FK sydsjælland 05 Cup 2015

 

Indbydelse til indefodbold for piger og drenge - FK Sydsjælland 05 CUP -
i Fladså Hallen, Mogenstrup Parkvej 10, Mogenstrup, 4700 Næstved,
og Korskilde Hallen, Brøderupvej 2A, Brøderup, 4733 Tappernøje den 20.+21.+22. nov. 2015.

Hermed har vi fornøjelsen endnu en gang at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold.
Stævnet afvikles fredag den 20., lørdag den 21. og søndag den 22. november 2015.
Igen i år er det muligt efter nedenstående retningslinjer at tilmelde hold både i en A-række og en B-række. Derved håber vi, at det er muligt for alle hold at finde et passende sportsligt niveau.
 

 

Årgang U5-U6-U7 U8 U9 U10-U12 U13-U16
Max spillere på hold 5 7 7 7 7
Antal spillere på banen 3 5 5 4 4
En spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej

 

Tilmelding: først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Sidste frist for tilmelding er mandag den 9. nov. 2015.
Niveauopdeling: U6, U7, er IKKE niveaudelt.
U8-U16 spiller i A- og B-rækker. For at deltage i B-rækken skal mindst en af følgende to betingelser være opfyldt:
1) Klubben deltager i stævnets tilsvarende A-række med det bedste hold.
2) Klubben/holdet har i sæsonen 2015 deltaget i DBU's B-række eller C-række eller tilsvarende.
Kamptid og kampantal: Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 - 11 minutter.
Dommere: Kampene dømmes af lokale dommere.
Stævnegebyr: U6-U7: kr. 300,- pr. hold.
U8-U9-U10-U11-U12-U13: kr. 400,- pr. hold.
samt øvrige hold kr. 500,- pr. hold.
Der betales ved tilmelding på konto Nordea reg. nr. 2510 kontonr. 0717 921 674 med TIL- MELDINGSNUMMERET fra staevner.dk i meddelsesfeltet til modtager. Tilmeldingen er først gældende når betaling er sket.
Præmier: i U6 – U7 rækker er der medaljer samt en lille gave til hver spiller.
I rækkerne U8 – U12 er der statuetter til alle.
Øvrige rækker er der pengepræmier og pokal til 1. og 2. pladsen.
Program: Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet.
Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør” til venstre.

Mange sportslige hilsner
FK Sydsjælland 05

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 300 Lørdag 10 0
U-8 Mixed 7 400 Lørdag 2 0
U-8 Mixed 7 400 Lørdag 14 0
U-9 Mixed 7 400 Lørdag 3 0
U-9 Mixed 7 400 Lørdag 11 0
U-10 Mixed 7 400 Lørdag 14 0
U-10 Mixed 7 400 Lørdag 14 0
U-11 Mixed 7 400 Lørdag 9 0
U-13 Mixed 7 400 Søndag 6 0
U-14 Mixed 7 500 Søndag 2 0
U-14 Mixed 7 500 Søndag 11 0
U-7 P Mixed 5 300 Søndag 1 0
U-9 P Mixed 7 400 Søndag 3 0
U-11 Mixed 7 400 Lørdag 9 0
U-12 Mixed 7 400 Lørdag 5 0
U-12 Mixed 7 400 Lørdag 18 0
U-13 Mixed 7 400 Søndag 1 0
U-15 Mixed 7 500 Fredag Eftermiddag/aften 5 0
U-15 Mixed 7 500 Fredag Eftermiddag/aften 5 0
U-16 Mixed 7 500 Fredag Eftermiddag/aften 2 0
U-16 Mixed 7 500 Fredag Eftermiddag/aften 4 0
U-11 P Mixed 7 400 Søndag 8 0
U-11 P Mixed 7 400 Søndag 3 0
U-13 P Mixed 7 500 Søndag 1 0
U-13 P Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-15 P Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-15 P Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-5 Mixed 5 300 0 0
U-17 P Mixed 7 500 Søndag 1 0
U-7 Mixed 5 300 Søndag 7 0
U-10 P Mixed 7 400 Søndag 1 0
U-10 P Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-12 P Mixed 7 400 Søndag 3 0
U-12 P Mixed 7 400 Søndag 2 0
U-14 P Mixed 7 500 Søndag 4 0
U-14 P Mixed 7 500 Søndag 5 0

Signetud teams

U-6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mettes drenge B Møn fk
KIF 2 Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
KIF 1 Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Fk05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NIF2 Næstved IF Logo Næstved IF
U6 Næstved IF Logo Næstved IF
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF

U-8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HFC's Smølfer 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF A B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF B B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
HFC's Smølfer 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Evif B Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk rød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Faxe B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HGB Y B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB X B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Smash Juice B Næstved IF Logo Næstved IF
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næver4ever C Næstved IF Logo Næstved IF

U-10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
De hvide ørne 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Svend Gønge A IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
b1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse U10 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
ssmv.dk A
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HGB A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Hjorts Drenge A

U-10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup Gul B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
De hvide ørne 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FKS 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
TFF U10 drengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF
TFF U10 boys B Tårnby FF Logo Tårnby FF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Slagelse U10 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FKS 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Faxe B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U-11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK05 "Hjalmer" A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ffkp A
Nyråd IF A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HB05 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
D&M Design Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Nykøbing fc B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing fc B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing fc C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U-14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Milan2500 A

U-14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde DK B
Fk Sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk Sydsjælland 3 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Østmøn Falcons C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Alfahannerne B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Næver boyz B
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Haagensen Anlæg B

U-7 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-9 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
FK sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Østmøn FK Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
FK05 "Helmer" B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK05 "Hilmer" C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Elektriker.dk B
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U-12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge BK A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
De hvide djævle A Næstved IF Logo Næstved IF
White Ops A
Team Framework/Foss Blik A Næstved IF Logo Næstved IF
De sorte djævle A Næstved IF Logo Næstved IF

U-12 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Blå C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Suså Y B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Fksydsjælland hvid C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fksydsjælland blå B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Herfølge 04 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Østmøn Young Guns C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
fli 2 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
fli 1 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Rodi´s Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså X B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

U-13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing fc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
AS Roma A
Young Rangers A
Oldboys NIF
team næver A Næstved IF Logo Næstved IF
Team Taastrup A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
FC. Sammenbragt B Hellested Idræts Forening Logo Hellested Idræts Forening
Østmøn Padawans C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
FK-ALLSTARS B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Nysted Brøndboring A
Møns A

U-16 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
De Sløve B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
De Fantastiske 6 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Køge drengene B

U-11 P 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC Rød A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC Blå A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Altan.dk A
HGB 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
mean girls Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
mean girls A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-11 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge-Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-13 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-17 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kents drenge B Mfk
GREVE Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-10 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U-10 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næstved 2 NIF
Næstved 1 NIF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-12 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-14 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FK 05 1 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 2 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NFC 1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-14 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nyråd-Ørslev Ørslev IF Logo Ørslev IF
NFC 2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - November 22 2015

Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Korskilde hallen samt Fladså hallen
Address
brøderupvej 2a
Postalcode
4733
City
Tappernøje
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview