BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
21. og 22. november 2015.

Fyld 1 bil med 4 spillere, og deltag i Jyllands
STØRSTE og BEDSTE indendørs 3-Bold stævne,
med plads til 132 hold, eller fyld 2 biler og deltag
med 2 hold i samme række til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle  

Der spilles 3:3 på tværs af banen,

og der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

Der er POKALER til alle spillere i U7 og U8 og der er

medaljer og fodbolde til alle spillere i U6.

Vi sørger naturligvis for baneledere.

Der er RABAT ved tilmelding af flere hold i samme række.

Der spilles i følgende rækker: 

Række: Køn: Niveau: Hold str.: Bane str.:     Max antal hold:
U6 (2010) Mixede Åben Max 4 (5) 12 x 20 m 16 (Udsolgt)
U7 (2009) Mixede Åben

 

Max 4 (5)

12 x 20 m 68 (Udsolgt)
U8 (2008) Mixede Åben Max 4 (5) 20 x 20 m 48 (Udsolgt)

U6 og U7 spiller lørdag den 21. november.

U8 spiller søndag den 22. november.

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform,

eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  •  alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  •  man undgår protester og udvisninger.
  •  alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  •  spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  •  spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  •  alle spillere får ens præmier i puljen.
  •  målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 300,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme række, er prisen kr. 250,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
U6: Medaljer og bolde til alle spillere (max. 4 (5) pr. hold)

U7: Pokaler til alle spillere (max. 4 (5) pr. hold)

U8: Pokaler til alle spillere (max. 4 (5) pr. hold)

Tilmelding:
Her på siden senest den 6. november 2015.

HUSK at tilmelde holdet til det reelle niveau (A, B eller C).

Vi vil niveauinddele turneringsplanen så godt som muligt.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Se også BIF CUP 2015 B/C stævne for U9, U10 og U11 denge via dette link:

 staevner.dk/staevne/9683/bif-cup-2015-bc-staevne.aspx

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på 

reg.nr.: 7240 kontonr.: 1394589.

Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 10 dage før stævnet.

Spillested:
Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Her kan du få et indblik i BIF CUP 3-bold stævnet:

www.facebook.com/bifcup3bold/videos/538326372991613/

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 (08) Udsolgt Mixed 4 300,- 22/11 60 0
U6 (10) Udsolgt Mixed 4 300,- 21/11 morgen/formiddag 18 1
U7 (09) Udsolgt Mixed 4 300,- 21/11 75 3

Signetud teams

U8 (08) Udsolgt 48 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22/11

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SGF 1 A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF 2 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Fc Horsens1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 5 C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 6 C FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Rårup 2 C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup 1 B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Mariehøj IF B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Hovedgård 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Daugård if B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Lindved GF C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Brædstrup IF 6 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 5 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 4 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Løsning if C Løsning IF Logo Løsning IF
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
grauballe A Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
HIF1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
AIA Tranbjerg 3 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HIF3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Daugård if 2 B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hovedgård 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U6 (10) Udsolgt 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 21/11 morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
GIF 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
GIF 1 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
AGF U6 2 C Århus GF Logo Århus GF
AGF U6 1 B Århus GF Logo Århus GF
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U7 (09) Udsolgt 68 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: 21/11

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Harlev IK 1 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 3 B Harlev IK Logo Harlev IK
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
VB - U7 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
AGF 3 B Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 B Århus GF Logo Århus GF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF
Brabrand if Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
SIK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Ikast FS 4 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 1 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 3 B Ikast FS Logo Ikast FS
De grønne drenge Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
De grønne rødder Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Egebjerg I.F. 1 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg I.F. 2 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Horsens KFUM 3 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hundslund 2 C Hundslund IF
BUF2 Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF1 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
BUF3 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hundslund IF 1 C Hundslund IF
Brædstrup IF B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Rårup 2 C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Løsning IF 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning IF 1 C Løsning IF Logo Løsning IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vinding SF Piger C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ry fodbold 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Bagge's Boys And Girls A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Lindved GF 2 B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lindved GF 1 B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Skibet 2 A Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 1 A Skibet IF Logo Skibet IF
Ry fodbold 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Hedensted 4 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stautrup IF 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Rårup 1 A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hedensted 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stautrup IF 3 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup IF 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Mariehøj IF B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
LokalBolig Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Engum C Engum UI Logo Engum UI

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - November 22 2015

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview