BIF CUP 2015 B/C stævne

 Brædstrup IF indbyder til Fair Play stævnet
BICUP 2015 B/C stævne

14. og 15. november 2015

for U9, U10 og U11 Drenge

Alle rækker er fuld booket, så der er kun mulighed

for at komme på venteliste!!!

Der er ens POKALER til alle spillere og

GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle 

Stævneform:

Stævnet er et breddestævne for B/C hold og afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser  Fair Play.
  • man undgår protester og udvisninger.
  • alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  • spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  • spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  • alle spillere får ens præmier i rækken.
  • målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Turneringsform:

Holdene bliver delt  i 3-holds puljer. Vinderne af de indledende puljer går i A-finalepuljen, nr. 2 i B-finalepuljen og nr. 3 i C-finalepuljen. Herved er alle hold garanteret 4 kampe, og kampene i finalepuljerne bliver mere jævnbyrdige.

Der er ens præmier til alle hold i rækken. Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Regler:

Vi spiller 4:4 efter DBU Jyllands regler for indefodbold, dog er spilletiden 8 min. og der må max være 2 udskifter pr. hold.

Række:
Alle færdes over hele banen: Kun udvisning ved slå, spark mm.: Sænket overligger: Ekstra spiller +3 mål: Særregel målmand:
U9 Dr. (2007) JA JA JA JA NEJ
U10 Dr. (2006) JA JA NEJ JA NEJ
U11 Dr. (2005) JA JA NEJ JA NEJ

 

Du kan se reglerne her: www.dbujylland.dk/turneringer_og_resultater/love_og_regler/JBUs_love_og_regler/spilleregler_indefodbold/spilleregler_indefodbold.aspx

Pris:

1 hold (6 spillere): kr. 450,-

Tilmelding: 

Her på siden senest den 30.10.2015.

Der kan tilmeldes max. 9 hold i hver række efter "først til mølle" princippet.
Der må tilmeldes max. 2 hold fra samme klub på hvert niveau.

HUSK at tilmelde holdet til det reelle niveau (B eller C).

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

 

Se også BIF CUP 3-Bold for U6, U7 og U8 via dette link:

staevner.dk/staevne/9684/bif-cup-3-bold.aspx

 

Betaling:

Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på 

reg.nr.: 7240 kontonr.: 1394589.
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret.

 

Program:

Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 10 dage før stævnet.

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Se mere om BIF CUP her: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 C (07) Udsolgt Mixed 6 450,- 14/11-15 formiddag/middag 12 1
U10 B (06) Udsolgt Mixed 6 450,- 15/11-15 morgen/formiddag 15 0
U10 C (06) Udsolgt Mixed 6 450,- 15/11-15 formiddag/middag 15 0
U11 B (05) Udsolgt Mixed 6 450,- 14/11-15 eftermiddag 9 0
U11 C (05) Udsolgt Mixed 6 450,- 15/11-15 eftermiddag 11 0
U9 B (07) Udsolgt Mixed 6 450,- 14/11-15 morgen/formiddag 20 3

Signetud teams

U9 C (07) Udsolgt 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 14/11-15 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Egebjerg if C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Vonsild Fk C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Brædstrup IF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hovedgård IF C C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10 B (06) Udsolgt 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15/11-15 morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
vejle fc B Vejle FC Logo Vejle FC
Garant Piger B
Bagges Boys B
Bredballe IF B1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
studstrup B studstrup
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U10 C (06) Udsolgt 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15/11-15 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bredballe IF C1 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Rårup GIF C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hatting Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Sabro IF C Sabro IF
Julle U9B B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening

U11 B (05) Udsolgt 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14/11-15 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ikast drengene 1 B Ikast FS Logo Ikast FS
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Løgstrup 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted drengene B
grauballe B Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U11 C (05) Udsolgt 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15/11-15 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 4 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Lindved GF Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Ikast drengene 2 C Ikast FS Logo Ikast FS
Give Fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
IFK 64 C Isenvad
TvTek C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Solbjerg 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U9 B (07) Udsolgt 9 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: 14/11-15 morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Brædstrup IF B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
AGF B Århus GF Logo Århus GF
Hovedgård IF B B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - November 15 2015

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BIF CUP 2015 B/C stævne map

Tournament overview