Gladsaxe VIF CUP

 VIF afholder indedørsstævne d.6-7-8 nov i Gladsaxe Sportshal, Vandtårnsvej 55  2860 søborg.

U7 til U9 spiller 5-mands med niveau opdeling A/BC og min 3 kampe på 7 min pr. kamp.

U10 & U11 spiller med 4-mand på banen og 7 min pr. kamp.

VIF stiller dommer til rådighed både lørdag og søndag.

 

Begrænset kapacitet, først til mølle princippet.

U7A -  Maks 8 Hold     U7 BC- Maks 8 Hold     U8 A- Maks 12 Hold     U8 BC - Maks 12 Hold

U9 A - Maks 8 Hold     U9 BC - Maks 12 Hold  U10 A - Maks 8 Hold    U10 BC - Maks 12 Hold

U11 A - Maks 8 Hold   U11 BC - Maks 16 Hold

 

Programmet sendes ud senest 5 dage før.

Betaling ved tilmelding til stævnet.

Tilmeldingsgebyr indsættes på "5361-0000542280"

Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen.

 

Eventuelle spørgsmål besvares af:

Tilmelding: Amar Fazal, email: amf.vif@gmail.com

Turnering: Nazam Fazal, email: nazam-fazal@hotmail.com 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7BC-(2009) Mixed 7 450 Lørdag 14 0
U7A-(2009) Mixed 7 450 Lørdag 7 0
U8BC-(2008) Mixed 7 450 Søndag 14 0
U8A-(2008) Mixed 7 450 Søndag 12 0
U9BC-(2007) Mixed 7 450 Søndag 15 0
U9A-(2007) Mixed 7 450 Lørdag 15 0
U10BC-(2006) Mixed 6 450 Lørdag 18 0
U11A-(2005) Mixed 6 450 Søndag 19 0
U10A-(2006) Mixed 6 450 Lørdag 10 0
U12-(2004) Mixed 6 450 Søndag 0 0
U13-(2003) Mixed 6 450 Lørdag 0 0
U14-(2002) Mixed 6 450 Fredag kl.18-22 0 0
U11BC-(2005) Mixed 6 450 Fredag 17-22 19 0

Signetud teams

U7BC-(2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FC Holte B C FC Holte Logo FC Holte
De Små Lopper C Gørløse SI Logo Gørløse SI
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 3 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U7A-(2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Mortens drenge A FA 2000 Logo FA 2000
FC Holte A A FC Holte Logo FC Holte
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U8BC-(2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM Blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Brøndby if Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Hørsholm-Usserød C C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hørsholm-Usserød B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U8A-(2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Roskilde KFUM Hvid A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Brøndby blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hørsholm-Usserød A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Greve a A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HI U8-1 A Herlev IF Logo Herlev IF
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9BC-(2007) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1903 Hvid C B1903 Logo B1903
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Husum 2 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
KB Stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holbæk B&I B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bk friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B93TT B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U9A-(2007) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 Sort A B1903 Logo B1903
Husum 1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Smølferne A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Virum Sorgenfri Boldklub A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
KB sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skovshoved 2 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U10BC-(2006) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TPS 1 B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
TPS 2 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
HIK 06-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Farum Boldklub Vest B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1903 Sort C B1903 Logo B1903
B1903 B B B1903 Logo B1903
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
brede if c C Brede IF Logo Brede IF
B93 Hold 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11A-(2005) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VIF VIF

U10A-(2006) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hjorts Drenge A
3'erne A
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
VIF VIF
Brede if A Brede IF Logo Brede IF
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U12-(2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13-(2003) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14-(2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl.18-22

Teamname LVL Logo Club

U11BC-(2005) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 17-22

Teamname LVL Logo Club
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KN HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B 1903 - Hæsten´s B B1903 Logo B1903
Skovserne B Skovshoved
Skovser 2 Skovshoved
Fremad Valby B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vif-2 B V-i-f
VIF-3 C V-i-f
Kvif nord B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Kvif syd B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
HVB 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - November 8 2015

Organisation
No Club
Place
Gladsaxe Idrætshaller
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview