SPARKRON/SPORTMASTER CUP

VI HAR FØLGENDE LEDIGE PLADSER!

U6/U7 Drenge: Her mangler vi 2 hold

U11 Drenge B: Her mangler vi 1 hold

For 7. år i træk kan Hovedgård IF byde velkommen til Sparkron/Sportmaster Cup!
Et stort indfodboldstævne, hvor vi de sidste par år har haft deltagelse af mange hold fra mange forskellige klubber.

- Det vigtige for os er, at vores deltagere får en god oplevelse, og vi har meget fokus på, at man har mulighed for mange kampe, samt gode præmier.

Nedenfor finder I de vigtigste informationer om stævnet:

Spilledato: Stævnet afvikles fra d. 18 - 20. december 2015. Se under "rækker" hvornår hver enkelt række forventes afviklet.

Spillested: Der spilles i Hovedgård, Søvind og Egebjerg hallen. Der er max 15 min kørsel mellem de 3 haller.

I 3-bold vil man kun komme til at spille i en hal!

Turneringsform for U8-U12:
Der inddeles i puljer á 3-5 hold, hvor efter indledende puljer spilles. Antallet af tilmeldte hold afgør, om der efter de indledende runder skal spilles knockout kampe el. mellemrunde. Vi tilstræber dog at spille mellemrunde, så alle hold sikre sig minimum 5 kampe. I tilfælde af knockout kampe vil alle hold være sikret minimun 4 kampe!
Vi forbeholder os ret til at lade rækker ud gå ved mindre end 12 hold.

Turneringsform for 3-bold (U6 og U7)
:
I 3-bold inddeler vi holdene i puljer á 5 hold, hvor alle møder hinanden. Alle hold får dermed 4 kampe, og der er ingen slutspil i disse rækker.

Der må tilmeldes både rene drenge hold, rene pige hold og blandet hold.

Vi forbeholder os ret til at lade rækker ud gå ved mindre end 15 hold.

Vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding tidligere end skrevet.
Tilmeldinger sker efter først til mølle princippet.

Regler:
Alle hold spiller efter DBU Jylland´s regler.
Det er tilladt at have en kvartals-spiller på hvert hold.
Der må gerne tilmeldes flere hold fra samme klub i en række.

U8 - U12 spiller 4:4. Det er tilladt at have op til 2 udskifter. Dvs. max 6 spillere pr. hold.
Der spilles med sænket overligger i U8 og U9.

I 3-bold er det tilladt at have en udskifter. Dvs. max 4 spillere pr. hold. Der spilles i 3-bold uden resultater!

Spilletiden er i alle kampe 7 min pr. kamp.
Kampene dømmes af lokale, men kompetente dommere, som alle har fodboldfaglig viden.

Pigehold kan tilmelde sig drengerækkerne, og må tilmelde sig årgangen yngre.
Eks.: Et U10 Piger hold må tilmelde sig U9 Drenge rækken.

I 3-bold må der deltage både drenge og piger. De spiller sammen. 

Præmier:
I U8 - U12 er der præmier til 6 spillere pr. hold.
I 3-bold er der præmier til 4 spillere pr. hold.
I U8 - U12 er der præmier til nr. 1 - 3 i både A og B. Der spilles om store pokaler! - Der er endvidere erindringsgave til alle deltagere.
I 3-bold er der ens præmier til alle hold.

Tilmelding:
Tilmeldingen er bindende og skal være Hovedgård IF i hænde senest d. 6. december.
TIlmelding foregår her på siden og er først endelig, når vi har modtaget betaling og I har modtaget en bekræftelse på dette.
Betaling bedes overføres hurtigst muligt efter tilmelding.
Hvis man melder afbud efter d. 6. december er man ikke berettiget til, at få stævnegebyret tilbage.

Stævnegebyret bedes overført til: reg nr. 9211 konto nr. 4575511290
Angiv venligst stævne ID, holdnavn, række og kontaktperson ved betaling.

Programmet bliver sendt på mail og lagt på nettet omkring en uge før stævnet. Har i ikke modtaget det senest d. 13/12 bedes i rykke efter det.

Spørgsmål vedr. stævne:
Kontakt Steffen Pedersen på mail: stlype2003@yahoo.dk

Vi glæder os til at se jer alle! :-)

Med sportslig hilsen Hovedgård IF, Sportsmaster og Sparekassen Kronjylland

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Drenge A Mixed 6 450 Fredag aften 22 0
U12 Drenge B/C Mixed 6 450 Fredag aften 17 1
U11 Drenge A Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 10 0
U11 Drenge B/C Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 24 0
U10 Drenge A Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 17 0
U10 Drenge B/C Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 29 2
U9 Drenge A Mixed 6 450 Søndag formiddag 7 1
U9 Drenge B/C Mixed 6 450 Søndag formiddag 28 1
U8 Drenge A Mixed 6 450 Lørdag formiddag/Eftermid 8 0
U8 Drenge B/C Mixed 6 450 Lørdag formiddag/Eftermid 20 0
U7 Drenge/Piger Mixed 4 350 Lørdag formiddag/eftermid 25 0
U6 Drenge/Piger Mixed 4 350 Lørdag formiddag/eftermid 8 0

Signetud teams

U12 Drenge A 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Brande IF scorerkarlene A Brande IF Logo Brande IF
Brande IF wannabees A Brande IF Logo Brande IF
Silkeborg IF 1 og 2 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Hatting/Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Sportigan Holstebro A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Cafe Borgen A
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 2 A Ikast FS Logo Ikast FS
Team Red and Black A Spentrup IF Logo Spentrup IF

U12 Drenge B/C 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård IF 2
Vindmøllerne B
Automatic Syd El-tavler B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
De seje fra Åbyhøj B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Billund 1 C Billund IF Logo Billund IF
Hatting/Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad 3 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 4 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Fårvang B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U11 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
sportigan hedensted A
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK A A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vejlby IK 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Fighterne A BMI
FC Grejsdalen A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
ATI-drengene A

U11 Drenge B/C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted drengene B
Lindved GF Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
Vejlby IK 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vejlby IK 3 C Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vejlby IK 4 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Stensballe B B Stensballe IK Logo Stensballe IK
De 6 musketerer C BMI
Solbjerg 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Richardos drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Tonserne C BMI
Egebjerg IF C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
U11 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
U11 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Stensballe pigerne B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF

U10 Drenge A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård IF 1
Team Hübsch A
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Ravn Arkitektur A
TEAM LMT UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egebjerg/Gedved A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Winnies Salon A Give Fremad Logo Give Fremad
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U10 Drenge B/C 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bolig Beton B Løsning IF Logo Løsning IF
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hovedgård IF 2
Vinding Drengene B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sammenholdet B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Bagges boys B
Hatting Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Fuglebakken 1 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken 2 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Egebjerg/Gedved C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ricos Flødeboller B Give Fremad Logo Give Fremad
lystrup if 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HSF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Snejbjerg B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Øster Nykirke if C Øster Nykirke Idrætsforening Logo Øster Nykirke Idrætsforening
studstrup C studstrup
Emil og vennerne C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Viby 1 B Viby IF Logo Viby IF

U9 Drenge A 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftum FC A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 A Stensballe IK Logo Stensballe IK

U9 Drenge B/C 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård IF 2
Hovedgård IF 3
solbjerg 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
CMA Byg B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 4 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
TMG B TMG
Søften 1 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Vognmand Bjarne Madsen, Give B Give Fremad Logo Give Fremad
HSUF B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Brande 1 B Brande IF Logo Brande IF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
TMIF B Todjerg-Mejlby IF
TMIF B Todjerg-Mejlby IF

U8 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/Eftermid

Teamname LVL Logo Club
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Grundfør United A Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
De seje drenge A Billund IF Logo Billund IF
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U8 Drenge B/C 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/Eftermid

Teamname LVL Logo Club
solbjerg 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
LB´s drenge B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Fc Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Dronningborg Boldklub 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hovedgård 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF
AIA Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Jelling fS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U7 Drenge/Piger 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
LokalBolig Vejle Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egebjerg I.F. B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF
LokalBolig Vejle 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Østbirk Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Bramdrupdam B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Fodbold Venner, Steiner Skole Århus A
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
4 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Rårup A Rårup GIF Logo Rårup GIF

U6 Drenge/Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens (U7 piger) FC Horsens Logo FC Horsens
Østbirk Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - December 20 2015

Organisation
Hovedgård IF
Place
Hovedgård Hallen
Address
Fruenshave 3
Postalcode
8732
City
Hovedgård
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
SPARKRON/SPORTMASTER CUP map

Tournament overview