Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg

For 5. år i træk afvikler ØBG Silkeborg og DGI Midtjylland det afsluttende 5-mands stævne for efterårssæsonen.
Omkring 70 hold deltager hvert år og der venter en sjov stævneoplevelse samt en god afslutning på sæsonen.

5-mands rækker:
U7 drenge årgang 09 og yngre
U8 drenge årgang 08, 1.klasse
U9 denge årgang 07, 2.klasse
U10 drenge årgang 06, 3.klasse
U8 piger årgang 08 og yngre
U9 piger årgang 07, 2.klasse
U10 piger årgang 06, 3.klasse

Niveauinddeling øvet og uøvet:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker, som enten øvet eller uøvet.
Øvet er hold der i DGI’s turnering er tilmeldt A- eller B-niveau.
Uøvet hold på BC eller C-niveau.
Der er gratis frugt til alle børn ved stævnet sponsoreret af REMA 1000 v/Jimmy Veng.
På stævnedagen er der mulighed for at købe et varieret udbud af varer i ØBG’s cafeteria ”Vulkanen”.

Medaljer til alle:
Guld og sølv til nr. 1 og nr. 2 samt bronzemedaljer til de øvrige hold.
Max 8 medaljer pr. hold.

Kampe/dommer:
De enkelte rækker afvikles inde for max 3 timer.
Der minimum 4 kampe til alle hold.
Trænere/holdledere fra de deltagende hold dømmer kampene.
Resultater afleveres på kampkort i stævneteltet.
Der spilles med alm. regler i 5-mands.
Stævneprogrammet udsendes mandag i ugen op til stævnet

Pris og tilmelding:
450,- pr. hold
Frist fredag 18. september eller så længe der er pladser
Tilmelding kan ske her på siden eller via mail til rene.vinther.olsen@dgi.dk
Betaling og tilmelding kan også gøres på en gang via: www.dgi.dk/201506404021

Tidspunkt:
Lørdag 26. september
I tidsrummet ca. 9-16

Sted:
ØBG Silkeborg
Buskelund Hallen
Buskelundtoften 8, 8600 Silkeborg

Kontaktoplysninger ØBG Silkeborg:
Mette Rasmussen 22867411

Kontaktoplysninger DGI Fodbold:
peter.kristensen@dgi.dk
Tlf.79404357
rene.vinther.olsen@dgi.dk
Tlf.79404350/51413204
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Øvet drenge Mixed 450 8 0
U7 Uøvet drenge Mixed 450 8 0
U8 Øvet drenge Mixed 450 8 0
U8 Uøvet drenge Mixed 450 4 0
U10 Øvet drenge Mixed 450 5 0
U9 Øvet drenge Mixed 450 13 0
U9 Uøvet drenge Mixed 450 5 0
U8 Uøvet piger Mixed 450 2 0
U9 Øvet piger Mixed 450 1 0
U9 Uøvet piger Mixed 450 4 0
U10 Øvet piger Mixed 450 0 0
U10 Uøvet piger Mixed 450 3 0
U10 Uøvet drenge Mixed 450 7 0
U8 Øvet piger Mixed 450 0 0

Signetud teams

U7 Øvet drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Gjern 1 Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Virklund B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U7 Uøvet drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFG Voel GFG Voel
Øbg balle C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gjern 2 Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
HA85 1 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lemming GIF Lemming IF Logo Lemming IF
ØBG Buskelund U6 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Øbg balle C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U8 Øvet drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
SS Skjold Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Lemming GIF B Lemming IF Logo Lemming IF
Ravnsbjerg Bjørne B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U8 Uøvet drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 FC Horsens Logo FC Horsens
Ravnsbjerg Tigre C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U10 Øvet drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grauballe UGF Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
Sejs-Svejbæk 1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Egebjerg IF Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
MG&BK 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U9 Øvet drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FS Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS Ikast FS Logo Ikast FS
HA85 2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
ulstrup if B Ulstrup IF Logo Ulstrup IF
GFG Voel GFG Voel
Bryrup IF 1 Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Funder B Funder GF Logo Funder GF
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
HA85 1 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U9 Uøvet drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FS Ikast FS Logo Ikast FS
Engesvang B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
HA85 3 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Bryrup IF 2 Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM

U8 Uøvet piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U9 Øvet piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
sub 88 B Borup Idrætsforening

U9 Uøvet piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Engesvang B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Mif C Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Hammel gf u9 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening

U10 Øvet piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Uøvet piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Gjessø UF Gjessø UF
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10 Uøvet drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Sejs-Svejbæk 2 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
If Ådalen C If Ådalen
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
MG&BK 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 3 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U8 Øvet piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 26 2015

Organisation
ØBG Silkeborg
Place
ØBG Silkeborg
Address
Buskelundtoften 8
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview