Løsning IF Drenge Cup

Indbydelse til Fodboldstævne for drenge.

Lørdag den 12 september 2015 kl. 9.00 på Løsning Stadion.

Løsning IF arrangerer igen i år fodboldstævne for drenge.
Stævnet er et godt samlingspunkt, og skal medvirke til det gode fællesskab. Arrangementet afholdes ud fra ånden, at det skal være hyggeligt og alle skal have det sjovt. Stævnet planlægges i niveau B og C i de enkelte rækker.

Der spilles i følgende rækker:
Drenge:

• U7 årgang 2009 3:3 maks 6 spillere
• U8 årgang 2008 5:5 maks 8 spillere
• U9 årgang 2007 5:5 maks 8 spillere
• U10 årgang 2006 5:5 maks 8 spillere
• U11 årgang 2005 8:8 maks 11 spillere
• U12 årgang 2004 8:8 maks 11 spillere
• U13 årgang 2003 8:8 maks 11 spillere
• U14 årgang 2002 11:11 maks 14 spillere

Alt efter tilmelding kan enkelte rækker blive slået sammen eller blive aflyst.
Der vil være pokaler til ALLE spillere, og alle hold får mindst 4 kampe i løbet af dagen.

Tilmelding senest den 20 august 2015 via hjemmesiden www.staevner.dk.
Pris: U7 drenge 350 kr. pr. hold : U8-U10 400 kr. pr. hold : U11-U14 500 kr. pr. hold.

Kontaktperson vedr. stævnet er Gitte Pedersen på tlf 61695054 eller mail gitpe@vejle.dk
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U13 drenge Mixed 8 500 0 0
U14 drenge Mixed 11 500 0 0
U7 drenge Mixed 3 350 8 0
U8 drenge Mixed 5 400 12 0
U9 drenge Mixed 5 400 26 2
U10 drenge Mixed 5 400 19 0
U11 drenge Mixed 8 500 13 0
U12 drenge Mixed 8 500 12 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Konge Blå Løsning 2 Løsning IF
De Konge Blå Løsning 1 Løsning IF
De Kong Blå Løsning 3 Løsning IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Konge Blå Løsning 2 Løsning IF
De Konge Blå Løsning 1 Løsning IF
HSK(1) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub
Virup if A Virup if
IF Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U9 drenge 22 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg if B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
VIK B Vejlby IK
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Stenderup 1 B Stenderup SK
FC Horsens B1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Lund IF A Lund IF
Brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Sole IF B Sole IF
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
VIK2 B Vejlby IK
Jelling B C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling A B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
sabro B sabro if
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF

U10 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
vejle fc B Vejle FC
Bredbale IF U10 C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egebjerg/Gedved B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
ØBG Buskelund B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Solbjerg IF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Gødvad 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
VB/Engum 1 B Vejle Boldklub
VB/Engum 2 B Vejle Boldklub
Løsning B Løsning IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Hornsyld IF 1 C Hornsyld IF
Løsning 1 B Løsning IF
Vinding Drengene B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad B Give fremad
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
øbg b1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
øbg b2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gødvad 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Juelsminde IF B Juelsminde Idrætsforening
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
ØSVN C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
VSF1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Virklund C Virklund Boldklub
Hover IF B Hover IF
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Løsning IF
Place
Løsning Stadion
Address
Tranebovej 8
Postalcode
8723
City
Løsning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview