Champions-League Vinter

Skal dit hold være med til at spille Vinter-Champions-League 2015/2016?

 

 

Vi gentager sidste års KÆMPE succes og inviterer til Vinter Champions League.

 

PR. 5/10 - Meget FÅ ledige pladser 

Vi spiller 5 runder, hvor der bliver masser bold og spændende kampe.

Vi spiller 2 indledende runder, to mellemrunder og en finalerunde.

 

Man spiller 2 kampe i hver runde a´27 minutter.

 

Alle kampe bliver spillet på kunstgræsbanen i Hinnerup. Alle kampe dømmes af førstnævnte hold i programmet - Dog ikke ved finalestævnet(U13 og U11), hvor der kommer dommere fra Århus dommerklub.

 

Der spilles i følgende puljer:

 

U13 – M, A, B (Årgang 2003) – 8-mands - ALT UDSOLGT

Der er plads til 8 hold i hver række.

 

M-rækken: Hold der er tilmeldt Vest eller Mesterrække

A-rækken: Hold der er tilmeldt række 1 

B-rækken: Hold der er tilmeldt række 2

 

Ved finalestævnet dømmes kampene af dommere fra Århus Dommerklub

Spiller på følgende datoer: Søndag d. 1/11-15, Søndag d. 6/12-15, søndag d. 3/1-16, søndag d. 7/2-16 og søndag d. 3/4-16.

 

U11 – A, B, C (Årgang 2005) – 8-mands - ALT UDSOLGT

Der er plads til 8 hold i hver række.

Ved finalestævnet dømmes kampene af dommere fra Århus Dommerklub

Spiller på følgende datoer: Lørdag d. 31/10-15, søndag d. 22/11-15, søndag d. 10/1-16, søndag d. 28/2-16 og lørdag d. 2/4-16

 

 

U10 – A, B, C (Årgang 2006) – 5-mands

Der er plads til 8 hold i hver række.

 

A-rækken har VENTELISTE

B-rækker har VENTELISTE

C-rækken har 2 ledige pladser

 

Der spilles på en halv 7-mandsbane på to baner med 5-mands mål og to baner med 7-mands mål.

 

Spiller på følgende datoer: Søndag d. 8/11-15, søndag d. 13/12-15, lørdag d. 9/1-16, lørdag d. 27/2-16 og søndag d. 10/4-16.

 

U9 – A, B, C (Årgang 2007) – 5-mands
Der er plads til 8 hold i hver række.

 

A-rækken - UDSOLGT

B-rækken - UDSOLGT

C-rækken - 3 pladser ledige


Der spilles på en halv 7-mandsbane på to baner med 5-mands mål og to baner med 7-mands mål.

Spiller på følgende datoer: Søndag d. 8/11-15, søndag d. 13/12-15, lørdag d. 9/1-16, lørdag d. 27/2-16 og søndag d. 10/4-16.


Der er KUN 8 pladser i hver række – Tilmeldingen er først endelig, når vi har modtaget holdgebyret.

Der kan forekomme ændringer i tiderne, men når puljerne er fyldt op bekræfter vi tiderne endeligt.

 

 

Vi glæder os til at se Jer på kunstgræsbanen i Hinnerup.

Holdgebyr indbetales på 5479-0003209994 (husk at angive årgang og klub)

Vi forbeholder, at slå rækker sammen, hvis vi får en bedre turnering af det (med baggrund i antal tilmeldte hold)

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U13 M Mixed 11 1000 19 0
U13 A Mixed 11 1000 18 1
U10 A Mixed 8 1000 8 0
U10 B Mixed 8 1000 11 2
U13 B Mixed 11 1000 7 0
U10 C Mixed 8 1000 6 0
U11 C Mixed 11 1000 11 0
U11 A Mixed 11 1000 12 0
U11 B Mixed 11 1000 12 0
U9 A Mixed 8 1000 13 0
U9 B Mixed 8 1000 9 1
U9 C Mixed 8 1000 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13 M 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIA 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Superligaen C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hvinningdal A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hammel GF A Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Grenaa if A Grenaa if
Hornslet 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Virup 1 B Virup IF Logo Virup IF

U13 A 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMI U13A B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
EGIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Solbjerg if A Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Grenaa B Grenaa if
Hornslet 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
ÅHF U13 B Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold
Løgstrup IF Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Gødvag GIF A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Virup 2 C Virup IF Logo Virup IF

U10 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIK/Skovbakken 2006 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
AGF A Århus GF Logo Århus GF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U10 B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIK/Skovbakken 2006 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Bredballe IF B
Virup IF Hold 1 B Virup IF Logo Virup IF
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Spentrup IF B Spentrup IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U13 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ha85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Brabrand IF C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
RKG U-09 Drenge C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEIC C HEI
Skødstrup C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AC Norddjurs C AC Norddjur Logo AC Norddjur
Houlkær IF C Houlkær IF Logo Houlkær IF
DB C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ikast KFUM C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIK/Skovbakken 2005 (1) A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Hornbæk SF A Hornbæk SF
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VIK/Skovbakken 2005 (2) B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Aarhus Fremad 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U9 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
ASA-A A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Bmi A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9 B 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovbakken B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Vri Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ASA-B B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG P B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U9 C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovbakken C IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Stilling 2 C Stillinge IF Logo Stillinge IF
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Vibe-Arena
Address
Svinget
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview