SHI Cup 2015 (U5 - U10)

Stævne for 3- & 5-mands udendørsfodbold. U5 – U10 drenge og piger. Der vil være garanti for min. 3 kampe pr. hold - afviklet mellem kl. 8.30 – 18.00. Der vil være medaljer til samtlige spillere og pokal til vindende hold i den enkelte række.

Antal spillere pr. hold: 3 mands: Max. 6 spillere. (U5 – U7) 5 mands: Max. 8 spillere. (U8 – U10)

Tilmelding og betaling:

3 mands hold. ( 1 x 10 min. kampe ): Kr. 250,00 

5 mands hold. ( 2 x 10 min. kampe ):Kr. 350,00

Tilmelding skal ske på www.staevner.dk eller på mail: ulla.bangsgaard@mail.dk

Betaling skal ske på konto 9001 4584978460. SENEST 13. september 2015 Husk at angive klub, årgang, række og niveau ved betaling. Rækker kan slås sammen ved for få tilmeldinger. Program vil blive sendt til alle tilmeldte klubber senest 8 dage før stævnet,samt være at finde på www.shi-sport.dk og www.staevner.dk

Spørgsmål til stævnet kontakt: Ulla Bangsgaard Tlf. 30755863 mail. Ulla.bangsgaard@mail.dk Martin Jensen Tlf. 42666346 mail. Ulvk.mj@gmail.com Jens Hoven Tlf. 20780892 mail. jenshoven@hotmail.dk  

SHI Cup 2015 er sponsoreret af: Hovedsponsor: Hjørring Bilcenter,

Øvrige sponsorer: Onside Sportspræmier, BDO, Rema 1000

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Mixed 3 250 21 0
U7 Mixed 3 250 21 0
U8 Mixed 5 350 4 0
U8 Mixed 5 350 14 0
U9 Mixed 5 350 12 0
U9 Mixed 5 350 16 0
U10 Mixed 5 350 8 0
U10 Mixed 5 350 9 0
U7 Mixed 3 250 0 0
U8 Mixed 5 350 3 0
U8 Mixed 5 350 7 0
U9 Mixed 5 350 5 0
U9 Mixed 5 350 2 0
U10 Mixed 5 350 4 0
U10 Mixed 5 350 2 0

Signetud teams

U5/U6 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
TTB 1 C Try-Thorshøj B Logo Try-Thorshøj B
Vrå/Børglum IF 1 Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Vrå/Børglum IF 2 Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
TTB 2 C Try-Thorshøj B Logo Try-Thorshøj B
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 3 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Sindal 2 C Sindal IF Logo Sindal IF
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Sindal 1 C Sindal IF Logo Sindal IF
Aalborg Freja 1 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Lundergård IU 1 Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Lundergård IU 2 Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Lundergård IU 3 Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening

U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Horne KFUM C Horne KFUM Logo Horne KFUM
BI 2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Holtet/Gandrup Holtet/Gandrup
BI 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
HI Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Vodskov B Vodskov IF Logo Vodskov IF
PVSport81 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
SHI 3 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 4 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
BMI 2 C Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
BMI 1 C Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
Rødderne C Sindal IF Logo Sindal IF
Lundergård IU 1 Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Lundergård IU 2 Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Lundergård IU 3 Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Aalborg freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hirthals Boldklub A Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
SHI 2 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Lundergård IU A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vrå/Børglum IF B Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Hirtshals Boldklub B Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Sindal IF B Sindal IF Logo Sindal IF
Aabybro IF 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF 3 Aabybro IF Logo Aabybro IF
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 4 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
HI 1 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
BMI B Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
Tårs Drengene B Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF
Lundergård IU B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
HI 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FS A A Ikast FS Logo Ikast FS
Skagen ik A Skagen IK Logo Skagen IK
Bagterp A Bagterp IF Logo Bagterp IF
Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
TFC Ulvene A Thisted FC Logo Thisted FC
Vadum IF A Vadum IF Logo Vadum IF
HB/GVL A GVL Løkken
TFC Løverne A Thisted FC Logo Thisted FC
BMI A Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Aabybro 1 A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Lundergård IU A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening

U9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FS 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Bagterp B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
HI B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
TFC Bjørnene B Thisted FC Logo Thisted FC
Vrå/Børglum IF C Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Støvring 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Svenstrup/Godthåb IF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
BI B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Aabybro 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Lundergård IU B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skagen ik A Skagen IK Logo Skagen IK
BI 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
FFI U10 A Drenge A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Hjørring IF 2 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Hjørring IF 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
bangsbo Freja B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Skagen IK B Skagen IK Logo Skagen IK
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Bagterp B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Tårs B Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF
Hjørring IF 1 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Horne KFUM B Horne KFUM Logo Horne KFUM

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna U8 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna U8 hold 2 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TTB B Try-Thorshøj B Logo Try-Thorshøj B
Vrå/Børglum IF B Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
SHI B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
De seje piger B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bindslev/Tversted C Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Fortuna 1 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna 2 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMI B Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØVI/TTB 2 A Try-Thorshøj B Logo Try-Thorshøj B
Fortuna Hjørring 1 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring 2 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
ØVI/TTB 1 A Try-Thorshøj B Logo Try-Thorshøj B

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
JIF U10 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
October 4 2015

Organisation
Skibsby-Højene IF
Place
Skibsby-Højene IF
Address
Vellingshøjvej 380
Postalcode
9800
City
Hjørring
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview