FK sydsjælland 05 Cup 2015

 

Indbydelse til indefodbold for piger og drenge - FK Sydsjælland 05 CUP -
i Fladså Hallen, Mogenstrup Parkvej 10, Mogenstrup, 4700 Næstved,
og Korskilde Hallen, Brøderupvej 2A, Brøderup, 4733 Tappernøje den 20.+21.+22. nov. 2015.

Hermed har vi fornøjelsen endnu en gang at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold.
Stævnet afvikles fredag den 20., lørdag den 21. og søndag den 22. november 2015.
Igen i år er det muligt efter nedenstående retningslinjer at tilmelde hold både i en A-række og en B-række. Derved håber vi, at det er muligt for alle hold at finde et passende sportsligt niveau.
 

 

Årgang U5-U6-U7 U8 U9 U10-U12 U13-U16
Max spillere på hold 5 7 7 7 7
Antal spillere på banen 3 5 5 4 4
En spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej

 

Tilmelding: først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Sidste frist for tilmelding er mandag den 9. nov. 2015.
Niveauopdeling: U6, U7, er IKKE niveaudelt.
U8-U16 spiller i A- og B-rækker. For at deltage i B-rækken skal mindst en af følgende to betingelser være opfyldt:
1) Klubben deltager i stævnets tilsvarende A-række med det bedste hold.
2) Klubben/holdet har i sæsonen 2015 deltaget i DBU's B-række eller C-række eller tilsvarende.
Kamptid og kampantal: Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 - 11 minutter.
Dommere: Kampene dømmes af lokale dommere.
Stævnegebyr: U6-U7: kr. 300,- pr. hold.
U8-U9-U10-U11-U12-U13: kr. 400,- pr. hold.
samt øvrige hold kr. 500,- pr. hold.
Der betales ved tilmelding på konto Nordea reg. nr. 2510 kontonr. 0717 921 674 med TIL- MELDINGSNUMMERET fra staevner.dk i meddelsesfeltet til modtager. Tilmeldingen er først gældende når betaling er sket.
Præmier: i U6 – U7 rækker er der medaljer samt en lille gave til hver spiller.
I rækkerne U8 – U12 er der statuetter til alle.
Øvrige rækker er der pengepræmier og pokal til 1. og 2. pladsen.
Program: Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet.
Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør” til venstre.

Mange sportslige hilsner
FK Sydsjælland 05

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-6 Mixed 5 300 10 0
U-8 Mixed 7 400 2 0
U-8 Mixed 7 400 14 0
U-9 Mixed 7 400 3 0
U-9 Mixed 7 400 11 0
U-10 Mixed 7 400 14 0
U-10 Mixed 7 400 14 0
U-11 Mixed 7 400 9 0
U-13 Mixed 7 400 6 0
U-14 Mixed 7 500 2 0
U-14 Mixed 7 500 11 0
U-7 P Mixed 5 300 1 0
U-9 P Mixed 7 400 3 0
U-11 Mixed 7 400 9 0
U-12 Mixed 7 400 5 0
U-12 Mixed 7 400 18 0
U-13 Mixed 7 400 1 0
U-15 Mixed 7 500 5 0
U-15 Mixed 7 500 5 0
U-16 Mixed 7 500 2 0
U-16 Mixed 7 500 4 0
U-11 P Mixed 7 400 8 0
U-11 P Mixed 7 400 3 0
U-13 P Mixed 7 500 1 0
U-13 P Mixed 7 500 0 0
U-15 P Mixed 7 500 0 0
U-15 P Mixed 7 500 0 0
U-5 Mixed 5 300 0 0
U-17 P Mixed 7 500 1 0
U-7 Mixed 5 300 7 0
U-10 P Mixed 7 400 1 0
U-10 P Mixed 7 400 0 0
U-12 P Mixed 7 400 3 0
U-12 P Mixed 7 400 2 0
U-14 P Mixed 7 500 4 0
U-14 P Mixed 7 500 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mettes drenge B Møn fk
KIF 2 Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
KIF 1 Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Fk05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NIF2 Næstved IF Logo Næstved IF
U6 Næstved IF Logo Næstved IF
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF

U-8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HFC's Smølfer 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF A B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF B B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
HFC's Smølfer 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Evif B Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk rød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sorø Freja B twi@flowcon.com
Faxe B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HGB Y B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB X B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Smash Juice B Næstved IF Logo Næstved IF
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næver4ever C Næstved IF Logo Næstved IF

U-10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
De hvide ørne 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Svend Gønge A IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
b1903 A B1903 Logo B1903
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse U10 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
ssmv.dk A
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HGB A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Hjorts Drenge A

U-10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup Gul B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
De hvide ørne 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FKS 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
TFF U10 drengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF
TFF U10 boys B Tårnby FF Logo Tårnby FF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Slagelse U10 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FKS 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Faxe B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U-11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK05 "Hjalmer" A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ffkp A
Nyråd IF A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HB05 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
D&M Design Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Nykøbing fc B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing fc B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing fc C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U-14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Milan2500 A

U-14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Roskilde DK B
Fk Sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk Sydsjælland 3 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Østmøn Falcons C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Alfahannerne B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Næver boyz B -
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Haagensen Anlæg B

U-7 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
FK sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østmøn FK Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
FK05 "Helmer" B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK05 "Hilmer" C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Elektriker.dk B
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U-12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herfølge BK A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
De hvide djævle A Næstved IF Logo Næstved IF
White Ops A -
Team Framework/Foss Blik A Næstved IF Logo Næstved IF
De sorte djævle A Næstved IF Logo Næstved IF

U-12 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Blå C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Suså Y B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Fksydsjælland hvid C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fksydsjælland blå B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Herfølge 04 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Østmøn Young Guns C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
fli 2 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
fli 1 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Rodi´s Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså X B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

U-13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing fc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AS Roma A
Young Rangers A
Oldboys NIF
team næver A Næstved IF Logo Næstved IF
Team Taastrup A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC. Sammenbragt B Hellested Idræts Forening
Østmøn Padawans C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
FK-ALLSTARS B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nysted Brøndboring A -
Møns A

U-16 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Sløve B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
De Fantastiske 6 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Køge drengene B

U-11 P 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC Rød A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC Blå A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Altan.dk A
HGB 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
mean girls Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
mean girls A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-11 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-13 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-17 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kents drenge B Mfk
GREVE Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-10 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U-10 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næstved 2 NIF
Næstved 1 NIF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-12 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-14 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK 05 1 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 2 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NFC 1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-14 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd-Ørslev Ørslev
NFC 2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Korskilde hallen samt Fladså hallen
Address
brøderupvej 2a
Postalcode
4733
City
Tappernøje
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview