SPORT 24 Horsens Cup 2015

SPORT 24 HORSENS CUP 2015 afholdes i samarbejde med BUF Horsens i Vesthallen den 30/10, 31/10 og 1/11. Sport 24 Horsens Cup er stævnet med store pokaler/statuetter til ALLE spillere i U6 - U11.

I U14-rækken er der præmier fra Sport24 til nr. 1 og 2, i A og B finalen.

U6 og U7 spiller 3-bold på tværs (max 5 spillere pr. hold). A, B OG C række (Niveau skal oplyses ved tilmelding) Pris pr hold 400 kr. Max 15 hold pr. årgang

U8 spiller 5 mands med fast målmand (max 7 spillere pr. hold) A og B række.  Pris pr. Hold 500 kr. Max 8 hold årgang/niveau

U9 - 11 spiller 4-mands over hele banen (max 6 spillere pr. hold) A og B række. Pris pr. Hold 500 kr. Max 8 hold årgang/niveau

U14 spiller 4 mands med 1 spiller over midten (max 6 spillere pr. hold) A og B række. Pris pr. Hold 500 kr. Max 8 hold årgang/niveau

Alle hold er garanteret minimum 4 kampe. Spilletid  er 7 minutter.

Årgangene bliver lukket når der fyldt- først til mølle princippet "Først til mølle" - Tilmelding er først gældende, når betaling er registeret på konto nr. 4727-4727245154 ID nr SKAL oplyses ved betaling.

Program udsendes ca. 1 uge inden stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveau inddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mixed 3 400 8 0
U7 Mixed 3 400 16 0
U8 Mixed 5 500 21 2
U9 Mixed 4 500 30 8
U10 Mixed 4 500 36 5
U11 Mixed 4 500 27 6
U14 Mixed 4 500 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Bøllerne A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rårup A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Gødvad 1 B Gødvad IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lund IF 1 C Lund IF
EGIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Gauerslund IF Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gødvad 2 B Gødvad IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 Skibet IF Logo Skibet IF
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lund IF 2 C Lund IF

U8 14 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI A HEI
HEI 2 B HEI
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egebjerg Drengene B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
ØBG Buskelund A ØBG
Bredballes Brasilien B Bredballe IF Logo Bredballe IF
De seje drenge A Billund IF
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U9 16 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
AIA1 B AIA Tranbjerg
Ikast FS 2 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
AIA2 AIA Tranbjerg
Dalum IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U10 14 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF B3 B
Egebjerg/Gedved A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Danseal A jelling fs
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe IF B1
Bredballe IF B2 B
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Super Stars A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF

U11 16 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Hedensted Drengene A
Juelsminde blå team B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Juelsminde grøn team B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
VFF1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Sportigan Hedensted
FC Grejsdalen A
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
Solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
HIF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Inventar butik A -
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
Ikast drengene 2 A Ikast FS Logo Ikast FS

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De blå mænd A Esbjerg Fb
Sportigan Hedensted A
Chefens hold B Ølgod Idrætsforening
Team Mølkat B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
chefens hold 2 B Ølgod Idrætsforening
BS BOYZ A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
SPORT 24 Horsens Cup 2015 map

Tournament overview