BlicherCup 2015 Indendørs

BLICHERCUP 2015

Byder igen i 2015 Velkommen til Blichercup for dregne spillere fra U-6 til U-11, med præmier for over 75000 kr.

Weekender uge 46-48

Blichercup er et meget populært stævne,med deltagelse fra det meste af Jylland og Fyn. I år spiller U-6 og U-7 3 mands på halv bane. U-8 spiller 4 mands der på hele bane.U-9, U-10 og U-11 Spiller 4 mands med A og B niveau opdeling.

Alle spiller får personlige præmier.

En frugt pose til alle hold ved ankomst

  Der medaljer til alle spiller i alle årgange, i U-8-9-10-11 spilles der om guld, sølv og Bronze,og en flot pokal,en lækker Secelt fodbold til alle spiller på de vinder hold i U-8 til U-11.

VI glæder os meget at se jer til en fantastik dage Spentrup Hallerne .

Læse mere på blichercup.dk

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 300 Lukket for tilmelding 13 0
U-7 Mixed 5 300 Lukket for tilmelding 13 0
U-8 Mixed 6 350 Lukket for tilmelding 13 0
U-9 A Mixed 6 350 Lukket for tilmelding 11 0
U-9 B Mixed 6 350 Lukket for tilmelding 23 2
U-10 A Mixed 6 350 Lørdag d.28/11 formiddag 9 0
U-10 B Mixed 6 350 Lørdag d.28/11 formiddag 12 0
U-11 A Mixed 6 350 Lukket for tilmelding 3 0
U-11 B Mixed 6 350 Lukket for tilmelding 6 0

Signetud teams

U-6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
KB2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hadsten 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Droningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hadsten B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-7 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SMIFF09 1 B SMIFF Logo SMIFF
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
SMIFF09 2 B SMIFF Logo SMIFF
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Dronningborg Bold 1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Bold 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U-8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
U8 drenge 1. IF Alliancen Logo IF Alliancen
Dronningborg Boldklub 4 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
if jarl arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
U8 drenge 2. IF Alliancen Logo IF Alliancen
Dronningborg Boldklub 3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Purhus IF C Purhus IF
Purhus IF 2 C Purhus IF

U-9 A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
U9 A drenge IF Alliancen Logo IF Alliancen
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIK Viborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Vorup FB 1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Overlund gf A Overlund GF Logo Overlund GF
Rysserne A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U-9 B 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
U9 drenge B. IF Alliancen Logo IF Alliancen
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
SMIFF09 B SMIFF Logo SMIFF
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Mariager I.K. C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
De seje B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
VIK2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS

U-10 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.28/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Egebjerg/Gedved A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Dronningborg Bold 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HEI 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VFF1 A Viborg FF Logo Viborg FF

U-10 B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.28/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Egebjerg/Gedved B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
OIF Ommersyssel
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Dronningborg Bold 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
kfum u10 Randers KFUM Logo Randers KFUM
studstrup B studstrup
VFF2 B Viborg FF Logo Viborg FF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U-11 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U-11 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
NUGF Viborg 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF Viborg 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Aalestrup B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Mik 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - November 29 2015

Organisation
Spentrup IF
Place
Spentrup Hallerne
Address
Skaldhøjvej 3
Postalcode
8981
City
Spentrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview