Præmiestævne i Brøndbyfor piger

Brøndbys pigeafdeling har fornøjelsen
at indbyde til vores præmiestævne
d. 4. oktober 2015
for U8 og U9 piger

 

Status: U8 er fyldt

Stævnet er for alle niveauer
U8 spiller uden niveaudeling
U9 kan der stilles op i A, B og C række - respekter niveauerne.

Stævneinformation
Alle garanteres 4 kampe. Spilletid er 2 x 10 min
I tilfælde af for få tilmeldinger kan rækkerne lægges sammen.
Der spilles med finalerunde/placeringskampe i både U8 og U9.


Præmier
Der vil til stævnet være præmie til alle uanset placering.

Spillested
Stævnet spilles på Brøndbys baner. Omklædning foregår i Klubhuset (Bag Brøndby stadion) Brøndby stadion 26, 2605 Brøndby. Turneringsregler:

Regler
Der spilles efter DBU Sjællands regler for 5-mandsfodbold.
Der må gøres brug af max 1 spiller født sidste halvår året før.

Holdkort skal afleveres på dagen.

Deltagerantal:
Ubegrænset antal, men vi henstiller til HAK princippet. (alle børn spiller minimum Halvdelen Af Kampen)

Prisen
400kr pr. hold

Tilmelding

Senest 20. september 2015

Betaling
Indsættes på Brøndby IF’s konto i Arbejdernes Landsbank, konto 5326-0243777.
Husk oplysninger om klubbens navn og række, der tilmeldes i. 


Vi håber at se en masse til stævnet.


Hilsen
Brøndby pigeungdoms afdeling

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 Pige (2008) Mixed 400 11 0
U9 Pige A (2007) Mixed 400 3 0
U9 Pige B (2007) Mixed 400 4 0
U9 Pige C (2007) Mixed 400 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Pige (2008) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF U8 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sengeløse 2009/2008 piger B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK U8 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
U8 piger ØB Ørslev-Bjerge IF
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge Boldklub Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U9 Pige A (2007) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK U9 (1) A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U9 Pige B (2007) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI

U9 Pige C (2007) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Spejlvendte Tigere C FC Lejre Logo FC Lejre
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby stadion
Address
Brøndby stadion 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview