Fortuna Sydbank Cup 2015

Fortuna Randers indbyder til indestævne i weekenden efter efterårsferien 2015. Så bliver I klar til DBU's og DGI's turneringer. Se også www.fortunaranders.dk. ALLE ER GARANTERET MINDST 4 KAMPE.Vi gentager succesen fra sidste år - denne gang med et endnu større stævne.

DBU's turnering starter 31/10-1/11 for U5-U9 drenge og U5-U10 piger.

DBU's turnering starter 7/11-8/11 for U10-12 drenge og U11-12 piger.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U17 piger Mixed 4 425 7 0
U5 drenge Mixed 3 250 0 0
U17 piger Mixed 4 425 1 0
Old Girls Mixed 4 425 1 0
U13 drenge Mixed 4 425 0 0
U13 drenge Mixed 4 425 1 0
U15 drenge Mixed 4 425 5 0
U15 drenge Mixed 4 425 0 0
U17 drenge Mixed 4 425 0 0
U17 drenge Mixed 4 425 1 0
Senior herrer Mixed 4 425 3 0
U11 drenge Mixed 4 425 4 0
U10 piger Mixed 4 375 1 0
Senior piger Mixed 4 425 8 0
U19 piger Mixed 4 425 1 0
U14/15 piger Mixed 4 425 4 0
U13 piger Mixed 4 425 3 0
Senior piger Mixed 4 425 1 0
U19 piger Mixed 4 425 1 0
U14/15 piger Mixed 4 425 4 0
U13 piger Mixed 4 425 1 0
U12 piger Mixed 4 425 6 0
U11 piger Mixed 4 425 4 0
U11 drenge Mixed 4 425 2 0
U10 drenge Mixed 4 425 0 0
U10 drenge Mixed 4 425 1 0
U11 piger Mixed 4 425 6 0
U12 piger Mixed 4 425 2 0
U9 drenge Mixed 4 400 4 0
U9 drenge Mixed 4 400 6 0
U8 drenge Mixed 4 400 3 0
U8 drenge Mixed 4 400 7 0
U7 drenge Mixed 3 250 2 0
U7 drenge Mixed 3 250 10 0
U6 drenge Mixed 3 250 2 0
U6 drenge Mixed 3 250 5 0
U10 piger Mixed 4 375 5 0
U9 piger Mixed 4 375 0 0
U9 piger Mixed 4 375 0 0
U8 piger Mixed 4 375 0 0
U8 piger Mixed 4 375 0 0
U7 piger Mixed 3 250 0 0
U7 piger Mixed 3 250 0 0
U6 piger Mixed 3 250 0 0
U6 piger Mixed 3 250 0 0
U12 drenge Mixed 4 425 2 0
U12 drenge Mixed 4 425 1 0
U14 drenge Mixed 4 425 0 0
U14 drenge Mixed 4 425 2 0
Old boys +32 Mixed 4 425 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U17 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMI
BMI BMI
BMI A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI A
BMI Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Fortuna A A Fortuna Randers

U5 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna B B Fortuna Randers

Old Girls 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna B Fortuna Randers

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Zulu B

U15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dream Team A -
FC DARLINGS A

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bocas drenge B -

Senior herrer 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Århus B

U11 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft U11-2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Bjerregrav U11 B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
SIF Assentoft U11-3 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
solens piger A asa

Senior piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Tove B
Hormese B Århus Posten IF
Fortuna B B Fortuna Randers

U19 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna B B Fortuna Randers

U14/15 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 B Team 10
De Frygtløse C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Fortuna B - 2 B Fortuna Randers
Fortuna B B Fortuna Randers

U13 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Fortuna B B Fortuna Randers
Fortuna B - 2 B Fortuna Randers

Senior piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna A A Fortuna Randers

U19 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna A A Fortuna Randers

U14/15 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB 1 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB 2 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Fortuna A A Fortuna Randers
De blandede bolcher A

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna A A Fortuna Randers

U12 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens C A FC Horsens Logo FC Horsens
ATI hold 2 A
De blandede bolcher A
Komitten A Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U11 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TurboSneglene A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft U11-1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
AGF A Århus GF Logo Århus GF

U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
prima drengene B prima

U11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Målslugerne B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Lystrup if B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup B Skødstrup
Skødstrup B Skødstrup

U12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Komitten B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U9 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIF Assentoft U9 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Allingåbro A Allingåbro IF

U9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIF Assentoft U9-3 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft U9-2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hobro IK 3 B Hobro IK Logo Hobro IK
Bjerregrav U9 Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK

U8 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De blandede bolcher A
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hog a A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U8 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF C Ommersyssel if
KB U8 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hog b B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
SMIFF B SMIFF
Ebeltoft If B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
KB U8 2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U7 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
If alliancen 2 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
If alliancen 1-2-3 A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U7 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå 1 B Langå
Langå 2 C Langå
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Spentrup if 1 Spentrup if
Spentrup if 2 Spentrup if
If alliancen 3 IF Alliancen Logo IF Alliancen
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
SMIFF09 B SMIFF
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U6 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 A Hørning IF
Hadsten Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U6 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 2 B Hørning IF
Hørning IF 3 B Hørning IF
Randers Freja B
Hørning IF 4 B Hørning IF
Vorup B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
FC Magic Girls B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
HOG 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
solens piger 2 asa

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U12 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Aarhus 1 B
FC Aarhus 2 B

Old boys +32 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Århus B
Virup Virup IF Logo Virup IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Randershallen
Address
Fyensgade 1
Postalcode
8900
City
Randers C
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Fortuna Sydbank Cup 2015 map

Tournament overview