Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK

8-mands stævne for U11-U13 drenge og piger
A, B og C nivaeau - Lørdag 10. oktober - Søndermarken IK er værter

SIK Viborg Fodboldfestival byder i år på et afsluttende 8-mands stævne. Hold fra hele Danmark inviteres til dette stævne som sætter punktum for efterårssæsonen. Kampene er omdrejningspunktet, men dagen byder også på madbuffet, diverse konkurrencer/ pauseaktiviteter samt flotte præmier.

OBS: Maksimum antal hold er ved at være nået, og vi kan ikke længere garantere, at der er plads til jeres hold i de enkelte puljer.

8-mands rækker - drenge og piger:
U11 årgang 05, 4. klasse
U12 årgang 04, 5. klasse
U13 årgang 03, 6. klasse

U10 drenge og piger er velkomne til at forsøge sig i en U11 8-mands række.

Niveauinddeling A (inkl. mesterrække), B og C-niveau:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger.

Kampe/dommere:
De enkelte rækker tilstræbes at afvikles inden for max 3 timer.
Minimum 4 kampe af 2x12min til alle hold.
SIK stiller med dommere til alle kampene.

Præmier:
Der er flotte præmier til de bedst placerede hold i de enkelte rækker.

Forplejning:
Deltagergebyret giver alle spillere adgang til en fornem madbuffet.
Buffeten åbner til middag og igen om eftermiddagen.
Trænere og forældre har mulighed for køb af diverse mad- og drikkevarer.

Tilmelding:
Her på siden eller via mail til rene.vinther.olsen@dgi.dk
Tilmelding og betaling kan også gøres på en gang via: www.dgi.dk/201506404019
Tilmeldingsfrist søndag 27. semtember eller så længe der er pladser - max 11 spillere pr. hold
Holdgebyr: 400,- Deltagergebyr: 75,- pr. spiller

Stævneprogrammet:
Udsendes senest en uge før stævnet afvikles. Her følger yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Tidspunkt:
Lørdag 10. oktober
I tidsrummet ca. kl. 9-16

Sted:
Søndermarken IK
Liseborgvej 37
8800 Viborg

Kontaktoplysninger SIK Fodbold:
Anette Vernum: 30 30 27 65

Kontaktoplysninger DGI Fodbold:
rene.vinther.olsen@dgi.dk
Tlf.79404350/51413204
peter.kristensen@dgi.dk
Tlf.79404357

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U11 drenge Mixed 8 400 6 0
U11 drenge Mixed 8 400 13 0
U11 drenge Mixed 8 400 7 0
U12 drenge Mixed 8 400 8 2
U12 drenge Mixed 8 400 2 0
U12 drenge Mixed 8 400 1 0
U13 drenge Mixed 8 400 1 0
U13 drenge Mixed 8 400 4 1
U13 drenge Mixed 8 400 1 0
U11 piger Mixed 8 400 1 0
U11 piger Mixed 8 400 2 0
U11 piger Mixed 8 400 3 0
U12 piger Mixed 8 400 2 0
U12 piger Mixed 8 400 2 0
U12 piger Mixed 8 400 1 0
U13 piger Mixed 8 400 2 0
U13 piger Mixed 8 400 0 0
U13 piger Mixed 8 400 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brande if A Brande IF Logo Brande IF
Brande if A Brande IF Logo Brande IF
Søndermarken IK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U11 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
Franks Drenge. B Korup IF Logo Korup IF
Skive Ik B Skive IK Logo Skive IK
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
TRIF B TRIF
If Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Lystrup B B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U11 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
TRIF C TRIF
Søndermarken IK 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Grauballe IF C Grauballe IF

U12 drenge 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brande if A Brande IF Logo Brande IF
Søndermarken IK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarken IK 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Brande if A Brande IF Logo Brande IF
Virklund B A Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Vinderup ik A Vinderup ik

U12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndermarken IK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Snejbjerg SG&I B Snejbjerg SG&I

U12 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødding U&IF C Rødding U&IF

U13 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndermarken IK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U13 drenge 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Ans IF B Ans IF
Sgi-esbjerg B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U13 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndermarken IK 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF C Overlund GF Logo Overlund GF
Lystrup if C Lystrup IF Logo Lystrup IF
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs/Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Halspigerne B HFS
Stoholm IF B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening

U12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning IF

U13 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsten SK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Team Viborg A Team Viborg Logo Team Viborg

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsten SK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Søndermarken IK
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview