10) B Bredballe IF Logo Bredballe IF
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
NBSIF1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF A Hviding IF Logo Hviding IF
FC Horsens Y A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Kolding Nord A Kolding FC Logo Kolding FC
Kolding B1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord B Kolding FC Logo Kolding FC
Kolding B2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
faaborg pigerne B Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Varde IF A Varde IF Logo Varde IF
Bramdrupdam GIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam B Bgif
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
VSF1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Erritsø 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF

U12 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Erritsø 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BGIF2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Boldklub C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bredballe C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kolding IF C Kolding IF Logo Kolding IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - September 6 2015

Organisation
Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Place
Bramdrupdam
Address
Bramdrupskovvej 110
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview